Skocz do zawartości

Nasze telefony - zbiór opinii


Recommended Posts

Lg ProLite dualsim

 

Plusy:

  • bateria!!! trzyma do tygodnia przy normalnym urzytkowaniu
  • rysik - super wygodny, choć nie myślałam że się przyda dopóki go nie miałam
  • bardzo dobry aparat
  • duży wyświetlacz, wygodnie się np. przegląda strony www
  • nie jest za lekki - to dla mnie zaleta, bo lepiej mi leży w dłoni

Minusy:

  • trochę mało RAMu - trzeba uważać z ilością aplikacji
  • przełączanie między kartami mogłoby być wygodniejsze, wiele razy zdarzało mi się pomylić
  • nie ma diody sygnalizującej, np. nieodebrane połączenia lub SMSy
  • w słońcu trochę ciężko używać, ale przy podkręconej jasności da się :P
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

OnePlus One 64gb

 

Zalety:

- najnowszy android

- szybkosc dzialania

- waga i gabaryty

- jakosc ekranu

- ilosc miejsca

 

Wady:

- grzeje sie podczas grania

- delikatna ramka obudowy

- niewymienna bateria

- bateria mogla by byc mocniejsza

- waga

 

Mam telefon od ponad roku, sam telefon jak i CM13 dzialaja znakomicie, zero przyciec czy zwiech. Telefon prawie ideal gdyby nie bateria i rozmiar 5'5" to mojej dloni za wiele, rekompensuje to tym ze jest cienki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

LG G4 h815

 

aparat robi swietne zdjecia (tylni) tryb manualny tez super

przedni gorzej przeswietla zdj nie ostre wychodza i slabe odwzorowanie kolorów

 

 snapdragon 808 grzeje sie czesto i bardzo sie grzeje ale w codziennym uzytkowaniu nie jest zle jest plynnie zdazaja sie lagi i spadki wydajnosci (jak sie nagrzeje)

 

bateria ... na androidzie 6.0 TOTALNA PORAŻKA 2,5h na ekranie optymalizacja totalnie spieprzona i nie jest to opinia tylko moja lecz 2 innych kolegow ktorzy tez sa posiadaczami g4 (Bez PowerBanka nie wychodz z domu XD)

 

no i uwaga na wade fabryczna ktora moze sie przydarzyc po jakims czasie albo i nie :P (Bootloop)

 

ekran spoko tylko nie reaguje czsami na podwojne tapniecie, slaba maksymalna jasnosc 

 

w zestawie brak ladowarki do szybiego ladowania slychawki bardzo przecietne 

 

zaleta napewno jest wyjmowana bateria, wymienialna klapka od obudowy i slot na sd do 2tb 

 

rysuje sie troche ramka plastikowa jak sie nosi bez pokrowca :P a skora wyciera sie po paru miesiacach 

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam, mam obecnie styczność z xperią z3 i postanowiłem co nieco o niej opisać bo wywarła na mnie dość dobre wrażenie, przynajmniej jak na kilka dni użytkowania :)

 

Zalety:

-Bateria - jest godzina 20, telefon nie widzi się z ładowarką od 6 rano, a mimo to nadal ma 50%. A naprawdę sporo się nim dziś bawię(3godz i 15 minut na ekranie), tyle że większość dnia ma dziś pod wifi więc tu ma lżej :) ale bateria jak dla mnie to w tym telefonie daje bardzo przyjemny komfort.

-płynność działania - bez zarzutów i to też dla mnie zaskoczenie bo nie spodziewałem się takiej petardy, wszystko smiga jak miło. Porównywalne cenowo iphony 5s dostają zadyszki kiedy przyjdzie im gonić androidowego staruszka, a to przecież ios ma słynąć z dłuższej płynności działania. 

 

Wady:

-gó*****y aparat - całkowicie się rozczarowałem mimo iż wiedziałem doskonale że aparat to nie najlepsza strona seri z, ale z tego co widzę to od xperi z do z3 nie nastąpiła chyba żadna zmiana, do tego w trybie automatycznym telefon potrafi zrobić zdjęcie maksymalnie w 8 mp, dla mnie jako dla laika fotograficznego który zawsze używa trybu automatycznego to jakieś nieporozumienie. 

