Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

RalfNwn

Rejestracja: 20 lis 2017
OFFLINE Ostatnio: wczoraj, 03:44
-----

#2586078 Koło smierci - windows 10 czyli system nie wstaje

Napisane przez RalfNwn w wczoraj, 03:00

Zastanawiałem się teraz, czy może nie zrobić chkdsk na partycji z windowsem.

 

Dobrze by było to sprawdzić.

 

odzyskam ustawienia programow, watpie, bo to siedzi gleboko w plikach rejestr

 

Sporo, w zależności od rodzaju aplikacji, da się ugrać ale trzeba zrobić backup m.in.: \Program Files, \Program Files (x86) oraz \Users\[nazwa_usera]\AppData (zawiera ważne foldery: Local, LocalLow i Roaming) i po odzyskaniu sprawności systemu przekopiować z powrotem do właściwych lokalizacji.


 • 1


#2581766 Nowe procesory Intela i kompatybilność z Windows 7

Napisane przez RalfNwn w 08 luty 2019 - 11:09

Z tego co pamiętam to zainstalować się da i nawet aktywować Windę ale przy próbie aktualizacji z użyciem Windows Update wywala komunikat o braku obsługi procesorów powyżej 6-tej generacji.


 • 1


#2581397 Dell 7559 odświeżenie i konserwacja

Napisane przez RalfNwn w 06 luty 2019 - 19:05

Dzisiaj coś obrodziło tematami z czyszczenia laptopów ;).

 

Generalnie, jeśli się nie boisz próbować swoich sił na niezbyt łatwym laptopie do czyszczenia,

 

 

to polecam Grizzly Conductonaut (chłodzenie jest bodajże miedziane więc można użyć "mokrego niedżwiedzia") albo Kryonaut (bezpieczna opcja).


 • 1


#2581304 HDD z wymiany gwarancyjnej.

Napisane przez RalfNwn w 06 luty 2019 - 14:51

Na jednym QNAP'ie 3 sztuki RED 2TB pracują praktycznie 24/7 od ponad 2 lat i wszystko w porządku - dość ciche, chłodne i wystarczająco wydajne. Mam również kilka sztuk RED 4TB i też się sprawdzają jako backup "na żądanie" - niby są optymalizowane do pracy w NAS'ach (być może też są bardziej odporne na temperatury i drgania) ale to nie ma większego znaczenia w tym przypadku.

 

P300 też mają dobre opinie także, jeśli pojemność jest "ważniejsza" to brałbym P300 a jeśli nie to RED'a.


 • 2


#2562675 Wifi w Niemczech niedostępny

Napisane przez RalfNwn w 05 grudzień 2018 - 13:50

Częściowo pewnie te strony są blokowane na mocy obowiązujących u nich przepisów. Kilka lat wstecz pamiętam jak ktoś ze znajomych pracował w ekipie remontowej i ktoś z ich ekipy pobrał sobie mp3-ke (do odsłuchania czy jako dzwonek) z użyciem wi-fi jakie mieli dostępne w hotelu/baraku, gdzie mieszkali w tamtym okresie - po kilku dniach pojawili się "smutni" panowie i zażądali sobie za to pobranie dość kosmiczną kwotą bo bodajże 300 ojro? Także trzeba tam uważać bo to inny/ubogacony świat.


 • 1


#2551374 Problem z monitorem (Philips 190P7ES/00)

Napisane przez RalfNwn w 30 październik 2018 - 13:51

Zwykle, jeśli problemem były kondensatory elektrolityczne w sekcji zasilania (wylane czy napuchnięte) to objawiało się to tym, że monitor/TV bardzo długo się uruchamiał po wychłodzeniu. Tutaj jest nieco inaczej bo wygląda na to, że zasilanie "wstaje" ale jest coś nie tak z logiką/elektroniką - może to mieć związek z kondensatorami ale nie musi...


