Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chciał bym złożyć komputer głownie przeznaczony do grania w granicach 3600 zł. Nigdy wcześniej nie składałem sam komputera i nie posiadam zbyt dużej wiedzy na ten temat wiec proszę was o pomoc. Od kilku dni rozglądam się za częściami do złożenia takiego komputera stworzyłem listę z wybranymi przez siebie częściami jednak nie jestem pewny czy to dobra komplikacja. Proszę o opinie i rady z góry dziękuje!

 

Płyta główna

Gigabyte GA-Z77X-D3H

Procesor

Intel Core i5 3570 3,40 GHz

Pamięć RAM

Kingston HyperX DDR2 2x 2GB 1066MHz CL5 Tall HS

Karta graficzna

Gigabyte GeForce GTX 660 OC

Dysk twardy

WD Caviar Black 640GB WD6401AALS 32MB cache SATA-II

Napęd DVD

Samsung DVD+/-RW SH-S223C bulk black (Serial ATA)

Zasilacz

EVGA SuperNOVA NEX650 80PLUS GOLD

Obudowa

ZALMAN Z9 U3

 

Link to post
Share on other sites

Nie jestem super znawcą ,ale polecam tobie coś takiego :

 

 
Płyta Główna : MSI B85-G43
 
cena: 3649zł  
 
W tamtym zestawie nawet pamięci nie pasują bo ddr2 nie wsadzisz do płyty na ddr3 :) A obudowa to w sumie bez różnicy w zależności kto co lubi :)
 
Za powyższe stwierdzenie powinieneś dostać dożywotniego bana na wszystkie fora IT na świecie // jg
Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Kompletnie nietrafiony zestaw w tym budżecie (w tym RAM niekompatybilny z płytą)

 

W okolicach 3600 brałbym to:

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Xigmatek Gaia SD1283

MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

Liteon iHAS120 SATA (black)

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)

 

Razem: 3615zł w esc.pl

kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

Zestaw umozliwiający od zaraz OC procesora do ok 4 GHz z chłodzeniem i wydajną kartą graficzną. Test karty: http://pclab.pl/art52772-20.html . Reszta to sprawdzone komponenty, w tym mocny zasilacz z 5-letnią gwarancją i przewiewna obudowa renomowanego producenta.

 

@up

Pusty koszyk no i  gdzie argumentacja?

Edytowane przez BlueMike
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

BlueMike wielkie dzięki za zaangażowanie podoba mi się to co znalazłeś a szczególnie nacisk na grafikę,pamieć i procek mam jeszcze kilka pytań jaki monitor musiał bym zakupić do takiego zestawu? Jak wygląda dalsza instalacja oprogramowania na taki komputer i czy mogą mnie czekać jakieś niespodzianki związane z instalacja systemu i składaniem komputera?

Link to post
Share on other sites

Złożyć za darmo mogą Ci monterzy w sklepie, a większość sklepów taką usługę oferuje, często za darmo i z darmową wysyłką po wpisaniu odpowiednich kodów (które znajdziesz tu bez problemu ;) ). Jeśli masz system to po prostu wsadzasz płytkę w Windowsem i instalujesz, nie powinno być przy tym żadnych niespodzianek.

 

Jaki monitor? To zależy od tego ile masz ochotę na niego wydać. Polecam zajrzenie do tego działu: http://forum.benchmark.pl/forum/29-monitory-i-projektory/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...