Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

klepencjusz

Rejestracja: 30 wrz 2017
OFFLINE Ostatnio: 06 paź 2017 17:26
-----

Moje tematy

Thomson TWG870 + TP-Link TD-W8970

30 wrzesień 2017 - 11:46

Witam, mam problem.

Mam internet w Vectra i razem z nim modem Thomson TWG870, który ma strasznie słaby zasięg wifi. Dotychczas używałem TP-Linka TL-WR720N - maluch sprawował się dobrze, ładnie się połączył i dawał o wiele lepszą sieć wifi niż Thomson. Ostatnio trochę ten zasięg przygasł. Postanowiłem kupić TP-Link TD-W8970. Pojawił się problem.

 

Po quick setup nic nie rusza. Ustawiłem dynamic ip, sieć wifi, hasła itp. i nic. Porównywałem ustawienia ze starym routerem i niby to samo. Ustawiłem adres MAC jak karty w PC i coś ruszyło. Jednak admin 192.168.1.1 nagle przestaje działać, internet jest ale sieci wifi brak. Zmieniłem ip na 192.168.1.2 i dalej to samo. Wyłączyłem DHCP - to samo. Internet jest, wifi - brak. Sieć wifi jest widoczna, połączenie stabilne ale Internetu brak.

 

Coś czytałem o zmianie ustawień modemu vectry na bridge, jednak zauważyłem, że wyłączyli wifi stąd brak możliwości zmiany ustawień routera.

 

Najdziwniejsze, że stary tp-link sobie hula a nowy nie. Szkoda odsyłać bo po kablu idzie a wifi brak. Czy jest możliwość testu wifi z telefonu. Za miesiąc kończę z vectrą ale chciałbym wiedzieć czy nowy sprzęt działa.