Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

bobasse

Rejestracja: 01 lis 2017
OFFLINE Ostatnio: 06 lis 2017 22:27
-----

Moje tematy

Myszka bezprzewodowa samowyłączająca się - kto zna, ma?

02 listopad 2017 - 00:09

Witam Was serdecznie,

 

Posiadam myszkę bezprzewodową Modecom MC-WGM1. Ciekawostką w tej myszce jest to, że gdy wyłączamy komputer lub wyjmujemy nadajnik myszki z portu USB, myszka sama się wyłącza. Dopiero ponowne odpalenie kompa i przyciśnięcie dowolnego klawisza myszki powoduje jej włączenie/wybudzenie, jak zwał tak zwał. Jest to o tyle ciekawe, że nie ma fizycznego, uciążliwego wyłącznika na myszce, a zarazem dwie baterie AAA starczają na ładnych kilka miesięcy użytkowania (dodam, że nie jestem zapalonym całodobowym graczem, jednak korzystam z kompa sporo).

 

I tu kieruję do Was swoje pytanie - znacie inne myszki bezprzewodowe zachowujące się w podobny sposób? Czas mojej myszki się kończy (siada lewy przycisk) i chcę zmienić na coś nowego, ale chętnie z podobną zasadą działania odnośnie wyłączania. Przeglądałem różne myszki dostępne na rynku i zazwyczaj posiadają fizyczne wyłączniki (może niektóre modele pomimo włącznika w pozycji ON potrafią się same wyłączać czy coś, nie wiem) lub jeśli ich nie mają, to np nie trzeba ich wyłączać, ale po miesiącu się rozładowują, nawet mało używane (jakiś zwyczajny Trust tak ma, info z innego forum). Wyglądem odpowiada mi Modecom Volcano MC-WMX, ale tam jest już fizyczny wyłącznik i nie wiem, jak może się mieć sprawa żywotności baterii, gdyby był on cały czas w pozcji ON...

 

No cóż, nie ma co więcej się rozpisywać, mam nadzieję, że pomożecie w naprowadzeniu na właściwy trop.