 • 1


#2549893 Dodanie SSD i zawieszanie się po dodaniu HDD

Napisane przez RalfNwn w 25 październik 2018 - 19:30

Sprawdź czy w BIOS IRDM Pro jest ustawiony jako pierwszy dysk do bootowania.


 • 1


#2548002 Wybór internetu mobilnego- powiat Warszawski Zachodni(poza warszawą)

Napisane przez RalfNwn w 20 październik 2018 - 00:04

Ah to oferta tmobile. Bliskość nadajnika to nie wszystko, ważne jest obciążenie nadajnika

 

Fakt i dlatego w mniejszych miejscowościach czy wsiach lepiej to potrafi działać niż w większych miastach. Tak czy siak z tego co pamiętam to dawali bodajże 14 dni na testy także w razie czego można zrezygnować.

 

Orange, jeśli okazałby się lepszy zasięgiem czy mniejszym obciążeniem, tez miał dość niezłą ofertę na mobilny internet stacjonarny - co prawda był tam limit ale w okolicach 150GB miesięcznie czyli praktycznie "nielimitowany". Z tego co pamiętam to dawali też niezły router Huawei B315 ale nie można go było przenosić po uruchomieniu usługi.


 • 1


#2547986 Wybór internetu mobilnego- powiat Warszawski Zachodni(poza warszawą)

Napisane przez RalfNwn w 19 październik 2018 - 22:17

Bardziej "teoretycznie" możesz sprawdzić mapę nadajników w Twojej okolicy i zobaczyć co jest najbliżej w LTE:

 

http://beta.btsearch.pl/

 

Co do samych ofert to co ostatnio sprawdzałem z nielimitowanych usług mobilnych to chyba najlepiej wychodził jednak T-Mobile za 59PLN/m-c (60mbit) lub 49PLN/m-c (20mbit) ale to umowa na 2 lata i nie było opcji samej karty SIM, choć dają Huawei B525, który w ostateczności można by pchnąć by część kosztów się zwróciła.


 • 1


#2547632 Komputer do Grafiki 3D / CGI ( 15tyś+ )

Napisane przez RalfNwn w 18 październik 2018 - 20:00

Coś ostatnio rzuciło mi się w oczy o podobnej tematyce:

 


 • 1


#2546511 Klonowanie dysku

Napisane przez RalfNwn w 15 październik 2018 - 01:45

Kwestia pewnie ustawień BIOSu i kolejności bootowania urządzeń - wejdź do BIOS, odpal tryb zaawansowany (bodajże F7) i sekcja BOOT.


 • 1


#2539382 Acer Nitro 5 Problem z chłodzeniem i temp.

Napisane przez RalfNwn w 20 wrzesień 2018 - 12:51

Nie będzie analizował składu. Myślę, że ktoś, kto takie laptopy składa, nie będzie tego robił po raz pierwszy i będzie potrafił zauważyć, że chłodzenie wygląda inaczej niż zwykle.

 

Laptopy zwykle są składane przez producenta i widziałem setki lapków z pastami "oryginalnie" położonymi, które mimo, że były to nawet modele tego samego producenta, to miały różnie położone pasty na CPU/GPU. Serwis przyjmujący na naprawę dany sprzęt może wyłapać wymianę pasty przez użytkownika ale gdy są na to wyraźne dowody typu "ukręcona" plomba/naklejka na jednej ze śrub procesora, wyraźne ślady na śrubach nieudolnie odkręconego chłodzenia czy kiepska pasta i do tego wyraźnie "rozlana"/źle położona. Dochodzi tu też kwestia czy faktycznie zmiana pasty miała jakikolwiek wpływ na daną awarię...

 

Uwierz mi, nietrudno zostawić ślady na śrubach.

 

Wiara wiarą a praktyka praktyką - jeśli ktoś wie co robi to takich śladów nie znajdziesz i dlatego typowy Kowalski nie powinien tego robić samemu, szczególnie w okresie gwarancyjnym.

