Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

luntri

Rejestracja: 25 lis 2014
OFFLINE Ostatnio: 29 gru 2014 02:35
-----

Moje posty

W temacie: Bios nie startuje

25 grudzień 2014 - 21:31

Więc jednak,uszkodziłeś pewnie przy wkładaniu procka piny.Nie spotkałem się żeby piny były uszkodzone fabrycznie ;) Jaką masz wersję biosu?

BIOS wersja 3.90, ale po resecie wykrył procka więc chyba domyślnie mają obsługę typu Haswell. 

 

A co do uszkodzeń to piny jakie był uszkodzone miały zbyt dziwny kąt i lokację (nachodziły na siebie dwa w 2 osobnych miejscach, i nie, nie był równoległe / w lini prostej) jak na moje dzieło, ale wiadomo jestem subiektywny.

 

W każdym razie na przyszłość, sprawdźcie piny zanim zaczniecie podłączać procka, przynajmniej będziecie wiedzieć że to nie wy :)


W temacie: Bios nie startuje

25 grudzień 2014 - 18:57

Ok zrozumiałem, dzięki za info.


okej, udało mi się naprawić, okazało się że zwarcia pod procesorem (zn te styki z miedzi) nachodziły na siebie (tylko 2 małe z wszystkich, wygląda na usterke fabryczną). Po ostrożnym wyprostowaniu tych igiełek udało mi się odpalić BIOS.


W temacie: Bios nie startuje

25 grudzień 2014 - 16:46

Ale żeby i5 4460 nie obsługiwał?

Swoją drogą, co jeśli nie dam zasilania na chłodzenie proca, dam mu pochodzić te kilka minut i sprawdzę temperaturę na radiatorze? Przynajmniej będę wiedzieć czy idzie zasilanie na procesor, z drugiej strony boję się coś mocno zj****ć.


W temacie: Bios nie startuje

25 grudzień 2014 - 16:35

Jak wkładałeś proca nie powyginałeś pinów w sockecie?

Mógłbyś wytłumaczyć bardziej dla 'żółtodzioba' ?

Ogólnie jak wkładałem proca to bez większych fanaberii, były tam takie 2 małę uszczerbki pasujące do układu na płycie głównej, proc wszedł gładko, tą górną pokrywę co prawda usunąłem wcześniej, ale bez problemów. 


W temacie: Bios nie startuje

25 grudzień 2014 - 16:23

Spróbuj z jedną kością ramu,sprawdź w każdym slocie.

Niestety, bez skutku.