Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

czteroreki

Rejestracja: 29 cze 2015
OFFLINE Ostatnio: 19 sie 2015 05:15
-----

Moje posty

W temacie: Karta graficzna do +- 300zł

13 sierpień 2015 - 07:47

martwię się jeszcze o to, czy da radę nowszymi grami, bo ten 1gb mnie niezbyt przekonuje

i czy 560ti nie była by lepsza?

Twój komputer nie da rady z nowszymi grami. Procesor jest dwurdzeniowy i na chwilę obecną oferuje bardzo niską wydajność. Nowsze gry nie odpalają się na procesorach dwurdzeniowych, ponieważ producenci gier nie optymalizują pod dwa rdzenie, co powoduje, że gra wcale się nie uruchomi. 

 

Napisałem ci wyżej, że twój komputer nie nadaje się do gier. Kilka lat temu próbowałem zrobić z procesora dwurdzeniowego, komputer do gier. Efekt był bardzo zły. Gry nawet na najniższych ustawieniach się przycinały. Więc odradzam tobie inwestowanie w ten komputer 300 zł, gdyż to będą pieniądze wyrzucone w błoto. 


W temacie: Dziwne tykanie karty graficznej.

13 sierpień 2015 - 07:35

Co to za kit mu wciskasz przy zakupie przez internet niezależnie czy karta była używana bez podania przyczyn muszą przyjąć zwrot chyba żeby coś majstrował lub zgubił akcesoria do niej, KOD NA GRĘ JEST WYSYŁANY PO 14 DNIACH to podstawowe informacje przy zakupie.

Zapoznaj się dokładnie z ustawą i regulaminami sklepów. Karta nie może nosić śladów użytkowania. Możesz ją włożyć do komputera, możesz sprawdzić czy działa ale nie możesz jej używać przez dwa tygodnie jakby była twoją własnością. Już sklepy internetowe walczą z "Januszami", którzy kupują procesory, sprawdzają jak się kręcą i oddają. Kody na gry są dołączane często w formie fizycznego vouchera, który jest wysyłany razem z kartą.

 

Więc to ty nie wciskaj kitu, ponieważ różnie może być. Osobiście bardzo często oddaje karty graficzne oraz inne urządzenia kupione przez internet i z praktyki wiem jak to wygląda. Jak ostatnio oddawałem kartę graficzną to goście oglądali ją przez ok 15 przy mnie, sprawdzając czy nie ma rys itd. 

 

Wykładania prawa mówi wprost. Na przykładzie odkurzacza, którego po zakupie przez internet możesz rozpakować, włączyć, posłuchać jak działa ale nie możesz odkurzać nim przez dwa tygodnie jakby był twoją własnością, ponieważ wówczas będzie nosił ślady użytkowania. 


W temacie: Karta graficzna do +- 300zł

12 sierpień 2015 - 12:28

Powiem ci szczerze, że twój komputer nie nadaje się do współczesnych multimediów. Dual Core ma problem aby szybko i sprawnie obsłużyć system Windows. To komputer archaiczny, którego najlepiej oddać do utylizacji. 

Więc moja odpowiedź może być jedna. Kup najtańszą kartę graficzną z pasywnym chłodzeniem. 

 

Brednie. Nowaj


W temacie: Problem z r9 380

12 sierpień 2015 - 12:16

różnica temeperatur na GPU nie może wynosić 15° ze względu na to że w pokoju mamy nawet 30° zamiast 22°, różnica ze względu na temp. w pokoju to góra 3-4° :)

Używani komputera w nieklimatyzowanym pomieszczeniu, podczas temperatur sięgających ok 30 stopni w pokoju jest dla mnie abstrakcją.

Radzę założyć klimatyzację w pokoju. Wysyłanie karty do serwisu nic nie da, ponieważ karta jest sprawna. Dodatkowo poinformowani producenta, że używasz karty w tak ekstremalnej temperaturze, może zakończyć się utratą gwarancji. 

 

/ skutki upału / worm


W temacie: Dziwne tykanie karty graficznej.

12 sierpień 2015 - 11:57

Mam mozliwosc jeszcze zwrotu 14 dniowego , ale nie wiem czy jest sens tylko przez to się z tym babrać?
Co ciekawe jak wyłączyłem kompletnie komputer, z karty co jakiś czas te same tyknięcia słyszałem. Czy to mozliwe ze po prostu tylko metal tak strzela czy to cos powazniejszego?

Nie wiadomo czy masz możliwość zwrotu karty. Można zwrócić tylko kartę, która nie nosi śladów użytkowania. Jak sklep wykaże, że karta posiada ślady użytkowania, odpowiadasz za zmniejszenie jej wartości. 

Zaznaczę, że jak do karty dostałeś kod na grę czy inny program i go zużyłeś tracisz możliwość zwrotu.