Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Lemcio

Rejestracja: 13 sie 2017
OFFLINE Ostatnio: 15 sie 2017 12:13
-----

Moje tematy

Nietypowy problem - No Signal

13 sierpień 2017 - 16:32

Witam, od dłuższego czasu zmagam się z nietypowym problemem. Problem występuje nie regularnie wiec naprawdę ciężko stwierdzić jaka jest jego przyczyna prawdopodobnie może to być - kabel monitora DP, monitor, port DP w karcie lub monitorze lub karta graficzna. 

Problem występuje co jakiś czas i objawia się nie wykryciem monitora - "No Signal" połączenie które używam to DisplayPort. Dodam że testowałem inny port w momencie problemu "No Signal" aby sprawdzić co się dzieje i na porcie DVI monitor działał bez odłączenia zasilania, dodatkowo na innej karcie pożyczonej od znajomego również powstawał problem "No Signal". Za każdym razem aby go naprawić trzeba wyciągnąć kabel zasilający od monitora i podłączyć ponownie wtedy monitor działa kilka dni bez problemów, aż do czasu kiedy znowu trzeba powtórzyć czynność. Dodam, że monitor jeśli się włączy to działa cały czas bez problemów (można wyłączać i włączać komputer kilka razy dziennie), aż do momentu kiedy trzeba odłączyć zasilanie z tyłu monitora. Nie ma reguły na to ile będzie działać czasem działa tydzień innym razem kilka dni. Wystąpił kolejny problem monitor nie reaguje tak jak by był nie podłączony do zasilania w tym przypadku również trzeba odłączyć zasilanie z tyłu monitora. (oba problemy można zobaczyć na dołączonych linkach).

https://www.youtube....RREgP33aQ&t=13s
https://www.youtube....h?v=cuLgmzDsJUk

W tym momencie wysłałem monitor na gwarancje i od 21.07 do dzisiaj nie było problemów z monitorem w monitorze został wymieniony kabel zasilający który powodował problem.


Dzisiaj powstał trzeci problem który zauważyłem dosłownie kilka razy wcześniej (przed wysłaniem monitora na gwarancje) przez TV podłączonym przez HDMI kursor zawieszał się przy ruchach myszki, normalnie i zazwyczaj jeśli monitor nie zostanie wykryty to kursor na TV działa normalnie.