Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Bandyto3xx

Rejestracja: 09 sty 2009
OFFLINE Ostatnio: 11 paź 2019 12:11
-----

#1104157 Błędy i propozycje zmian

Napisane przez Bandyto3xx w 28 sierpień 2013 - 09:49

http://forum.benchmark.pl/blogs/ = moim zdaniem mogłaby być na dole możliwość przejścia do dalszych wpisów - w sensie do dalszej strony ;)


  • 1


#901962 Jak przechwytywać dźwięk ze słuchawek

Napisane przez Bandyto3xx w 16 marzec 2013 - 22:27

Nie wychwytuje bo jest słaby.
W niektórych kartach muzycznych też pojawia się funkcja miks stereo - w realtekach zazwyczaj jest. W Creativie i Audiotraku nie widziałem. - tyle mogę powiedzieć w temacie kart muzycznych ;)
  • 1


#878674 Dobre głośniki 5.1 (do komputera)

Napisane przez Bandyto3xx w 27 luty 2013 - 13:51

Tyle kasy na głośniki komputerowe ? Rozejrzyj się lepiej za jakimś HiFi... monitory odsłuchowe + wzmacniacz + subwoofer. A nie to... 

 

Ps. Dajcie spokój z ta mocą... nie dość, że to jakieś bajeczne dane podają (może by się poziomem zniekształceń pochwalili?), to do tego jest to klasa D. Kolejna sprawa... Moc nie mówi zbyt wiele o poziomie dB.


  • 1


#843319 Głosniki , kolumny zestaw ?

Napisane przez Bandyto3xx w 31 styczeń 2013 - 13:56

Dzieki , co do dźwięku , jak narazie jest integra dopiero na nowym sprzęcie będzie jakas dobra dźwiękowa , teraz posiadam jakiś zestaw logitacha 4 głosniki + jeden ,,płaski''(leżący taki jak inne tyle , że leży)  + sub w zestawie , fajnie grają ale to nie jest to co słyszałem u kolegi który wydał właśnie też na jakieś 5.1 kolo 400zł -500zł i graja 2 nieba wyżej od moich , dlatego spytałem :)

 

Jak chcesz "basiasty" zestaw do muzyki, to odpuść sobie zestawy 5.1 - niestety jak na mój gust to kiepsko się emuluje na tym stereo.... (Tak muzyka zapisywana jest zazwyczaj za pomocą tylko 2 kanałów).

Druga sprawa - czego oczekujesz od Basu ? Kopnięcia, głośności po prostu, a może dużego "zejścia" ?

Kolejna sprawa  - nie uważam siebie za specjalistę. Ale słuchając wielu zestawów komputerowych, stwierdzam, ze lepiej coś kupić normalnego, klasycznego (choć Diego_90 mnie skrytykował). 

Mając 400 zł... hmm - nowe ciężko dostać, zmuszać Ciebie do roboty nie będę (zajmowałem się składaniem jednego zestawu i to mordęga... znajdź stolarza, który zrobi Ci frezy... ale nie lepiej powiedzieć" "nie, nie opłaca mi się"). Bawiłem się też kolumnami Tonsila , ale teraz nie kupi się używanych - sprawnych, nie grzebanych (po latach się sypie zawieszenie membrany).

 

Jeśli chodzi o bas proponowałbym jakiś zestaw 3-drożny (głośnik basowy, średniotonowy i wysoko - w 1 kolumnie). Tylko pojawia się problem :/ 400 zł to mało - jakbyś miał z więcej to już śmiało można takiego zestawu szukać (zdecydowanie lepiej dopłacić niż kupować teraz "dźwiękówkę".)

 

Jeśli nie chcesz nic innego (zestaw PC) to z623 - wydaje się ok. Geniusy strasznie pierdzą (wzmacniacze mają jakby za słabe). 

 


 


  • 1


#826194 Maya U5 podłączenie

Napisane przez Bandyto3xx w 19 styczeń 2013 - 18:41

W Biosie na niektórych płytach głównych są opcje zasilania USB, po wyłączeniu komputera. Dlatego też, niektóre myszki świecą ;)


  • 1


#826187 Logitech USB

Napisane przez Bandyto3xx w 19 styczeń 2013 - 18:39

Ale o co chodzi? 


