Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze małego laptopa - sprecyzowane wymagania


Recommended Posts

Cześć. Potrzebuję małego używanego lub nowgo laptopika takiego żebym komfortowo sobie pracował na nim w domu, ale także w pociągu/busie. Cena do ok. 1000 zł. Póki co moją uwagę zwróciły modele IBM Lenovo z serii T.
Tutaj moje wymagania:

- bez systemu,
- 4Gb RAMu,
- najlepiej matowa matryca (nie jestem pewien, bo w słońcu raczej pracował nie będę),
- dobrze trzymająca bateria,

- wbudowane 3G (dobrze działające Aero2)

- ekran do ok. 14 cali,

- lekki, wytrzymały i cichy,

- precyzyjny touchpad.

Potrzebny głównie do przeglądania internetu, komfortowego oglądania filmików (najlepiej w Full HD równeż), prowadzenia portalu internetowego (dodawanie newsów, filmików, artykułów), słuchania muzyki. W gry raczej nie gram, ale fajnie jakby chodziły jakieś typu WoW, Counter Strike. Wcześniej miał być to tablet, jednak szybko zmieniłem zdanie (nie chcę Androida, ani Windows 8, a na iOS szkoda kasy).
Jesteście w stanie mi coś polecić?

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

Wreszcie jakaś pomocna dłoń. Nawet w takie proste gierki nie pogram? Na swoim 9-letnim PC z 512 mb RAMu, prockiem 1.8 i grafiką 256 mb gram, a na 4x lepszym lapku nie pogram?

 

 

W tej cenie te lapki to sztuka kompromisu....

Nie wiem czy brać grafikę dedykowaną czy zintegrowaną. i5 są droższe ale nie wiem czy jest sens kupowania tego, no i przy i5 nie ma grafy dedykowanej. Przy core 2 duo jest dedykowana, więc muszę iść na kompromis jakiś.

Kłania się jeszcze kwestia rozdzielczości i innych podzespołów. Mógłby mi ktoś wybrać jakieś konkretne modele? Wiadomo, że w obrębie jednego modelu też jest różnica "bebechów". Mogę trochę dopłacić, o ile jest sens. Systemu nie musi być. Pytanie czy pociągną dobrze na Win7?

 

Przy kupnie używanego sprzętu wydaje mi się, że ważna jest opcja wymiany baterii i ew. kosztu nowej. Używane lapki pewnie mają zjechaną baterię, więc musiałbym dokupić nową.

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...