-ciche głośniki

-wykonanie - telefon ma bryłę która wydawała się elegancka w czasach gdy samsungi były jeszcze plastikowe a lewandowski nie tańczył z kotem i huaweiem w telewizorni. Jest bardzo nieporęczny i teraz gdy ta bryła nie wydaje się tak piękna jak w momentach premiery xperi z to boli jakoś bardziej.

-nakładka sony- nieraz kilka minut szukam ustawień by na koniec dowiedzieć się że tego w xperi się ustawić nie da :) system wygląda dokładnie tak samo jak 2 a nawet więcej lat temu i ma te same funkcjonalności...

 

 

Podsumowywując telefon polecam, bateria i płynność działania to jego na tyle mocny atuty że warto przęłknąć aparat i wszystkie inne wady byleby z tego co już mamy w pełni korzystać i ani przez sekundę w ciągu dnia nie myśleć o kablach... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-galaxy-s7-edge-2.jpg

Samsung Galaxy s7 Edge

 

Plusy

Jak dla mnie fon idealny.Wygląd,aparat,jakość wykonania,bateria,wydajność oraz szybkość na najwyższym poziomie.Na dzień dzisiejszy nie ma fona ( poza Note 7 ) choć ten zaliczył falstart,na który chciałbym zamienić mojego Edge.Użytkuję już przeszło miesiąc i dalej jestem zachwycony tym fonem.Ekran 5,5' czytelny,zakrzywiony,genialnie wygląda.Zaskoczeniem na plus była dla mnie bateria,daje radę dwa dni wytrzymać a SoT na poziomie 8-9h nie jest pobożnym życzeniem.Polecam każdemu kto chce wydać takie pieniądze za telefon.

 

Minusy

Czytnik linii papilarnych,czasami muszę palec kilka razy przyłożyć lub odczekać 30s na odblokowanie,nie powinno mieć to miejsca w telefonie za taką cenę.Drugi minus to wspomniana cena.Reszta bez zastrzeżeń.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Cubot S600

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160916/3dd6c700776bee135cd9ea65bf6537c7.jpg

 

Zbyt wiele o telefonie nie jestem w stanie powiedzieć, ponieważ go nie używam, ale tyle nasuwa mi się po dwóch godzinach zabawy i instalowania wszystkiego:

 

Minusy:

- powiem szczerze, że patrząc na cenę (można go dostać na Aliexpress nawet za 70-80$, ja zapłaciłem w przeliczeniu 330 zł na Banggood) to ich nie ma. Za takie pieniądze z ręką na sercu polecam ten telefon. W normalnej cenie (czyli ponad 100$) zapewne znajdzie się coś lepszego (Xiaomi chociażby, ale jednak większość leci z Chin, więc cena + VAT, ja brałem z magazynu w Europie, więc VAT odpadł na starcie).

- nie patrząc na cenę - aparat nie jest najwyższych lotów, widać pikselozę przy świetle dziennym robiąc zdjęcia w pomieszczeniach. Jednak na plus chociażby tryb HDR.

- to chyba na tyle :)

 

Plusy

-Telefon jest bardzo szybki, czysty Android ze zmienionymi ikonami, co wygląda bardzo estetycznie

-2GB RAM w połączeniu z czystym Androidem daje nam sporo możliwości przy multitaskingu

-LTE! W telefonie za 300 zł...

-Hybrydowy slot kart - 2xmicroSIM lub microSIM+microSD

-Bardzo dobre wykonanie, przód i tył ze szkła, ramka z metali, telefon ogólnie jest dość ciężki

-ekran 5" HD, nie widać pikseli, do normalnego użytkowania wystarczy w zupełności, do tego obraz jest ostry (jakiś tam system zastosowali, jak mi się przypomni to sprawdzę w ustawieniach co to takiego jest)

-bogate pudełko - oprócz kabla USB i ładowarki producent dorzuca: naklejone na przód i tył folie ochronne (normalne przezroczyste folie, a nie reklamowy szajs jak to u wiodących producentów), szkło hartowane na przód (do naklejenia we własnym zakresie), plastikowe "etui" (nic specjalnego, ale tył ochroni przed rysami)

