Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

zdzisuaf

Rejestracja: 10 lut 2015
OFFLINE Ostatnio: 03 sty 2017 14:46
-----

Moje tematy

Jaki router w standardzie AC

11 luty 2015 - 10:43

Witam,

Proszę o pomoc w doborze dobrego routera w standardzie AC. Budżet maksymalnie 600 zł. Na oku mam TP-Link Archer C7 i C8, D-Link DIR-868L oraz Asus RT-AC66U. Zależy mi na dobrym zasięgu i wydajności.

Zasięg: router będzie umieszczony w środkowej części mieszkania. Najbardziej obawiam się braku zasięgu w pokoju, który jest za ścianą nośną, ok. 10 metrów w linii prostej od routera. Obecnie posiadam jakiś podstawowy Netgear i niestety nie mam internetu w tym pokoju.

Wydajność: do routera będzie podłączony NAS, z którym potrzebuję mieć szybkie połączenie (wysyłanie / ściąganie).


Dysk sieciowy do multimediów i backup'u

10 luty 2015 - 13:35

Witam,

Poszukuję dobrego i niezawodnego dysku sieciowego NAS pod zastosowania multimedialne oraz do backup'u dwóch laptopów. Przestrzeń 4-6TB.

Na dysku będę przechowywać kolekcję filmów (głównie avi, mkv 720p/1080p, mp4), muzyki i zdjęć. Zależy mi, aby możliwe było bezstratne i bezproblemowe odtwarzanie (bez zacinek) filmów 1080p na telewizorze Samsung. Niestety nie posiadam standardu DLNA w TV, więc zastanawiam się jak to zrobić:

1) czy przez laptop podłączony kablem HDMI do TV (odtwarzanie na laptopie plików znajdujących się na dysku sieciowym przez WiFi)?

2) czy przez bezpośrednie podłączenie dysku sieciowego do TV kablem HDMI (dysk sieciowy z portem HDMI)?

 

Drugą, bardzo ważną kwestią są backup'y dwóch laptopów (+ ewentualnie jednej stacjonarki). Nie będzie to pełny backup, tylko backup wybranych folderów. Rodzaj backup'u jaki mnie interesuje to kopia różnicowa (po wykonaniu kopii wybranych folderów, kolejne kopie będą obejmować jedynie pliki utworzone po wykonaniu pierwszej/poprzedniej kopii). Nie wiem dokładnie jak wykonywane są backup'y na takich dyskach, ale chciałbym aby ich forma była dokładnie taka sama jak na źródle (laptopie), czyli foldery+pliki.

 

Ważną kwestią jest również dostęp zdalny, ale to raczej standard w przypadku NAS-ów.

 

Budżet jaki posiadam, to 2000-2500 zł.