Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

LubieFrytki

Rejestracja: 21 sty 2009
OFFLINE Ostatnio: 25 sie 2020 06:52
-----

Moje posty

W temacie: Wzmacniacz do słuchawek bluetooth?

25 sierpień 2020 - 06:54

Hej, załatwiłem kwestie inaczej przez złącze optyczne w TV.

 

Kwestia jest taka że jak podłączałem 3 różne pary słuchawek do TV to każda przejmuje całą kontrole nad ustawieniami, ogólnie spędziłem kilkanaście minut aby każdą opcje przeklikać.

 

Dzięki za pomoc :)


W temacie: Nie widzi 970 Evo Plus - wina płyty?

21 sierpień 2020 - 17:48

Też mnie to zastanawia, co prawda w instrukcji płyty jest zapisane że przy używaniu drugiego M.2 złącza SATA 4&5 stają się "not avaible", może jak znajdę chwile przejżę jeszcze raz instrukcje.

 

Poszukam jak przenieść partycje bootowania na systemowy M.2.

 

Serdecznie dziękuje za poświęcony czas i chęć pomocy kokosnh:*


W temacie: Nie widzi 970 Evo Plus - wina płyty?

21 sierpień 2020 - 12:11

Od wczoraj tak właśnie pracuje i wszystko działa, czyli mam podłączone 4 dyski w następujący sposób: 2x M.2 oraz 2x SATA w złącza SATA 2&3 (zamiast 4&5)

 

Sorka ale wcześniej pisałem o złączach SATA oznaczonych 3&4 mając na myśli 2&3 - zapomniałem że cyfry gniazd SATA zaczynają się od 0. I właśnie takie niuanse powodują kłopoty przy zrozumieniu ;p

 

Czyli jak wskazałeś wcześniej, system na samym początku nie odpadał bo gdy podłączałem 970 evo w drugi slot M.2, złącza SATA 4&5 przestają działać - a właśnie na SATA 5 był podłączony HDD który bootuje.

 

Generalnie teraz bardzo wyraźnie to widzę jak włączam komputer ze system czeka aż HDD się rozkręci...


W temacie: Nie widzi 970 Evo Plus - wina płyty?

21 sierpień 2020 - 00:38

Gdy podłączam Evo oraz dwa dyski SATA w współdzielone złącza SATA 4&5 widzi Evo w UEFI ale żaden z dysków nie pokazuje się w boot w zakładce BIOS - system w ogole nie próbuje się załadować tylko od razu wchodzi do UEFI.

 

Tak jak jest oczywiście wypisane w schemacie powyżej, gdy używam drugiego złącza M.2 z Evo to Sata 4&5 są "Not Avaible", i właśnie jak wskazałeś wcześniej bez SATA HDD system się nie mógł zbootować.

 

Przepiąłem oba dyski SATA na złącza 3&4 - kłania się czytanie ze zrozumieniem instrukcji płyty, bo co prawda trochę ją wertowałem, ale niewystarczająco dokładnie.


W temacie: Nie widzi 970 Evo Plus - wina płyty?

20 sierpień 2020 - 23:13

Hej! przepraszam że odpowiadam dopiero teraz, obowiązki :)

 

Okazało się że system bootuje mój stary dysk SATA HDD na dane, nawet nie wiem jak to zrobiłem...

 

Teraz pytanko, nie chce robić formata ale rozumiem że bez tego się nie obejdzie? miałem czasem wrażenie że system się dłużej uruchamia i czasem w niektórych sytuacjach spowalnia, mimo całkiem mocnej specyfikacji.

 

Czy jak bym podczas instalacji nowego systemu odłączył wszystkie dyski oprócz Samsung SM961 to wystarczy?