Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Vallendir

Rejestracja: 21 cze 2017
OFFLINE Ostatnio: 11 wrz 2018 18:41
-----

Moje posty

W temacie: i5-4690k delid

06 wrzesień 2018 - 12:11

Witam :)

 

Niedługo planuje zrobić delida mojego procesora, jest mój pierwszy delid więc mam kilka pytań. Po delidzie chciałbym z niego wycisnąć po OC możliwie najwięcej ale przy chłodzeniu powietrzem, obecnie jest podbity do 4,5GHz przy 1,14V, a temepratury w OCCT z AVG Linkpackiem max 76stopni na najcieplejszym rdzeniu. Wiem, że to dobry wynik i w sumie delid nie jest konieczny, ale po prostu chce nałożyć coś lepszego niż fabryczny 'glut'.

 

Więc:

 

1. Czytałem, że Haswelle mogą mieć maksymalne bezpieczne napięcie 1.32V ale widziałem też ludzi, którzy piszą że robili większe napiecią tylko że większość z nich chłodzi cieczą. Więc jak to jest z tymi napięciami? Czy mimo nawet jeśli temepratury same będą sie o to prosić, to nie przekraczać tych 1.32V?

 

2. Jeżeli nie będe chłodził cieczą i jeśli nie powinienem przekraczać tego napiecią 1.32V, to czy jest sens nakładać ciekły metal czy lepiej zwykła paste? Używam ogólnie zawsze Kryonauta, wiem, że ciekły metal sporo zbije temepratury, a więc jak to sie ma przy innej paście? Wynik też będzie lepszy czy nie wiele? No i czy warto sie bawić w ciekły metal jeśli tak jak powiedziałem nie będe chłodził cieczą no i jeśli napiecię może być max 1.32V?

 

3. Jeśli pokusze sie na ciekły metal, to jak to jest z tym zabezpieczeniem pinów koło rdzenia? Niby bezbarwny lakier do paznokci...ale czy na pewno to jest bezpieczne?

 

Będe wdzięczny za odpowiedzi :)

Ja tylko zacytuje mój pierwszy post z pytaniami, na które chciałbym uzyskać odpowiedz aby ktoś nie musiał sie przekopywać przez ten spam. I dziękuje :)


W temacie: i5-4690k delid

06 wrzesień 2018 - 12:05

W takim razie uświadamiam cie, że twoje komentarze są bez sensu i nie na temat ;)


W temacie: i5-4690k delid

06 wrzesień 2018 - 11:20

zadałeś pytanie czy skalpować 4690k i kręcić dalej dostałeś odpowiedź że to nie rozwiązanie do tej karty i że należało by przejśc na i7

Od początku wątku piszesz w ogóle nie na temat, zgrywasz wszechwiedzącego, jaki to jesteś fajny i jacy inni są w porównaniu do ciebie..."słabi". Obrażasz ludzi, gadasz o tym, że nikt tu nie wie co gada, a ty sam nawet nie potrafisz czytać, więc co komu po jakichkolwiek argumentach gościa co nie wie nawet w jakiej dyskusji wziął udział? Ja sie nigdzie nie pytałem "czy skalpować".

Nie pogrążaj sie już dalej.

 

To, że po przesiadce na i7 cały komp z kartą włącznie zyska to nie trzeba nikomu mówić, tylko...po co to MI? Pisałem wyraznie, że nie mam takiej potrzeby a ty dalej...Sam masz i5 a zgrywasz wielkiego znawce z najlepszym sprzętem na świecie.


W temacie: i5-4690k delid

05 wrzesień 2018 - 23:44

Pseudo znawców czyli mówisz o sobie? Bo widzisz ja tu zadaje kilka pytań o delid co oznacza, że znawcą nie jestem i nagle pojawiasz sie ty nie na temat. Twoje wyniki mnie nie interesują bo nie o tym jest wątek.


W temacie: i5-4690k delid

05 wrzesień 2018 - 22:51

Ahh ta zawiść, bo cytując "mój komputer jest najlepszy" i przecież nikt nie może mieć lepszych wyników od ciebie. Skończ już błaznować i wyjdz z tego tematu.