Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

logan0125

Rejestracja: 26 lip 2015
OFFLINE Ostatnio: 08 sie 2015 20:30
-----

Moje posty

W temacie: Zewnętrzna karta dźwiękowa do 200-300zł

06 sierpień 2015 - 19:57

widzę że prodigy cube są dostępne tylko nówki, używanych w ogóle. Przynajmniej wiem czego szukać, dzięki! 

 

ps. Czym się różni black editon od zwykłej wersji(białej)?


W temacie: Nowy komputer nie wykrywa karty graficznej

06 sierpień 2015 - 12:45

jeśli się połapią to pewnie nie uznają gwarancji, nie wiem szczerze mówiąc bo zawsze sam sobie składałem komputer, nie kupowałem gotowych zestawów, czy nie korzystałem z usługi składania. Może da się tak delikatnie oderwać tak żeby nie uszkodzić tych naklejek, ściągnąć pokrywę(tylko lewą pokrywę wystarczy jak patrzysz od frontu jednostki), sprawdzić co i jak, zamknąć i podkleić plomby?

 

ps. jeśli się zdecydujesz to zrób przy okazji reset BIOSu wyjmując bateryjkę na 5-10 min, pewnie będziesz musiał znowu wyłączać integre. Wydaje mi się że powinno automatycznie wykrywać do której karty jest podpięty monitor, ale jeśli tak nie jest i reset BIOSu nie pomoże to wtedy trzeba ręcznie wyłączyć. Możesz tez sprawdzić czy karta jest dobrze włożona tzn. czy siedzi pewnie w gnieździe i ten zatrzask przy złączu pci-e jest domknięty gdy karta jest włożona, no i zasilanie sprawdź.

 

Jeśli się boisz ingerować we "wnętrzności" twojego komputera to zostaje ci gwarancja.


W temacie: Zewnętrzna karta dźwiękowa do 200-300zł

06 sierpień 2015 - 12:32

po wpisaniu fraz: "zewnętrzna karta dźwiękowa" i "karta dźwiękowa" pojawiają się tematy gdzie ludzie szukają już karty pod konkretny sprzęt(głównie pod głośniki) i często poza moim budżetem(za mniejsza kwotę, lub za dużą), ja natomiast potrzebuje pod słuchawki przede wszystkim, gdyż głośników używam sporadycznie, może 2 razy na miesiąc. 

Wyczytałem natomiast że polecane karty to: FiiO E10, Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Xonar U7 wszystkie karty poza budżetem o ok.60zł, ale może faktycznie warte swej ceny?

Co do słuchawek to nie kupie Siberii skoro są tak odradzane, na słuchawki też przyjdzie czas na razie nie wyznaczyłem na nie jeszcze budżetu, będę kupował najpewniej za miesiąc po wypłacie :P


W temacie: Nowy komputer nie wykrywa karty graficznej

06 sierpień 2015 - 12:21

nie zagiął ci się któryś z pinów na wtyczkach D-SUB? spotkałem się z czymś takim kiedyś. Może być też tak że ten kto składał komputer zapomniał podpiąć zasilania do karty graficznej, ale to wiąże się z odkręceniem obudowy.


W temacie: Nowy komputer nie wykrywa karty graficznej

06 sierpień 2015 - 11:50

skoro wyłączyłeś w biosie kartę zintegrowaną, to dlaczego wciąż masz podpięty do niej monitor? podepnij monitor pod tego gtxa. Tylko widzę że masz monitor podłączony przez złącze D-SUB(VGA), twój GTX chyba nie posiada takiego złącza, posiada tylko złącze DVI, więc będziesz potrzebował przejściówkę z D-SUB na DVI, chyba że masz w monitorze złącze HDMI to wtedy podłączysz się kablem HDMI do karty graficznej bez żadnych przejściówek

 

edit. aha zapomniałem jeśli przez przejściówkę będziesz podłączać to potrzebujesz przejściówkę D-SUB na DVI-I (DVI-I obsługuje zarówno sygnał cyfrowy jak i analogowy) poszukaj w pudełku z kartą graficzną czasem przejściówki są dodawane do pudełek.