  • 1


#814761 Temat ogólny o słuchawkach - czyli to co każdy powinien wiedzieć

Napisane przez Bandyto3xx w 11 styczeń 2013 - 14:00

no mi tez by się przydało takie info, tez szukam słuchawek ;)
nie mam pojęcia co to jest pasmo przenoszenia, impedancja, głośniki "Neodymowe i inne duperele w danych technicznych , dobrze by było wiedzieć czy z danych technicznych można coś wywnioskować czy dany model jest do d.. czy to dobry produkt, czy jedynie dzięki opinii innych można znaleźć dobre słuchawki

Pasmo przenoszenia - zakres częstotliwości działania głośników. Producenci podają zazwyczaj totalne bzdury, bo nie ma specyfiki mierzenia - gdyby robili wykres - częstotliwość/głośność (tak robią porządne firmy) - to ok, a co mi z 40Hz, które są 10x cichsze od 200Hz na tych samych słuchawkach ? Marketing !
Impedancja - opór głośnika, nie wpływa na jakość dźwięku. Ot po prostu informacja, czy wzmacniacz da rade, czy nie (albo czy się coś nie spali, ale w przypadku słuchawek to mało prawdopodobne).

Rodzaj magnesu - neodymowe zazwyczaj są mniejsze, bo mocniejsze - jedyna różnica, ale producent wie co robi, dlatego wszystko dostosowuje. Ferytowe magnesy w głośnikach Philips'a całkiem fajnie grały. Więc...  

 

 

 

Co do głośników - dodam fragment mojej mini-recenzji o głośnikach, gdzie wyjaśniłem parę rzeczy (redakcja chyba mi nic za to nie zrobi... Czekam na zatwierdzenie  ;):

 

 

 

 

1. Moc urządzenia -  Bardzo często pierwsze, co podaje producent to moc głośników. Jest to po prostu najbardziej chwytliwa informacja. Niestety, niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, jak bardzo wpływa na odbiór kupujących. Z mocą oczywiście kojarzy się ilość decybeli- nic bardziej mylnego, nie jest do ko końca prawdą.  Producenci często ukrywają te najbardziej istotne informacje.

To, ile głośnik uzyska decybeli, bardziej zależy od jego czułości. Czułość mierzy się w komorze bezechowej np. w przypadku polskiego STX'a (który podaje dokładną specyfikę mierzenia).  Pamiętajmy też, że trzeba brać pod uwagę również częstotliwość pomiaru - ucho ludzkie po prostu na niektóre mocniej reaguje. Dlatego producent podaje dokładny wykres, obrazujący poziom dźwięku w dB na danej częstotliwości. Tak więc możliwe są przypadki, kiedy jeden model głośnika, zasilany prądem o mocy 10 W, będzie tak samo głośny, jak drugi, zasilany nawet 30 W. 

2. Poziom zniekształceń harmonicznych wzmacniacza (THD) - Kolejny parametr, którego ciężko doszukać się w przypadku producentów głośników komputerowych. Bardzo często mieliśmy pewnie sytuację, że zestaw głośników o większej mocy nie dość, że grał ciszej, to podczas stopniowego pogłaśniania, zaczynały pojawiać się znaczne zniekształcenia w dźwięku. Wpływ na to ma m.in. poziom zniekształceń harmonicznych. Przykładowo ostatnio natknąłem się na wzmacniacz, który ma moc 23W na kanał, lecz uzyskiwana jest ona przy poziomie zniekształceń sięgających 10% - teraz pozwolę przytoczyć sobie cytat z polskiej Wikipedii "10% (-20dB) - "taki poziom zniekształceń jest wyraźnie odczuwalny i właściwie dyskwalifikuje urządzenie audio". Tak więc w praktyce nigdy nie będziemy dostarczać do głośnika tych deklarowanych 23W, a może około 5W. Spowodowane jest to tym, że mamy wrażenie, że głośnik nie daje już rady - niestety, to prawdopodobnie wzmacniacz "wyciska z siebie ostatnie poty".