 

W tym przypadku mamy do rozważenia za i przeciw bo jak to przedstawił autor tematu jest spory problem z temperaturami w tym laptopie czyli albo ryzykujemy (być może) utratę gwarancji i mamy wyraźny spadek temperatur a co za tym idzie lepszą kulturę pracy laptopa i mniejsze ryzyko awarii związanej z działaniem wysokich temperatur albo "bujamy" się z serwisem w kwestii zbyt wysokich temperatur - szczerze mówiąc to wątpię by coś w tym temacie zrobili bo generalnie laptop jest sprawny i mogą stwierdzić, że "ten model tak ma" co jest bzdurą bo nawet na filmiku powyżej widać, że zmiana pasty na grizzliego spowodowała spadek o prawie 20C a to już wyraźna różnica. Co więcej, gdyby wykonali zmianę pasty na "markową" to by niejako znaczyło przyznanie się do winy, że producent stosuje pastę słabej jakości do laptopów "gejmingowych" i pomijając PR to pewnie wiązało się z masą dodatkowej pracy związanej z ewentualnymi zmianami past dla innych użytkowników, którzy w okresie gwarancyjnym by się bali samemu wymienić pastę...

 

Tak czy siak daj znać ranthor, jak się skończy cała ta sprawa z serwisem i wysokimi temperaturami.


 • 1


#2538714 Acer Nitro 5 Problem z chłodzeniem i temp.

Napisane przez RalfNwn w 18 wrzesień 2018 - 15:11

Spora część producentów umożliwia otwarcie lapa nawet jak jest plomba na obudowie

 

Nie pisałem tutaj o plombach transportowych tylko o naklejce/plombie na jednej ze śrub mocujących chłodzenie do płyty głównej - jeśli jej nie ma to zmiana pasty jest dość bezpieczna bo już widzę (jakby jakimś cudem w trakcie gwarancji padł ten laptop) jak jakiś z naszych serwisów będzie analizował chemicznie skład pasty by udowodnić nam, że ją zmieniliśmy co nawet jeśli by wyszło, to niekoniecznie mogło by mieć wpływ na daną usterkę laptopa - no chyba, że ktoś np. użyje jakiejś badziewnej pasty silikonowej, która różni się wyraźne kolorem albo tak nawali tej pasty, że spłynie na płytę główną to wtedy faktycznie mogą się domyślić.


 • 1


#2538697 Acer Nitro 5 Problem z chłodzeniem i temp.

Napisane przez RalfNwn w 18 wrzesień 2018 - 14:14

Dokładnie tak, czyli jak nie jesteś zbyt doświadczony w temacie ciekłych past to optymalnym rozwiązaniem byłoby położenie Kryonaut'a a efekt powinien i tak być wyraźny - przynajmniej tak to wyszło na poniższym filmiku:

 

 

Co do utraty gwarancji to niekoniecznie - jeśli nie ma "plomby" na jednej ze śrub mocujących chłodzenie (na w/w filmiku nie widać takowej) to położenie pasty nie powinno powodować problemów w serwisie, ba, nawet po mokrym niedźwiedziu da się, odpowiednim nakładem pracy, tak oczyścić chłodzenie, że serwis się nie przyczepił (usterka dotyczyła problemów ze startem przy niższych temperaturach ale gdyby został Conductonaut to kto wie jak by się naprawa gwarancyjna potoczyła a oczyszczenie ciekłego metalu było dość pracochłonne bo jednak tego typu pasta robi delikatne zmiany w warstwie miedzi na styku z CPU/GPU). 


 • 1


#2538664 Acer Nitro 5 Problem z chłodzeniem i temp.

Napisane przez RalfNwn w 18 wrzesień 2018 - 12:29

Dobra pasta i przeczyszczenie chłodzenia zawsze pomaga - gdzieś widziałem filmik, gdzie na praktycznie identyczny laptop z fabryczną pastą w stresie podchodził pod 90-95C a po użyciu Kryonaut'a spadł z temperaturą do około 70-75C (Conductonaut były nawet lepszy ale kwestia ryzyka przy aplikacji tego typu pasty).


 • 1