Skocz do zawartości

EvilKillaruna

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

6 Neutralny

1 obserwujący

O EvilKillaruna

  • Tytuł
    Amator

Informacje

  • Płeć:
    Nie podaję
  1. Tak, napisałem wyżej . Zależy jak sprzęt gra pod wyjściu słuchawkowym. Jeśli synergia z K702 miałaby być kiepska, to z DT990 również będzie takowa.
  2. Producent najczęściej podaje to ograniczenie jako określenie maksymalnej mocy sprzętu, a raczej jego zdolności do napędzenia słuchawek mających zazwyczaj taką i taką oporność. Przy czym 600 Ohm nie musi oznaczać słuchawek trudnych w napędzeniu i decydują o tym również inne parametry, jak chociażby SPL. Przy większości amplitunerów wyższa impedancja jest korzystna, bo ogranicza szumy powstałe na wyjściu słuchawkowym, które jest realizowane w formie wyprowadzenia wprost z końcówki mocy przez ścieżkę rezystorową. Pomaga też w sytuacji, gdy wyjście posiada wysoką impedancję wyjściową.
  3. Dosyć porównywalnie i różnica będzie głównie w strojeniu. Przyrównywałem X3 jak pamiętam do ALC1150 (SupremeFX) i o ile integra dzielnie się broniła (pokonała np. Creative G1), to wciąż na niektórych bardzo czułych słuchawkach dawało się usłyszeć delikatne przebicia. Jeśli ktoś chce mieć naprawdę zero przebić czy artefaktów, to X3 po optyku jest najtańszą opcją jaką mogę polecić. Może Alctron UM900? Testowałem dwa egzemplarze, z czego jeden na recenzji i drugi już jako niedawny zakup na blog i poziom szumów u mnie naprawdę przyzwoity był. Specjalnie nawet wyjąłem 8-letniego, budżetowe
  4. Zawsze można zapytać u źródła . M220 spokojnie można dostać jeśli szuka się w odpowiednim miejscu. Nawet sam posiadam egzemplarz z którym planuję się od jakiegoś czasu rozstać. Nowe niestety owszem, trzeba sprowadzać.
  5. Posiadam dwie SC808 pracujące w różnych konfiguracjach i testowane w bardzo różnych komputerach. Czasami wystarczyło umieścić kartę blisko grafiki albo PSU lub puścić kable po jakimś słabszej jakości ekstenderze-przelotce. Wszystko w ramach tej samej maszyny. Poza tym pamiętaj proszę że: - z reguły nie doradzam co kupić via PW, - komunikator na tamtejszym forum mam zablokowany, ponieważ administracja uznała mnie za konkurencję i nakłada ograniczenia. Jeśli pytasz o S7, sprzęt mam dokładnie opisany w recenzji na blogu, a także wykorzystuję w recenzjach z określonym uzasadnieniem opisany
  6. Bleck, on ich od Ciebie nie odkupi, ponieważ nie dasz mu opcji zwrotu. Co do SC808: 1. To nie wina płyt, tylko źródeł generowania EMI w komputerze jako ogółu. 2. Nie są już produkowane. Na razie najbliższą konstrukcją tego typu, choć wciąż jakkolwiek gorszą, jest mój Essence STX. 3. Raczej wycinek pewnej serii pod koniec 2016 roku. Niestety u nas jest to samo i szczerze zaczyna to wyglądać na trolling. Nawet jeśli nie, autor dostał do tej pory tyle możliwych opcji, że powinien poradzić sobie już sam. Warto cenić swój czas, zwłaszcza że poświęciliście go na ten wątek sporo.
  7. Siłą E5 jest jej wszechstronność. Alternatywą jest FX-Audio DAC-X7, który aktualnie jest przeze mnie testowany i który nie wiem czy prawdopodobnie nie zastąpi E5 na tym polu, mimo braku BT i części cech mobilności. W dużej mierze jest to neutralny DAC z dobrą sceną.
  8. Jeśli skupić się tylko na wychyleniu, do szerokości w DT150 nie mam zastrzeżeń, ale na głębokość ich granie jest konsekwencją określonych cech oraz pokrywania się z wykresem częstotliwościowym. To dobre słuchawki, lubię takie lekko portretowe granie, także scenicznie nie są złe jak na zamknięte, ale PG1 mają scenę jeszcze większą i dającą moim zdaniem większy komfort w grach, a które są dla tego konkretnego autora wątku priorytetowe. Dlatego staram się patrzeć całościowo. AKG również dobrze wspominam w pierwszej rewizji, troszkę mniej na szerokość, więcej na głębokość, wyważenie. W DT150 więks
  9. Sumarycznie zawsze wychodzi sporo, ale w sytuacji gdy testuje się sporo sprzętu, różnorodność zaczyna być kluczowa dla zachowania zdrowego punktu wyjściowego. Gdybym wycofał się z testowania sprzętu, zapewne ograniczyłbym się tylko do kilku konkretnych modeli, których użytkowanie jest dla mnie albo najprzyjemniejsze, albo które są najbardziej praktyczne.
  10. Dokładnie o tym mówię. Na całe szczęście nie tylko AKG są w moich zasobach, więc nie ma ryzyka, że będzie to na którymkolwiek etapie teatr jednego producenta i przewaga preferencji (ostatnio znacznie częściej siedzę w iSine 20 i LCD-2 niż dowolnych AKG). Ważne aby zachować za każdym razem jak największą obiektywność. Sęk w tym że nam przychodzi to łatwo (perspektywa doświadczenia i posiadanego sprzętu), ale autorom takich jak ten wątków często na pierwszym miejscu stoi granie pod jego własny gust. Jeśli sami nie są w stanie tego opisać należycie, pomoc zmienia się w wyręczanie i zgadywankę.
  11. Przepraszam jeśli zabrzmiałem pretensjonalnie. Nie taka była moja intencja. Również darzę Was szacunkiem za poświęcany tutaj czas na pomoc użytkownikom, jak również częste opieranie się na moich recenzjach, co tym bardziej buduje i pokazuje, że jednak ktoś to czyta i ceni zawarte tam informacje. Chodziło mi o to, że to autor stawia nas w takiej sztucznej i nieformalnej konfrontacji, co jest zapewne dla obu społeczności trochę kłopotliwe, a przynajmniej dla mnie niezręczne, ponieważ w audio rozwiązań konkretnego problemu może być kilka i każde równie dobre. Domyślam się że mogą być one częst
  12. Beyerdynamic'owe 600 Ohm nie potrzebuje wcale aż takiej elektrowni. To nie są stare 600-tki o niskim SPLu i moje DFy/Monitory/PRO przebijają je spokojnie w zakresie apetytu na prąd. DFB ma zaś duży gain, jest bardzo głośny, także może wyda się to dziwne, ale bez specjalnego problemu dźwignie ich 250/600-tki z serii DT. DT150 nie doradziłem z racji małej sceny. DT770 z racji braku mikrofonu. Nie ma tu żadnej mistyki. I słusznie zauważono, że oczekiwanie uzyskania tych samych porad na różnych forach jest trochę nie na miejscu. Jeśli przyjmuje to formę zawodów i wzajemnego weryfikowania, z m
  13. Dobrze więc wiedzieć, że sklep z niektórymi klientami jednak się kontaktuje...
  14. Tak, jest to wyjątek, który potwierdza regułę. Jeśli karta jest starsza, ale faktycznie po naprawie, wtedy spokojnie można taki zakup rozważać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...