Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Devilus

Rejestracja: 31 paź 2014
OFFLINE Ostatnio: 01 gru 2015 19:33
-----

Moje tematy

Mobilny laptop do gier i obróbki graficznej do 6000 zł

20 listopad 2015 - 21:34

1. Kwota przeznaczona na zakup:
Do 6000 zł, oddzielny budżet na dysk SSD.
 

2. Rozmiar matrycy:
14-15,6
 

3. Główne zastosowanie: Gry AAA, programy do obrówki graficznej, programy do wizualizacji danych ilościowych.
 

4. Miejsce użytkowania:
Głównie w domu, ale planuje również na nim pracować w plenerze. Z tego względu kluczowa byłaby bateria, która trzyma minimum 2 godziny podczas pracy "przeglądarkowej".
 

5. Wymagania specjalne: Dobrze wykonane zawiasy / klapa zamykająca obudowę. Wszystkie moje poprzednie laptopy padały w zawiasach.
 

6. Osobiste preferencje:
Brak rzucającego się w oczy "gejmerskiego" designu bez różowych neonów w każdym możliwym miejscu. Chciałbym móc na nim również normalnie pracować w publicznym miejscu.
 

7. System operacyjny:
System mile widziany, ale nie jest konieczny.
 

8. Własna propozycja:
MSI GS40

 

Wcześniej siedziałem na laptopach gamingowych, obecnie używam Macbooka Air '13. Jego najważniejszą zaletą dla mnie jest jakość wykonania - dużo poruszam się z laptopem, moje poprzednie laptopy padał w okolicach zawiasów. Zdaję sobie sprawę, że przesiadając się na lapka z dedykowaną kartą graficzną nie mam szans utrzymać podobnego czasu pracy baterii, jednak te 2-3 godziny bez zasilacza są musem.

 

Szukam złotego środka między ultrabookiem a lapkiem do grania, w domu często podłączam go monitora zewnętrznego, ale równie często korzystam z niego poza domem jak i lubię podłączyć pada i pograć w łóżku / na kanapie.

 

Z tego co wyczytałem powinienem celować w GTX970M i procesor generacji Skylake i dysk SSD do systemu. Nie znam się jednak na różnicach między poszczególnymi wersjami procesorów, dysków SSD i układach chłodzenia. Dlatego zastanawiam się nad MSI GS40, nie wiem jednak, czy są sensowne laptopy mniejsze od 17calowych kobył.

 

Dzięki z góry :)


Komputer dla gracza [3000-4000]

25 listopad 2014 - 22:58

Witam planuję kupić komputer w grudniu za ok 3-4k. Zastosowanie komputera : gry + praca biurowa (dużo multitaskingu) Zależy mi na SSD. Maksymalna kwota : 4000 Których części potrzebuję: jednostkę + adapter wifi, mam peryferia Czy będę podkręcać sprzęt? :nie Rozdzielczość mojego monitora i model: 1920x1080 Własna propozycja zestawu :nie mam, to bedzie moj pierwszy blaszak :< Dotychczas kupowałem laptopy, ale używałem peryferiów zewnętrznych.