-jak napisałem na początku, wszystko działa super płynnie, nie trzeba czekać aż włączy się jakaś aplikacja, strony internetowe ładują się bardzo szybko

- czytnik linii papilarnych, działa całkiem ok, na pewno lepiej niż w moim Note4, bo przynajmniej wystarczy tylko przyłożyć palec, a nie muskać nim 20x zanim załapie... Działa z akceptowalną szybkością (nie jest to poziom iPhona, ale jest ok).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Xiaomi Mi5 3/64

Plusy
Wydajność
Ekran
Czytnik linii papilarnych
Przedni aparat
Aplikacje systemowe
Częstość aktualizacji
BARDZO mocny wzmacniacz słuchawkowy

Cena

Dual sim

Minusy
Główny aparat po ciemku

DAC

Bateria (raz 2h SoT, raz 8h, średnio 3,5h)
Jak dla mnie waga
Zarządzanie RAM'em

Tryb manualny przy zdjęciach

 

 

 

LG V10

Plusy
Aparat
DAC (ampa jeszcze nie sprawdzałem)
Slot na kartę SD
Wygląd

Wytrzymałość
Umiejscowienie i działanie czytnika linii papilarnych
Głośnik telefonu
Zasięg BT

Multitasking

Tryb manualny przy nagrywaniu i zdjęciach

 

Wady
Jakość przednich aparatów nie zachwyca
Bateria

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Korzystam z galaxy s6 juz trzeci dzien i powiem co nieco o nim.

 

Plusy:

-świetne aparaty

-płynnosć działania i funkcjonalność opcji samsunga

-jakość wykonania

-praca pod obciążeniem ( nagrzewa się znacznie mniej odczuwalnie niz z3)

 

Moim zdaniem trzy aspekty pod względem których s6 miażdży mojego poprzedniego sony z3. Oczywiscie wiem ze to juz innej klasy telefony.

 

Minusy:

- bateria (bez problemu byłbym w stanie telefon rozładowac do zera od 7 rano do 18-19 co w z3 nie udało mi się pomimo starań)

- czytnik lini papilarnych(według mnie zbędna rzecz i nadal nie działa na tyle poprawnie by kozystac z tego na codzien, moze p9 ip7 czy s7 maja lepsze czytniki ale tu według mnie nie ma rewelacji)

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Redmi 3S 

 

Zalety

- Najnowszy android + Miui V8 (zero bledow, jak na te parametry dziala plynnie i bez wiekszego bezdechu)

- 2x sim, microSD

- bateria spokojnie pociagnie 2-3 dni 

- dotyk dziala sprawnie

- szybki czytnik linii papilarnych

- metalowa obudowa

 

Wady

- cichy glosnik

- waga i grubosc ale to wina prze mAh 4000 baterie

- mogl by byc szybszy :D

 

Ogolnie telefon prawie idealny jesli ktos nie patrzy na benchmarki. Miui plynnie dziala, nie jest to demon ale nie zawiesza sie i wszystkie

komendy wykonuje jak nalezy. Moge polecic z czystym sumieniem ten telefon, jak by byla wersja z ekranem qHD, lepszym CPU i 3GB ram byl by telefon "idealny"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

OnePlus One 64gb

 

Zalety:

- naprawdę szybki

- wyświetlacz

- oprogramowanie

- szybkie ładowanie

 

Wady:

- trochę słaba bateria

- grzeje się przy większym wysiłku

 

Użytkuję go od około pół roku, jest naprawdę świetny jak na chińczyka za 1000zł, trochę niewygodny kształt i nie jest zbyt piękny ale przy zakupie porządnego etui, których nie brakuje, wygląda ładniej i lepiej leży w dłoni

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Galaxy S7 edge Gold Platinum

 

Zalety:

- interface odświeżony względem poprzedników,

- rewelacyjny ekran - jasność max i min wzorowa (a w świętej pamięci Note 7 było jeszcze lepiej :-) )

- bardzo solidne wykonanie,

- aparat z najwyższej półki,

- jak na 5,5" świetna ergonomia,

- wreszcie poczucie posiadania czegoś "premium".

