Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

behenate

Rejestracja: 17 sie 2015
OFFLINE Ostatnio: 09 sty 2018 20:05
***--

Moje tematy

i5 520m vs i5 2520m vs i3 2310m

07 sierpień 2017 - 11:43

Witam!

W ostatnim czasie poszukuję okazji na jakiegoś używanego Thinkpada, laptopik ma służyć do youtube, ewentualnie jakieś starsze gierki w podróży ( do gier mam w miarę OK stacjonarkę)

 

Trafiłem na kilka ofert, ale żadna nie była jakąś okazją - co najwyżej poprawna oferta. 

 

Otóż zastanawiam się, czy opłaca mi się brać mobilne procesory i5, czy chociaż i3 2 generacji, które można spotkać w tychże maszynach, czy tez skierować się do starszego i5 520m.

 

Otóż, i5 2520m jest znacznie wydajniejszy od i5 520m, a i3 2310m jest tak samo szybki, ale zapewne mniej prądożerny. Jedyny dylemat jaki mam to grafika zastosowana w tych procesorach. Otóż zintegrowana grafika i5 520m ( nazywa się bodajże Intel HD i5 520m) wydaje się znacznie wydajniejsza od HD 3000 stosowanego w układach drugiej generacji. 

W ostateczności który z procesorów okaże się bardziej opłacalny?

Czy popełniłem jakiś błąd podczas porównywania tych procesorów?

I dlaczego 2 generacja procesorów miałaby mieć słabszą integrę od pierwszej?

Może to ja po prostu coś pomyliłem i HD 3000 jest wydajniejszy?

 

Dzięki za pomoc :)


Wiedźmin 3 - Artefakty graficzne czy popsute modele?

09 luty 2017 - 16:49

Witam.

Ostatnio pogrywam sobie w wiedźmina 3 i zauważyłem, że niektóre obiekty otoczenia mają popsute modele. Wydaje mi się, że mogą to być artefakty, ale nie jestem pewien. Te zniekształcenia nie poruszają się i są renderowane jak normalny obiekt 3D. Są za każdym razem w tym samym miejscu i nigdy się nie naprawiają. Zauważyłem również, że w porcie są 2 takie same łódki obok siebie, obydwie mają identyczny problem. Kiedy włączę ustawienia na uber, to wtedy włosy wiedźmina znikają (hehe). popsute obiekty pojawiały się na okrętach, w jaskini i budynkach. Zawsze przejawiały ww. cechy.

Nie zauważyłem podobnych rzeczy w WarThunder. Dodam jeszcze, że save z gry był przed reinstallem Windowsa pakowany, a po reinstallu rozpakowany. Może zepsuło się w nim coś po drodze? 

 

http://i.imgur.com/FEqx2YI.png

http://i.imgur.com/3HY7hYt.png

http://i.imgur.com/CIV9ZXu.png