3. Pasmo przenoszenia - Producenci często podają bardzo niskie częstotliwości oraz te bardzo wysokie. Zdarzyło się, że pewien recenzent napisał, że jego głośniki schodzą bardzo nisko - bo aż do 15Hz, szkoda tylko, że ucho ludzkie nie jest w stanie usłyszeć tak niskich częstotliwości. Niestety, producenci nie podają specyfiki mierzenia, przez co podawane wyniki są daleko odbiegające od prawdy. Przykładowo parametry STX'a - 45 Hz - 23 kHz (-6 dB). Podane są tutaj różnice w głośności w tym zakresie częstotliwości (wbrew pozorom 6dB to nie tak mało!). Creative podaje - 40Hz-20kHz, no i jesteśmy w kropce, bo nie wiemy, jak głośne jest te 40Hz. (Powiem Wam, że bardzo ciche, ale o tym wspomnę w odsłuchach).

4. Ekranowanie magnetyczne głośników - Bardzo często na forach internetowych spotykałem się z pytaniem - dlaczego głośniki, które są ekranowane, zaczynają wydawać z siebie dziwne dźwięki, jeśli w pobliżu znajduje się telefon. Odpowiedź jest prosta - gdyby wszystko było ekranowane to prawdopodobnie zapłacilbyśmy znacznie więcej za głośniki. Okablowanie i nasz komputer nie są ekranowane. A to, że czasem "efekt uboczny telefonu" występuje, a czasem nie - jest efektem tego, że telefon prawdopodobnie działa na różnych częstotliwościach - np. GSM 900MHz, a UMTS 2100MHz. Ekranowanie magnetyczne odnosi się tylko do starych ekranów kineskopowych, które były wrażliwe na pole magnetyczne. Dzięki ekranowaniu można było blisko położyć głośnik, jednocześnie nie uszkadzając monitora, czy telewizora.

5. Materiały - Głośniki satelitarne zazwyczaj wykonywane są w najtańszy możliwy sposób, czyli z plastiku. Niestety, tworzywo sztuczne ma o wiele gorsze właściwości akustyczne, niż płyty wiórowe czy płyty MDF (z których często wykonywane są subwoofery). Materiały tłumiące, które zazwyczaj pojawiają się tylko w subwooferach, mają za zadanie wyeliminować niepożądane dźwięki.

6. Rozmiar przetworników - Ma naprawdę duże znaczenie, ponieważ teoretycznie, mając większą membranę, jesteśmy w stanie zestroić głośnik niskotonowy niżej, uzyskując dzięki temu głębszy bas. Niestety, nie zawsze znajdzie to odzwierciedlenie w praktyce - po prostu są różnej jakości głośniki - te lepsze i te gorsze.

7. Rozmiar obudów -  Zapewne mało kto wie, ale ogromne znaczenie ma rozmiar obudowy, a raczej ich pojemność, liczona w litrach. Producent dysponuje  dokładnymi pomiarami swoich przetworników, dzięki czemu jest w stanie wyliczyć najlepszy litraż - nie za mały, aby głośniki mogły "zabasować" i nie zaduży, aby nie uległy uszkodzeniu. Głośnik w zbyt dużej obudowie lub po prostu bez obudowy, ulegnie rozerwaniu - wychył membrany będzie zbyt duży.  Wpływ na to wszystko ma ciśnienie akustyczne.

8. Długość bassreflex'u - Wyliczany jest podobnie, jak najlepszy litraż. Musi być również dostosowany do głośnika. Dzięki niemu jesteśmy w stanie lepiej zestroić przetworniki. Długa rurka pozwala zwiększyć głośność basu, ale niestety spowalnia go, powodując dudnienie, zamiast kopnięcia. Zbyt krótka może spowodować niemal wygłuszenie niskich rejestrów, natomiast zbyt wąskie świsty powietrza i "pierdzenie". 

9. Satelitki - w komputerowych satelitach znajdują się bardzo malutkie głośniki szerokopasmowe. Tak więc nie zapewnią nam takiej jakości, jak zestawy 2-drożne (satelita z głośnikiem nisko-średnio tonowym i drugim wysokotonowym). Ale w tej klasie cenowej możemy spotkać się tylko z szerokopasmówkami ;)

10. Pod żadnym pozorem nie podpinajmy głośników pod inne wzmacniacze, nie znając ich oporu! Możemy w ten sposób doprowadzić do trwałego uszkodzenia wzmacniacza. Pamiętajmy także, że moce wzmacniaczy i głośników są różne.
 