- szybkość i wydajność,

- always on display,

- baaaardzo dobre czasy działania na baterii(9h włączonego ekranu na 1 ładowaniu).

- i wiele wiele innych

 

 

Wady:

- czytnik linii papilarnych działa a czasem nie działa - ale to chyba przypadłość po prostu samych czytników.

- obudowa się palcuje - ale co chcieć od szkła, które nie jest matowe.

- od czasu do czasu przeszkadza ekran edge - np. przy pisaniu SMS. Gdy ktoś używa case problem zanika.

- brak względem poprzedników portu podczerwieni - nie rozumiem odejmowania tego typu funkcji.

 

Smartfon użytkuję od ponad miesiąca. Przesiadłem się z Note 4 na Note 7... ale wiemy jak to się skończyło.

Zmusiło mnie to do przesiadki na S7edge...ale nie żałuję. Jest to krok w przód względem Note 4, którego użytkowałem prawie 2 lata od dnia premiery w PL. Jedyne czego brakuje to w pewnych sytuacjach S-Pena. Wiele nie brakuje względem Note 7 - dla osób nie korzystających z S-Pen to w zasadzie ten sam sprzęt.

Edytowane przez ostry.77
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Xiaomi Redmi 3s

 

Zalety:

-bardzo jasny i czytelny wyświetlacz
-kompaktowe wymiary, metalowa obudowa
-baaardzo długi czas pracy na baterii
-wydajne gpu
-płynny interfejs, częste aktualizacje systemu
-duża ilość pamięci ram i wewnętrznej

-dźwięk na słuchawkach jest głośny i dobrej jakości
-bezproblemowy zasięg sieci LTE i gps
-aparatem przy odrobinie wpary można zrobić bardzo fajne zdjęcia

 

Wady:

-mała ilość funkcji dla czytnika linii papilarnych
-słaba jakość dźwięku w nagranych filmach
-ekran zabezpieczony szkłem noname
-dla niektórych wadą może być głośnik umiejscowiony z tyłu

Xiaomi Mi Max

 

Zalety:

-wielki ekran, full hd przy tym rozmiarze spokojnie daje radę, gorillaglass 4
-wydajność

-płynny interfejs
-solidna obudowa

-dobry zasięg LTE

-długi czas pracy na baterii jak na tak duży wyświetlacz

 

Wady:
-wymiary  %-) 

-pożółkniona biel i bardzo słaba czerń ekranu, przez co nie nadaje się do oglądania filmów wieczorem

-brak wariantu z czarnym frontem

-czarna ramka wokół ekranu

-problemy z bitrate przy nagrywaniu w 4k

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

UMI TOUCH:

 

http://antyweb.pl/wp-content/uploads/2016/04/UMI-Touch-1.jpg

 

ZALETY

*Cena

*Teoretyczne osiągi (8-rdzeni, 3GB ram, wszystko działa dość płynnie)

*Wyświetlacz (kolor, rozdzielczość 1920x1080, funkcja MiraVision)

*Wygląd (wygląda na droższy)

*Czas pracy na baterii

*Czysty android

*2x SIM (lub sim + karta SD)

*Wsparcie UMI (tj. aktualizacje androida)

*Czytnik linii papilarnych (używany tylko do odblokowania ekranu)

*Wbudowana opcja do wyświetlania pulpitu na telewizorze (menu, gry itp)

 

WADY

*Wykonanie (w moim egzemplarzu środkowy przycisk był minimalnie krzywo)

*Zasięg GSM/LTE

*Zasięg GPS

*Spolszczenie (głęboko w opcjach nadal angielski)

*Mocno średnie zdjęcia (13mpix Sony)

*Brak UMI oficjalnie na polskim rynku (najlepiej dopłacić i kupić z Polski z gwarancją)

*Telefon uległ awarii po 2 miesiącach (niby nic, ale to już druga sztuka - poprzednia - UMI ROME dostałem uszkodzony od nowości)

*Brak możliwości wyjęcia baterii

*Bardzo długi czas ładowania (nawet ponad 4 godziny)

