Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Lemcio

Rejestracja: 13 sie 2017
OFFLINE Ostatnio: 15 sie 2017 12:13
-----

Moje posty

W temacie: Nietypowy problem - No Signal

15 sierpień 2017 - 08:25

Do karty mam podłączony monitor przez DP i TV HDMI jednocześnie, Jeśli dobrze cię zrozumiałem, to karta miała by problemy w momencie włączonego/oglądania TV, ale tego nie robię TV jest zawsze wyłączony przy tych wszystkich problemach z No Signal, TV służy mi jako dodatkowy monitor i włączam go później (monitor jest ustawiony jako główny) Myślę, że gdy jest włączony to tak jak by był nie podłączony i karta nie powinna mieć problemów, ale mogę się mylić. Myślę, że problem polega na połączeniu DP, aktualnie używam w monitorze DVI i będę go pewnie testować przez dłuższy czas, mam tylko nadzieje, że na tym połączeniu nie będzie takich problemów w przyszłości. Przypomniało mi się, ze po zamontowaniu pożyczonego GTX 1060 już przy pierwszym odpaleniu był czarny ekran dopiero kiedy odłączyłem zasilania z tyłu monitora, monitor się włączył bez problemów. Nigdzie nie mogę pożyczyć monitora z wejściem DP aby móc przetestować go i wykluczyć problem z karta i kablem.


W temacie: Nietypowy problem - No Signal

13 sierpień 2017 - 18:50

Monitor był na gwarancji dwa razy za pierwszym razem zrestartowali go do ustawień fabrycznych, co mnie mocno zdenerwowało po czym nagrałem dwa filmy aby pokazać im występujący problem, za drugim razem wymienili kabel zasilający posiadał naklejkę/folie wiec uznałem, że jest nowy i od tego czasu nie miałem z nim jakichkolwiek problemów przez 22 dni. Zazwyczaj działał max 7 dni i byłem zmuszony odłączyć go od zasilania. 
 

Rozgrzanie nie wpływa na działanie monitora i problemu. Monitor może być nie używany przez kilka dni i działa oraz można używać go codziennie np przez cztery dni i na piąty dzień otrzymam nie wiedzieć czemu No Signal, dlatego napisałem że problem występuje nie regularnie.

Też uważałem, że problem jest w monitorze, ale dlaczego miła by wpływ na wydajność komputera? Ten kursor na pulpicie TV ewidentnie się zawiesza nie chodzi płynnie i normalnie. Gdyby jeszcze tak było cały czas z tym kursorem ale przeważnie działa normalnie tylko że nie wykrywa monitora.