Skocz do zawartości

piotr.potulski

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    227
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

39 Dobry

O piotr.potulski

  • Tytuł
    Dyskutant

Informacje

  • Płeć:
    Nie podaję
  • Miejscowość:
    Gdynia
  • Zainteresowania:
    Programowanie, AI, Gry

Ostatnie wizyty

8775570 wyświetleń profilu
  1. Zależy co chcesz do tej karty podłączyć i czym. Karta graficzna nie odtwarza dźwięku, ale przez HDMI jest w stanie przekazać go dalej, np. do TV, czy monitora. W tym urządzeniu docelowym jest przetwornik cyfrowo analogowy + wzmacniacz i ew. głośniki. W tym układzie karta dźwiękowa nie jest potrzebna do niczego. Jest potrzebna jeżeli chcesz podłączyć do PC jakieś słuchawki/głośniki jackiem i jest to jedyna sytuacja, w której karta dźwiękowa ma jakieś znaczenie. Jeżeli podłączasz słuchawki/głośniki przez BT, USB, to podobnie jak w przypadku TV, karta dźwiękowa w PC nie ma żadnego znaczenia.
  2. Żeby przetestować prędkość od ISP, musiałbym się podłączyć bezpośrednio do ich routera. Trochę mi się nie chce.
  3. To, że przez chwilę nie ma pełnego transferu, nie jest argumentem do kłótni z ISP. Nie chce mi się też przepinać sieci, żeby sprawdzić aktualną przepustowość z pominięciem routera. Robiłem tak i nie zauważyłem wpływu routera na transfer, ale nie będę co chwila wyciągać laptopa, żeby się przekonać
  4. Nie wiem co mnie ogranicza - ich ni router, kabel HFC do skrzynki, czy jakie zarządzanie pasmem.
  5. Możliwe, mam UPC, które nie jest złe, ale akurat w mojej lokalizacji 1Gbit jest bardzo umowną jednostką.
  6. @Arnold Chociaż po zastanowieniu - nie jestem w stanie tego powiedzieć. Mój usługodawca, aktualnie nie dostarcza mi pełnego 1Gbit, więc - whatever W każdym razie nie zauważyłem ograniczeń.
  7. Wszedłem na stronę, zamówiłem zestaw naprawczy, bez podawania jakichś wielkich detali, poza datą zakupu, chyba tydzień później był dostarczony do domu. Cała operacja to może 15 minut na wyjęcie chłodzenia, odkręcenie 4 śrubek, wywalenie starego coldplate + uszczelki, założenie nowych, wpuszczenie paru ekstra kropelek chłodziwa i dokręcenie 4 śrubek. Akcja jednoosobowa dla chociaż minimalnie ogarniętych, dla dla mniej ogarniętych warto mieć w pobliżu drugą osobę, żeby w razie czego podała śrubokręt, śrubkę, która gdzieś uciekła, albo potrzymała chłodzenie tak, żeby nie rozlać za dużo płynu.
  8. @Arnold Router obsługuje spokojnie 1Gbit, z jednym wyjątkiem. Po włączeniu ochrony przed zagrożeniami, ruch faktycznie spada do tych ~700Mbit.
  9. @Han44 Masakrycznie drogi sprzęt polecasz. Więcej w nim kosztują bajery w postaci wyświetlacza, niż to co faktycznie chłodzi @ddd35 https://www.arctic.de/en/Liquid-Freezer-II-360/ACFRE00068B Jest jednym z lepszych AiO i przy okazji jednym z tańszych. Bezpośrednie porównanie mam z Assassin III i jest lepiej (ciszej i chłodniej).
  10. Ludki to i używają gwoździ zamiast bezpieczników. Co to ma do rzeczy? Moc maksymalna dla 4090 to 450W a nie 320W jak dla 4080, 200W dla podkręconego procesora to też żadne wyzwanie. Reszta komponentów też prąd zużywa, a nie produkuje.
  11. @ODIN85 Ja nie o wtyczkach, tylko o maksymalnej mocy piszę. Przejściówek, to i 4080 potrzebuje niestety.
  12. Do pojedynczego monitora poniżej 4K RTX4080 ma jeszcze spory zapas mocy. Na podwójnym monitorze (G9 neo), jak na razie jedyną grą, gdzie warto było włączyć DLSS jest CP 2077 Od strony ekonomicznej, w cenach "premierowych" 4080 był za drogi w stosunku do 4090, ale to się zmieniło. 4090 aktualnie jest wciąż po około 10k (+ wymiana zasilacza...), 4080 zjeżdża do 6k z haczykiem. Na monitorze 1440 tych dodatkowych 4 tysięcy nie zobaczysz.
  13. @Czesiek82 A na aktualnym sprzęcie nie hula? Jak jest robiony pod 32b to 1GB + 1 wątek na sztukę powinno mu wystarczyć do porzygu. Nie znam tego programu, jedynie podejrzewam, że to taki excelopodobny twór, czyli troche wykresów on-line, wszystko w 2D. Czyli GPU nie ma żadnego znaczenia dla prędkości działania tego programu. Mogą, ale nie muszą mieć znaczenia takie parametry jak CPU i ilość pamięci. Odpal na aktualnym sprzęcie i popatrz jakie masz wykorzystanie CPU i RAM. Z RAM sprawa jest prosta, jak nie jest zajęty w całości, to dokładanie go nic nie zmieni (jest to delikatne uproszcze
  14. To co masz w tej chwili ogarnie ci bez większych problemów 2 DQHD. Mowa o grafice 2D oczywiście. RTX 4080 też będzie działać z 2 G9. Czy to co sobie poukładałeś w koszyku, da ci odczuwalną różnicę w programie do giełdy... nie wiem, śmiem wątpić. Wymagania do do wyjść - w tym monitorze "zalecanym" wejściem jest DP, zresztą nie bardzo ma to znaczenie. Aktualna seria RTX'ów ma 3xDP 1.4a i 1 HDMI 2.1. Za instrukcją: > DisplayPort: 60 Hz / 120 Hz / 240 Hz > HDMI: 60 Hz / 120 Hz / 144 Hz W praktyce, w zastosowaniach o których piszesz, to i tak nie będzie miało znaczeni
×
×
  • Dodaj nową pozycję...