*Precyzja wyświetlacza (pisanie wiadomości czy komunikatory to dramat)

 

Jeśli ktoś trafi dobry egzemplarz, to w cenie ~600-650zł fajny telefon. Ja na 2 sztuki UMI musiałem obie odesłać (Rome wymieniony na Touch, Touch właśnie jedzie na gwarancję)

 

LENOVO K920 (VIBE Z2 PRO)

 

http://files.mgsm.pl/phones/lenovo-k920/lenovo-k920-02.jpg

 

ZALETY

*Wyświetlacz 6" o rozdzielczości 2650x1440 (kolory, ostrość - bajka)

*Szybkość/płynność (Snapdragon 801 2.56GHz + 3GB ramu)

*Czysty android

*Wygląd (cały czarny front przy wyłączonym wyświetlaczu)

*Szybkość ładowania baterii (prawie 4000mAh)

*Bardzo dobre zdjęcia

*Nagrywanie filmów w 4K

*2x SIM

*Wielkość telefonu (wyświetlacz pokrywa duży procent przedniego panelu - telefon jest mniejszy od 5.7" Samsunga Note 4)

 

WADY

*32GB wbudowanej pamięci (i brak możliwości dołożenia karty)

*Czas pracy na baterii (pomimo jej pojemności)

*Wystający obiektyw aparatu (szybko się niszczy, pokrowce nie pomagają)

*Przy nagrywaniu filmów FullHD jest wszystko OK, przy 4K aparat ma problemy z łapaniem ostrości przy ruszeniu telefonu

*Brak możliwości wyjęcia baterii

*Pomimo obecności Lenovo w Polsce (sekcja  telefonów), ten nie jest wspierany

*Większość egzemplarzy na rynku to China Mobile - trzeba zmieniać ROM

*Bardzo wysoka awaryjność

 

Telefon, z którego byłem najbardziej zadowolony spośród wszystkich telefonów dotykowych (płynność, zdjęcia, czysty android). Niestety, wada fabryczna (padająca płyta główna - niebieska dioda) ubiła mi telefon. W internecie spotkałem się z wieloma tematami na forach na całym świecie z tym samym problemem. Koszt nowej płyty głównej to koszt telefonu. Jeśli brać - to tylko od kogoś, kto da 24 miesiące gwarancji.

 

XIAOMI MI MAX

 

http://image.ceneo.pl/data/products/44803883/i-xiaomi-mi-max-3-32gb-zloty.jpg

 

ZALETY

*Wyświetlacz (pomimo 6.44 i rozdzielczości 'tylko' FullHD, bardzo ładne kolory)

*Czułość i precyzja wyświetlacza

*Czas pracy na baterii (4850mAh)

*Wydajność (6-rdzeni i 3GB ramu)

*Czysty android

*Wsparcie Xiaomi (wbudowna aplikacja z forum, gdzie można bezpośrednio zadawać pytania i pytać o problemy)

*Całkowicie polskie menu

*Dobra jakość zdjęć

*Wielkość (nie ujmę tego w wadach, bo jak ktoś pisze że jest za duży - po co go bierze?)

*W miarę szybkie ładowanie (mowa o fabrycznej ładowarce)

*Obsługa szybkiego ładowania (jeśli dokupimy ładowarkę...)

*2x SIM (lub SIM + karta SD)

*Czytnik linii papilarnych

*Możliwość regulacji kolorów diody powiadomień

 

WADY

*32GB wbudowanej pamięci

*Ubogie wyposażenie zestawu

*Brak dołączonej ładowarki do szybkiego ładowania

*Brak możliwości wyjęcia baterii

*Wymuszanie przez Xiaomi zakłądanie konta (kilka aplikacji nie będzie działać)

*Czarna ramka wokół wyświetlacza

*Słabe podświetlenie dolnych klawiszy

 

Wiedziałem, że będzie to duży telefon, bo chciałem taki - po 6" Lenovo. Od strony technicznej ja nie mam mu nic do zarzucenia, bardziej detale (brak ładowarki, aplikacje itp). Jak ktoś lubi duży telefon to ten mogę polecić.

