Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Trovao

Rejestracja: 07 sty 2009
OFFLINE Ostatnio: 04 mar 2020 14:04
-----

Moje tematy

Akustyka w małym pomieszczeniu, wytłumienie

29 marzec 2019 - 12:14

Witam!

Na wstępie pragnę przeprosić jeśli umieszczam temat nie w tym dziale, ale nie znalazłem podobnych. Jeśli dział jest nieodpowiedni proszę o przeniesienie tematu.

 

Przenoszę swoje stanowisko do skromnego "biura" o wymiarach 210x210 , więc troszkę ponad 4m2.

Z racji iż miejsca mało to minimalizm będzie grał pierwsze skrzypce. Biurko ( pod ścianą ), fotel i sprzęt.

Zdaję sobie sprawę że będzie to pomieszczenie o kłopotliwej akustyce.

Całość obrazuje taki poglądowy schemat 4911f7accf49.jpg

 

Chciał bym umieścić na ścianach pianki akustyczne - piramidki lub "schodki" 

Wstępny projekt zakłada aby umieścić je w świetle biurka, za nim jak i po bokach. A na pozostałych ścianach na tyle , ratować się obrazami, plakatami w antyramach itp.

 

Co chciał bym uzyskać ? Komfort przebywania w pomieszczeniu, zminimalizowanie pogłosów , echa itp.

Jeśli to ma jakieś znaczenie to na podłodze będą panele laminowane i kawałek okrągłego dywanika pod fotel. Nad biurkiem kawałek sufitu jest opuszczony pod oświetlenie punktowe.

Może ktoś przerabiał już podobny temat ? Ma jakieś wskazówki ?


Czym napędzić Beyerdynamic MMX300

23 styczeń 2019 - 11:54

Witam!

Całkiem przypadkowo stałem się posiadaczem słuchawek Beyerdynamic MMX300 V2, które zastąpiły moje HyperX Silver. Obecnie podpięte są do budżetowej karty dźwiękowej USB SB Play 3.

Jednak czuję że nie są w stanie przedstawić tego co maja do zaoferowania. 

Szukam wzmacniacza słuchawkowego w przyzwoitym budżecie.Okolice 500-600 zł. Natrafiłem na Audiotrak Prodigy Cube, które posiada również wejście mikrofonu ( i taka opcja by mi pasowała aby podłączyć słuchawki do jednego urządzenia ) Czy jest możliwość wtedy korekcji dźwięku mikrofonu - obecnie mój głos jest o dość niskiej barwie. Albo jakie urządzenia oferują taka możliwość ?

 

Nadmienię tylko, że audio na głośniki mam rozwiązane za pomocą  FX-Audio FX01 + FX-Audio 502E + Heco Pro 200 i jest to dla mnie jakość wystarczająca.

 

Słuchawek używam głównie do grania i komunikacji TS, ale często lubię tez nocami słuchać muzyki ( od Jazzu do Popu, czasami i dnb - także spora rozpiętość gatunkowa )