Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

BioComp

Rejestracja: 19 sty 2009
OFFLINE Ostatnio: 11 maj 2020 03:07
-----

Moje tematy

Samsung CRG90 (LC49RG90SSUXEN) - Problemy z równomiernym podświetleniem i z DisplayPort.

04 maj 2020 - 21:36

Monitor kupiony tydzień temu. Zauważyłem nierówne podświetlenie - na środku - boki pominę. Nierównomierność przeszkadza i denerwuje podczas pracy/przeglądania internetu/dokumentów (jest widoczna głównie na białym tle i szarym tle - temperatura kolorów zmienia się w zaznaczonych fragmentach ekranu - ekran (białe tło) wpada w lekką szarość). Jest to duży monitor, ale czy to normalne? Na pierwszy rzut oka prawie niewidoczne. W grach czy na filmach również. Niestety, jak wcześniej wspomniałem, podczas pracy widoczne i dokuczliwe. Mam jeszcze kilka dni na zwrot.
PS. Drugi problem to brak obrazu z post i z bios przez DisplayPort... Sygnał jest dopiero odbierany po pojawieniu się pulpitu Windows 10. Na EIZO brak problemów tego typu.
 
Jeśli ktoś ma taki lub podobny monitor (może być też 21:9) bardzo proszę odpowiedź, czy u Was też tak jest.
 
PPS. Zdjęcie robione na odpowiednich parametrach (iso, przysłona). Dwa kolejne wyretuszowane (nieco podbite w PS) aby uwidocznić problem.
 

Samsung CRG90 czy Philips 499P9H?

14 kwiecień 2020 - 11:46

Samsung CRG90 czy Philips 499P9H?
Za pierwszym przemawia odświeżanie matrycy 120Hz i niby technologia QLED, za drugim wszystko inne (cena, KVM, dorzucona kamera) oprócz Hz bo tylko 60. Może ktoś coś doradzi? Obydwa panele na VA. A może coś innej firmy? Co jest lepsze lub tańsze? (Przy zachowaniu proporcji - inne proporcje mnie nie interesują). 


Przymusowa kompresja plików. Jak to wyłączyć? Windows 10 wersja 1803

23 listopad 2019 - 23:37

Witam,

Od 4 dni męczę się z problemem przymusowej kompresji plików. Windows po uruchomieniu rozpoczyna zaciekle kompresować dysk systemowy (w komputerze zainstalowane są jeszcze 3 inne ssd, których nie tyka). Faktycznie na 500GB wolnych mam 20GB (zamierzam za jakiś czas oczyścić dysk - w większości są to pliki projektów z montażu video). Od lat zdarzało mi się mieć na dysku nawet 100mb i system "bez pozwolenia" nigdy nie kompresował plików. Kompresję dysku we właściwościach dysku mam wyłączoną. Zawsze od tych 4 dni wchodzę we właściwości dysku (gdy tylko zauważam, że system zaczął kompresować pliki - co objawia się miganiem diody led od dysku twardego i pojawieniem się charakterystycznego dodatku do ikon w postaci dwóch niebieskich strzałek [oraz uruchomieniem procesu "file compress utility" męczącym dysk i cpu]) i zaznaczam checkbox by kompresował, po czym, po zastosowaniu, odhaczam go i proces "file compress utility" cofa kompresję. Można korzystać z komputera normalnie aż do momentu ponownego jego uruchomienia - wszystko zaczyna się ponownie. Sprawdzałem harmonogram zadań, usługi... Nie mogę zidentyfikować problemu - nie mam czasu obecnie na reinstalację systemu (wiąże się to z wielogodzinnym reinstalowaniem oprogramowania dodatkowego którego używam), a punkt przywracania robiłem 3 miesiące temu (jest za stary). Ma ktoś jakiś pomysł? 


Poradziłem sobie dzięki temu poradnikowi -> https://www.technipa...ile-compression. Temat do zamknięcia.