Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Johny0.7

Rejestracja: 29 sie 2015
OFFLINE Ostatnio: 10 lis 2015 15:21
-----

Moje tematy

Brutus 310 Blue Label

29 sierpień 2015 - 21:48

Witajcie,

W końcu zabrałem się do stworzenia worklogu, w którym samemu próbuję ulepszyć obudowę Brutus 310 Pure Black od SPC. Włożę do niego trochę części, lecz nie będą to ósme cuda świata, bo najbardziej zależy mi na zmodyfikowaniu obudowy. Więc wycinanie, wyginanie, wentylatory,przeróbki i malowanie. Na najnowszą technologię nie ma co tu liczyć ;)

388069_1_f.jpg

Tak się prezentuje oryginał :D

 

Trochę już się pobawiłem tą obudową i wyciąłem z przodu dwa duże otwory do poprawienia wentylacji oraz powiększyłem już istniejący na samym dole. W środku obudowy wyciąłem otwory na kable, niestety z tyłu jest mało miejsca więc będę musiał coś wymyślić z tylnym panelem.

Całą budowlę chcę utrzymać w kolorystyce czarno-niebieskiej.

 

Do zrobienia:

  • Maskowanie przepustów na kable
  • Podświetlenie LED
  • Dodanie i pomalowanie wentylatorów
  • Zamaskowanie siatką otworów wyciętych w przednim panelu
  • Jak się uda i fundusz pozwoli- opleść kable 
  • Wycięcie okna
  • I więcej pomysłów na pewno przyjdzie mi wraz z robieniem obudowy :D

Stay tuned & pozdrawiam ;)


_______________________________________________________________________________________

 

Nm90AZe.png

 

Tak to się przedstawia na dzisiaj. Otwory wyciąłem najpierw nawiercając po kątach, potem brzeszczotem i wyrównałem nożem stolarskim a na końcu przetarłem papierem ściernym, dość drobnym. 

Do obudowy dołączane były 2 filtry przeciwkurzowe na magnes. Postanowiłem użyć ich jako zapełnienie wyciętych otworów. z pierwszym poszło gładko. Elegancko się cięły, wyginały no i trzymały kształt po zgięciu. Pierwszy podkleiłem kropelką i zabrałem się za drugi. Myślałem że są metalowe, bo takie wrażenie sprawiały, i postanowiłem wyprostować drugi pod żelazkiem (myślałem że to pomoże). Okazało się że są plastikowe i pod wpływem wysokiej temperatury odkształcił się i porwał :/ Na stronie SPC nie są w sprzedaży i postanowiłem do nich napisać czy można je kupić, od razu prosząc o okrągłe przepusty na chłodzenie cieczą, gdyż wywierciłem takiej samej wielkości otwory na kable i zaślepiłem tymi przepustami, żeby ładnie wyglądało. Zdjęcia z wycinania metalu podeśle potem :P Mam nadzieję że uda mi się dostać przynajmniej filtr bo jak nie, to będę musiał odkleić/wyrwać już jeden zamontowany i kupić dwa nowe i z nimi się bawić.

 

Jak myślicie? Wygląda to dobrze?