Skocz do zawartości

Podstawka 1150: AsRock Fatal1ty H87 Performance + Pentium G3220


Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad modernizacją komputera.

Opcje są dwie - albo nowy sprzęt, albo używany.

Jeżeli nowy, to tylko 1150, jeżeli używka - to 1155.

 

Obecnie mam sprzęt taki, jak w sygnaturce.

 

Na początek chce wymienić procesor+płyta+ram - w przyszłym miesiącu kupię pewnie grafikę.

 

Do wydania mam mniej-więcej ~600zł (tylko płyta + proc) / (W przypadku używek ~500 na płytę + procesor)

 

W przyszłości wymienię również procesor na któryś z rodziny i5.

 

Pytanie do Was forumowicze, czy lepiej kupić nową podstawkę pod 1150, czy lepiej kupić coś starszego pod 1155?

 

1150 - myślę o AsRock Fatal1ty H87 Performance + Pentium G3220 - mogę wsadzić później jakiś i5, a przy "dobrych wiatrach" może taki z literką "K"

 

1155 - musiałbym rozejrzeć się za używkami, ale z tego co się orientuję, mogę kupić AsRock P67 Pro B3 za ~230zł + jakiegoś g550 za ~110zł - później i5 z "K"

 

Różnica w cenie jest spora, ale nie wiem czy jest sens pchać się w starą podstawkę.

 

I jeszcze jedno, czy mój zasilacz da sobię radę z nową podstawką, bo obiło mi się o uszy, że stare zasilacze czegoś nie mają i mogą nie obsługiwać niektórych funkcji z 1150?

 

Co sądzicie?

 

ps. nie mam też pewności, czy będę miał możliwość podkręcać procesory i5 na tej płycie, więc może lepiej kupić jakąś podstawową płytę pod 1150 a w przyszłości wymienić ją razem z procesorem?

Edytowane przez dante_snk
Link to post
Share on other sites

O zasilacz się nie martw bo mam ten sam, i ciągnie 4670k wraz z Z87-G43, i nie mam żadnych absolutnie problemów, a co do 600 zł to może być kiepsko z zakupem LGA 1150:/ wklej jakieś linki z zestawieniami co konkretnie chcesz brać i z jakiego sklepu, bo z Asrockiem Fatality nie zmieścisz się wraz z procesorem w 600 zł

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

no to jest całkiem mądra idea, żeby wziąć jakieś mobo LGA 1155 albo 1150 i do tego pentiuma na przeczekanie, i dasz radę się zmieścić ale z ramami już kiepsko


http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/msi-z87-g43-intel-z87-lga1150-box,38821.html


http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-pentium-g3220-lga1150-box,39786.html


minimalnie ponad budżet, ale płyta brana z myślą o przyszłej i5


ale opłaca się to brać TYLKO jeżeli wymieniasz później na mocniejszy procek, bo w tej cenie można dostać phenoma 965 plus płyta co będzie wydajniejsze niż ten pentium, jeżeli miałoby być brane na stałe

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...