Skocz do zawartości

Drukarka laser 3 in 1


Recommended Posts

Witam.

Poszukuję do firmy drukarki.

Żeby łatwo nie było to ma być laserowa, drukować w kolorze, oraz funkcja skaner/ksero też by była mile widziana, a wręcz konieczna.

Rozglądałem się trochę po znanych producentach i.. nie ma problemu ze znalezieniem takiej drukarki do 1000 PLN, jednak kolejnym mało przyjemnym wydatkiem są tonery za 400PLN/szt (a trzeba 4 sztuki).

Dlatego budżet jaki chciałbym przeznaczyć to jakieś 2500-2800 netto za drukarkę, przy czym toner starczać by musiał na jakieś 7000-10000 stron druku w mono przy jego relatywnie niskiej cenie. 

 

Myślałem o Kyocera 2026MFP+ ale może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej materii i jest w stanie polecić mi jakąś ciekawą pozycję.

Link to post
Share on other sites

a tam sypia, jak amsz taki przemiał to wysłac na gwarancje dasz rade i dostaniesz nową lub naprawioną ;)

a poza tym - serio, policz czy oszczednosc nie bedzie tego rzędu że starczy na kilka atramentówek w zamian za jedną laserową.

ZAWSZE lepiej mieć sprzęt nówka zapasowy w magazynie niz liczyc ze jedyna drukarka w firmie sie nie zepsuje

Link to post
Share on other sites

Wyobraź sobie teraz prędkość wydruku 200 stron na atramentówce. A teraz na laserówce. Jest różnica ? :)

Poważnie to po przeliczeniu (a liczyłem) nie opłaca mi się kupować kilku atramentówek w miejsce lasera (w tym przypadku), bo na tonerach zaoszczędzę (na dłuższą metę / używam tylko oryginalnych) to raz, dwa gwarancja nie obejmuje wszystkiego ("Panie, wyrobiło / zużyło się" - to tak jak kupić nowy samochód, w rok przejechać 200,000 km i mieć pretensje do producenta że się amortyzatory wybiły). A zapasowe drukarki jakieś zawsze mam ;-) 

Edytowane przez PawelQ
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

W firmie mojego ojca stoi ponad 3 letni Brother 195C. Miesięcznie drukuje około 1500-1800 stron i jak do tej pory nie było z nim żadnych problemów. W dodatku od początku używane są zamienniki. Więc to raczej pech, że atramentówki nie wytrzymywały albo były to modele HP, które i u mojego ojca sypały się na potęgę ( czasem wytrzymywały 3-4 miesiące ) Wydruk na atramentówce 200 stron to jakieś 8-10 min. A jeśli drukował byś takie ilości codziennie to w ciągu roku wychodzi ~70 000 stron. Dodatkowo znajomy zajeździł głowicę w modelu 140W i nie było problemu z wymianą sprzętu na nowy, a również używał zamienników. 

 

Co do kosztów. To ja obliczyłem to trochę inaczej i nawet z wymianą sprzętu. Jak Tobie Paweł nie pomoże, to może komuś innemu :)

Kyocera 2026MFP - 4500zł ( taką cenę znalazłem u nas w kraju ) 

Tonery:

czarny ~370zł 

Kolor x3 po ~420zł każdy

Na tym wydrukuję około 7000stron. ( licząc, że tonery kończą się równomiernie )

Całość za 7000 stron ~ 6130zł 

Cena za druk tylko w czerni ~ 4800 zł ( 7000 stron )

 

Tańsza alternatywa. 

HP LJ Pro color 100 M175a ( jest to przykład, może są i tańsze w eksploatacji ) ~950zł 

Tonery.

Czarny ~ 180 zł wydajność 1200 stron

Kolor x3 po ~190 zł każdy  1000 stron

Całość za 7000 stron ~ 5990 zł  ( licząc, że tonery kończą się równomiernie )

Cena za druk tylko w czerni ~ 2000zł ( 7000 stron )

Dodatkowo czas wydruku:

Pierwszy wydruk po ~ 15s, oraz 16 stron /min co daje około 13 min na wydrukowanie 200 stron

 

Brother DCP-J315W ~ 390 zł

Tusze

Czarny ~ 58 zł wydajność 300 stron

Kolor x3 po 34 zł każdy wydajność 260 stron

Całość za 7000 stron  4490 zł ( licząc, że tonery kończą się równomiernie )

Cena za druk tylko w czerni ~ 1740 zł

Prędkość druku około 33 stron (mono) co daje około 7 min na wydrukowanie 200 stron, trzeba pamiętać, że Brother oferuje większą rozdzielczość druku bo 6000x1200 gdzie HP posiada jedynie 600x600

 

Cenowo wszystko wychodzi porównywalnie jednak gdy do Brothera użyjemy zamienników to koszt wydruku 7000 stron wyniesie tylko ~ 1150 zł. ( tonery kończą się równomiernie ) 

A za taką cenę można co rok kupować nowy sprzęt 

Edytowane przez kudlatyEOS
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...