Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Marek Tarek

Rejestracja: 11 cze 2015
OFFLINE Ostatnio: 16 lis 2019 08:58
-----

Moje tematy

GMAIL - logowanie / zabezpieczenia / zapamiętywanie / inne

13 listopad 2019 - 11:12

Społeczności Ty moja, witam serdecznie :)
Bardzo Was proszę o rozwianie wątpliwości w paru kwestiach:
 
1. Jaki sposób uważacie za najbardziej bezpieczny jeśli chodzi o logowanie do GMAIL/GOogle. Czy będzie to hasło + fizyczny klucz bezpieczeństwa / hasło + mobilny klucz / hasło + SMS / inne?
 
2. Jaki sposób uważacie za najbardziej bezpieczny, jeśli chodzi o odzyskiwanie konta GMAIL? Tzn. zakładam, iż nigdy nie będę tego potrzebował, dlatego chodzi mi o sytuację, w której złodziej próbuje w taki sposób posiąść moje konto. Czy im więcej wariantów, tym lepiej (kody jednorazowe z kartki/ sekretne pytanie/ zapasowy e-mail/ nr telefonu), czy najlepiej jeden, najtrudniejszy do zdobycia?
 
3. Do mojego laptopa nie mają fizycznie dostępu niezaufane osoby (i załóżmy, że tak zostanie). Mimo wszystko nigdy nie klikam "nie pytaj ponownie na tym urządzeniu" przy haśle czy kodzie SMS, gdy loguję się do Google\Gmail. Czy warto tak robić, czy tylko utrudniam sobie życie, a zdalnie nikt nie będzie w stanie mi zaszkodzić?
 
4. Po sformatowaniu telefonu przywracana mi jest aplikacja Gmail. I chociaż wiem, że ułatwiłaby mi przeglądanie poczty, to zawsze ją usuwam, ponieważ "a co, jeśli ktoś mnie będzie hackował?! Przecież wtedy wejdzie na moje konto Gmail przez tę aplikację, bo tam zawsze jest się zalogowanym!". Czy tak to działa, czy jednak jest to bezpieczna droga odbierania\ wysyłania poczty? Może nie Gmail, a Outlook czy jeszcze co innego byście polecili?
 
5. Czy są jakieś rzetelne dowody na to, iż posiadając sprzęt z ugryzionym jabłkiem zwiększam swoje bezpieczeństwo/ prywatność, czy racjonalny człowiek z Androidem będzie bardziej bezpieczny, niż ten, który klika w co popadnie na iOS? :P
 
Niezmiernie dziękuję za odpowiedzi!!!
 
 
PS
Nie uważam się za jakiegoś panikarza, dlatego wyjaśniam, iż zwrotów typu "hackować" używam jedynie dla zobrazowania sytuacji^^

Wychodzi na to, że pytania okazały się zbyt skomplikowane :/

Jeżeli nie ma osoby, która mogła by rozwiać moje wątpliwości, to temat można zamknąć.


FTTB, a FTTH "gniazdem telefonicznym"

09 wrzesień 2019 - 09:55

Witam.
Obecnie posiadam Internet w technologii FTTB. Jeżeli dobrze rozumiem, światłowód doprowadzony jest do mojego bloku, i gdzieś w "rozdzielni" zamieniamy na sygnał elektryczny, który ethernetem wędruje do mojego routera.
Jakiś czas temu zaoferowano mi rozwiązanie FTTH, zgodnie z którym światłowód powinien iść bezpośrednio do routera.
Chcąc zobaczyć jak przebiega instalacja takirgo czegoś, przeszukałem Internet- na zamieszczonych tam filmikach światłowód idzie jakoś pod sufitem, jest klejenie, wiercenie itp., a przewód wyprowadzony na korytarz. Jednak technik powiedział mi jednak, iż sprawdzą drożność, i spróbują poprowadzić światłowód gniazdkiem telefonicznym...
1. Czy ktoś zechciałby mi zdradzić, czy coś takiego jest osiągalne? Bez prowadzenia kabla wierzchem (co zwiększa szanse na jego uszkodzenie)? Bez klejenia/ wiercenia? Jak w takimwypadku miałoby to wyglądać?
2. Czy ogólnie można w 100% polecić FTTH nad FTTB? Czy jest mniej awaryjny? Bardziej wygodny? Czy ogólnie "lepszy"? Warty zapłacenia 150zł za zainstalowanie?

Dodam, iż nie czuję potrzeby posiadania telewizji w mieszkaniu +300Mb/s i stabilne łącze to wszystko, na czym mi zależy ;)

Z góry dziękuję za zaangażowanie!!

Pozdrawiam,
Marek