Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Vallendir

Rejestracja: 21 cze 2017
OFFLINE Ostatnio: 11 wrz 2018 18:41
-----

#2533376 i5-4690k delid

Napisane przez Vallendir w 05 wrzesień 2018 - 22:51

Ahh ta zawiść, bo cytując "mój komputer jest najlepszy" i przecież nikt nie może mieć lepszych wyników od ciebie. Skończ już błaznować i wyjdz z tego tematu.


  • 1


#2533326 980Ti urwany rezystor

Napisane przez Vallendir w 05 wrzesień 2018 - 20:00

Witam :)

 

Jestem w trakcie zmiany coolera z referencji na Raijintek Morpheus II. Zacząłem więc rozkręcać karte, postanowiłem zacząć od jednej śrubki która jest wyjątkowo zjechana i nie da sie odkręcić normalnie. Posłużyłem sie małymi szczypcami, chwyciłem i odkręciłem.

Musiałem nie zauważyć i za bardzo przekrećić, bo zobaczyłem od razu, że urwałem jeden mały czarny rezystor - nie jestem pewien czy to rezystor bo nie znam sie na elektronice.

Problem wygląda tak - karta działa, chwila gry w wiedzmina i efekt bez zmian ale na karcie nie świeci sie napis Geforce GTX.

Czy oznacza to że urwałem coś odpowiedzialne wyłącznie za podświetlenie napisu? No i co powinienem zrobić, nie wiem czy można to jakoś naprawić i czy skoro "karta działa" to nie ma sie "czym przejmować"?

Poniżej daje zdjęcie tego miejsca na karcie, jest ono zaraz nad tą strasznie zjechaną śrubką a jego oznaczenie o ile dobrze udało mi sie odczytać to "0513". Lokalizacja jest zaraz obok wejść na PCI-E.

0xIOS2.png


  • 1


#2523645 Problem z resetowaniem się komputera

Napisane przez Vallendir w 11 sierpień 2018 - 22:32

Błędy krytyczne są zapisywane na dysku systemowym C:/Windows/Minidump. Za każdym razem jak dostajesz BSODa i jjest informacja o nie odłączaniu zasilania bo trwa zbieranie informacji - są one zbierane i tam właśnie zapisywane w plikach o rozszerzeniu .dmp

Możesz jest odczytać Windowsowskim debugerem musisz tylko pobrać, zainstalować i delikatnie skonfigurować aby mógł odczytać znaki itd: Debuggind Tools for Windows potem po uruchomieniu wczyytujesz taki plik wklepujesz bodajże "!analyze -z" lub "-v" i czekasz na wyświetlenie informacji o błędzie. Będzie tam kod błędu, który już wystarczy wklepać w google i sprawdzić czym dokładnie jest rzucany błąd.

To samo możesz otrzymać programem, który podał jarrino ale ja osobiście preferuje narzędzie windowsa.


  • 1