Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

choleryk65

Rejestracja: 17 wrz 2008
OFFLINE Ostatnio: dziś, 10:55
*****

Moje posty

W temacie: Niedziałający wentylator

14 luty 2020 - 18:21

Sprawdź korki u sąsiadów oraz kable napięciowe na słupie czy dalej tam są...

Pod żadnym pozorem nie sprawdzaj samego wentylatora! Sprawdzenie wentylatora spowoduje rozwiązanie podstawowego pytania: czy wentylator jest sprawny? Przecież nie o to chodzi w tym temacie! :o


A to do mnie pijesz? A no miało być żeby sprawdził w biosie, a sądzę że autor tematu jest na tyle inteligentny, że zrozumiał o co mi chodzi ;-)

W temacie: Niedziałający wentylator

14 luty 2020 - 14:08

Gniazda raczej nie zepsułem bo sprawdzałem drugie, którego nigdy nie używałem to dalej nie działa.Ogólnie od jakoś miesiąca ten wentylator mi nie działa. Co teraz mam zrobić? Wymienić wentylator bo mam stockowy w innym a go nie używam.

Sprawdź w czy przypadkiem czegoś nie wyłączyłeś, np. gniazda wentylatora CPU, lub coś masz źle na nim ustawione.
 


W temacie: Obieg powietrza- Sprawdzenie

09 luty 2020 - 11:39

Wydaje się, że ok. Jeżeli temperatury całego PC-ta są w normie, to nie trzeba nic zmieniać.

W temacie: Pytanie tchniczne o podłącznie wentylatorów w obudowie

05 luty 2020 - 20:22

Tak , można podpiąć dwa do jednego gniazda, będą widoczne obroty jednego wentylatora, ale jeżeli są tego samego typu nie ma to znaczenia, sterowanie PWM dotyczy obu 4-pinowych. 3-pin i 4 pin podpięte pod jedno gniazdo, ale 3-pinowe czy 4- pionowe, jakie ustawienia w biosie, DC czy PWM? Ze względu na różnice w sterowaniu PWM i DC, przy podłączeniu 4-pin PWM i 3-pin DC w jednym gnieździe 4 -pin ustawionym by sterować impulsowo, wentylator 3-pin będzie pracował z maksymalną prędkością, ponieważ napięcie będzie stałe czyli 12V, a wentylator 4-pin będzie korzystał z całego dobrodziejstwa PWM. W przypadku ustawienia w biosie sterowania DC, wentylatory będą sterowane napięciem (oczywiście zależy to od płyty głównej), z tym że w przypadku dwóch różnych wentylatorów mogą to być różne RPM, ponieważ mogą wystąpić różnice w napięciu startowym. Niekoniecznie, w przypadku sterowania obrotami za pomocą biosu płyty głównej, sterowanie napięciem wentylatora 3-pin jest płynne, nie ma sztywnych zakresów, chyba że korzystasz z prostego trzy-zakresowego zewnętrznego regulatora, to wtedy tak, będziesz miał trzy zakresy, ale w tym przypadku nie ma znaczenie czy wentylator jest 3 lub 4 pin. Podłączając wentylator bezpośrednio do zasilacza będziesz miał stałe, maksymalne obroty, chyba że skorzystasz z przejściówek np.  https://www.komputro...XcaAksmEALw_wcB


W temacie: Wentylatory 140 mm do Meshify C

02 luty 2020 - 19:49

Założyłem wentylator na top jak radziłeś. Dodatkowo pobawiłem sie krzywą wentylatorów w biosie oraz założyłem gumowe podkładki między wentylatory a obudowę. Zrobiło się ciszej i chłodniej :) dzięki za pomoc.

Nie ma za co ;)