A więc... Nie ma co się sugerować danymi producentów - tylko odsłuchując danych głośników można sprawdzić, jak bardzo warte są swojej ceny ;) To, co podałem wyżej ma tylko pokazać, jak wiele czynników ma wpływ na wrażenia odsłuchowe. Należy też pamiętać o tym, aby samemu nie kombinować (producenci wszystko idealnie zestrajają - oczywiście w miarę możliwości) - kolega się pobawił i spalił wzmacniacz w głośnikach. Teraz zapamięta sobie to na całe życie ;)


  • 2


#814744 Słuchawki bezprzewodowe do 100 zł

Napisane przez Bandyto3xx w 11 styczeń 2013 - 13:41

Szczerze mówiąc - za tyle ciężko wyrwać dobre słuchawki przewodowe, a co dopiero bezprzewodowe. Powiem tak - skoro do tej pory Genius'y Ci pasowały, to tym bardziej każde Philipsy też (słuchałem kilku modeli i jak na moje oko całkiem dobre) - Philips1 , Philips2


  • 1


#812743 karta dźwiękowa

Napisane przez Bandyto3xx w 09 styczeń 2013 - 20:32

Ok już mam jakieś tam audio na siłkę :) będę zabierał do domu żeby się nie zepsuło. 

 

Ile kosztował by wzmacniacz który wbudowuje się do subwoofera tak żeby można było do niego podłączyć 2 kolumienki? ( wzmacniacz o mocy 200-300RMS) ? posiadam subwoofer o pojemności 30l z głośnikiem peyiynga PYBE250F2 300W. Jak narazie gra z satelitkami od logitech x230 i bass jest bardzo dobry według mnie. Dorzucam zdjęcie:

 

Chciał bym zrobić do niego dwie kolumienki :)

 

Żartujesz z ta mocą, prawda ? (mam nadzieję). Głośnik o którym mówisz przy 80W pewnie by już miał dosyć - dane podawane przez chinczyków sa zazwyczaj nierealne ;) Pozatym taki wzmacniacz ksoztowałby Cię tyle co parę(naście) tych głośników.

Nie, nie kupisz wzmacniacza 2.1, to wynalazek z PC'tów - ewentualnie sam musisz sobie zrobić. - DIY

Musisz kupić wzmacniacz do subwoofera - (panel) - ale go się podpina pod osobny wzmacniacz, który poda do niego sygnał - a stare wzmacniacze takiego wyjścia nie mają. Musiałbyś znaleźć panel z wejściem : HIGH LEVEL(wpina się kable te same co do głośników ze wzmacniacza), a teraz takiego na allegro nie ma.

Nie ma co kombinować - zbieraj na zestaw : STX (całkowicie polski) + Pioneer (japończyk) podany wcześniej. 


  • 1


#809946 karta dźwiękowa

Napisane przez Bandyto3xx w 07 styczeń 2013 - 18:30

Moim zdaniem nie warto brać kart na USB. Szkoda kasy na to - chodzi o konstrukcję takich kart - w sumie Xonar DG na to byłby wystarczający... Ale Maya to również dobry wybór. A co do głośników - jeśli lubisz dużo basu - niech będzie 2.1. Zresztą... Do 623 niewiadomo jakiej karty nie potrzeba. W mojej opinii Creative i Logitech nie są super firmami - ot kupa plastiku. 

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad nieco innym podejściem - głośniki 500+200 karta ? Najlepszy efekt jaki za ta cenę uzyskasz, to używany wzmacniacz  + nowe kolumienki:

Wzmacniacz Pioneer - nie patrz na pobór mocy - to przy maksie i w teorii.- cena 220zł (wytarguj do 200)

głośniki nowe STX - głośniki 3 drożne, basowe 2 głośniki po 20cm, sredniotonowe + wysokotonowy -  244zł x 2 

lub
nowe głośniki Heco - komplet 439 zł - ale tutaj nie będziemy mieć takiego "kopa", bo głośniki są mniejsze. 

 

Sam wzmacniacz taki jak tamten używany - nowy warty ok. 1000zł - pomyśl ile warty jest ten w Logitechu (też nowy)... A Tu masz jeszcze porządne głośniki - jeśli masz miejsce bierz śmiało - nic podanego tutaj nie będzie lepsze. 


  • 1