Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

criner

Rejestracja: 28 maj 2015
OFFLINE Ostatnio: 29 maj 2019 13:49
-----

#2571737 Wolne uruchamianie systemu na SSD

Napisane przez criner w 04 styczeń 2019 - 14:36

Sprawdź sobie to co napisałem poniżej i wrzuć tutaj potrzebne rzeczy:

 

1. Rozumiem, że chodzi tylko o sam proces uruchamiania, bo jak już zobaczysz pulpit to działa ok?

 

2. Wyłącz antywirusa (koniecznie sprawdź czy nie ma on włączonych jakichś harmonogramów skanowania czy coś takiego).

 

3. Menedżer zadań, zakładka uruchamianie. Rozwiń żeby było widać wszystko i daj screena.

 

4. Nie robił się ostatnio jakiś update systemu? Pytam tylko, bo jak windows robi duży update, to wcześniej wykonywana jest oczywiście migawka, która zapisuje się na dysku. Dopóki nie pozbędziesz się starych kopii systemu sprzed aktualizacji, to będzie to sobie zalegało i chodziło tak jak chodzi. Kliknij sobie PPM na partycję systemową, właściwości, oczyszczanie dysku. Potem kliknij na dole przycisk "oczyść pliki systemowe" czy coś takiego. Następnie zaznacz wszystko na liście i "OK". Daj znać ile tego było.

 

5. W kwestii aktualizacji, to może problemem jest jakaś konkretna aktualizacja. Możliwe, że jej instalowane zakańcza się niepowodzeniem i przy ponownym uruchomieniu systemu jest kolejna próba jej wgrania. Takie coś może trwać, bo pierw instaluje a jak się nie powiedzie to wycofuje zmiany. Sprawdź jak wygląda sytuacja w windows update.

 

6. Uruchom CMD jako administrator i wpisz chkdsk C: /f jeśli na C: masz zainstalowany system. W innym wypadku zamiast C: daj literkę partycji systemowej. Po wpisaniu może pytać o potwierdzenie. Potwierdzasz, wchodzisz w start i uruchamiasz komputer ponownie. Podczas uruchamiania checkdisk sprawdzi i postara się naprawić ewentualne problemy. Jak zobaczysz pulpit, to wyłącz komputer, uruchom ponownie i sprawdź czy wszystko gra.

 

7. Jak po ponownym uruchomieniu dostaniesz się do pulpitu, to wejdź w dziennik zdarzeń i w zdarzeniach systemowych daj zrzut z rzeczy które działy się w ciągu ostatnich 30 minut.

 

8. System był od nowa instalowany na tym SSD? Jeśli klonowałeś na niego system ze starego dysku, to lepszą opcją było postawienie systemu od nowa niż przenosić go ze wszystkimi śmieciami :)

 

 

Myślę, że masz co robić, także powodzenia i daj znać jak poszło. Nie musisz robić w kolejności w jakiej napisałem. Zacznij od tego co dla Ciebie jest najłatwiejsze  :)


  • 1


#2487550 Upgrade komputera po latach

Napisane przez criner w 27 marzec 2018 - 11:15

Również polecam wrzucić sobie dysk SSD i do tego kartę MSI GXT 1050TI


  • 1