Edytowane przez hajper
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Xiaomi Mi5 (32GB)


http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/xiaomi/xiaomi-mi-5-1.jpg

specyfikacja:

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_5-6948.php

 

Zalety:

  • MIUI zawsze aktualne
  • 4G LTE 100Mbit/s
  • Super szybki, responsywny i umieszczony na froncie czytnik odcisku palca
  • Wi-Fi 5GHz
  • Sporo pamięci juz w najtańszym wariancie
  • Świetny ekran, zdecytowanie lepszy niż w Mi4c pomimo tej samej rozdzielczości i zbliżonych wymiarów
  • Wystarczająco długi czas pracy na baterii
  • Dopasowywanie podświetlania w locie (autorski bajer xiaomi, jest też w Mi4c)
  • Możliwość klikania oraz dotykania przycisku home i nadawania mu funkcji
  • Dobre audio
  • USB C

Wady

  • Brak latarki na ekranie blokady znanej z innych tel. z MIUI
  • Cicho gra na słuchawkach
  • Brak w sprzedaży jakiegoś przyzwoitego etui (może to sie wydawać śmieszne lecz prawdziwe :P etui ważna rzecz ;))
  • Fatalnej jakości aluminiowy korpus, obił mi się od lekkiego puknięcia po kilku dniach ostrożnego użytkowania 
  • USB C
  • Dotyczy tylko wersji białej - ochydna czarna ramka dookoła wyświetlacza
Edytowane przez bololabich
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Xiaomi Redmi note 4 (2/16gb)

 

http://i.imgur.com/0GrjxsM.jpg

 

Moja opinia po niemal miesiącu użytkowania:

 

Plusy dodatnie:

+ największa zaleta to stosunek cena/możliwości - za około 180$ dostajemy smartfon który jak równy z równym może konkurować z 2 razy droższymi modelami

+ bardzo dobra wydajność procesora - aplikacje uruchamiają się bardzo szybko - na równi z Nexus 5x oraz szybciej od flagowców na snapie 801 

+ przyzwoity ekran o wystarczającej maksymalnej oraz bardzo małej minimalnej jasności (jest też tryb czytania który blokuje niebieskie światło - szalenie przydatne w nocy), można też dostosować temperaturę barwową w ustawieniach

+ bardzo dobra jakość materiałów, wykonania i spasowania, telefon wygląda na dużo droższy niż jest. Ponadto sprawia wrażenie solidnego a obudowa całkiem nieźle opiera się zarysowaniom i zabrudzeniom.

+ sprawnie działający czytnik palucha

 

Plusy ujemne:

+- nakładka MIUI 8 choć ładna, szalenie funkcjonalna oraz posiadająca ogrom ustawień i opcji custumizacji - nie przypadła mi do gustu ze względu na to że wiele rzeczy jest tu przekombinowane. To jednak kwestia przyzwyczajenia. Trzeba też trochę pokombinować z ustawieniami, bo standardowo włączone jest oszczędzanie energii które blokuje wszystkie aplikacje w tle przez co np. nie dostaje się powiadomień. Kuleje też zarządzanie RAMem, na innych telefonach z 2GB RAM (htc e8, nexus 5x) można otworzyć dużo więcej aplikacji i nie są one ubijane tak agresywnie jak tu więc to raczej kwestia systemu a nie hardware. 

+- bateria 4100mah gwarantuje zaledwie dobry czas pracy na baterii, średnio wychodzi mi 2-3 dni przy SoC na poziomie ok. 5-6h. Z wifi mozna dobić do 7h SoC. Biorąc pod uwagę ogromną pojemność baterii - uważam że czasy pracy są rozczarowującenie bo niedużo gorsze rezultaty osiągałem na HTC one e8 z baterią 2600mah. 

+- pełne naładowanie ładowarką 2A zajmuje około 3h, nie uważam jednak tego za dużą wadę gdyż w zamian dostajemy dobry czas pracy bez konieczności doładowywania w ciągu dnia

+- jakość zdjęć jest przeciętna choć w tej cenie nie wypada źle. Autofocus za to działa bardzo szybko, podobnie samo oprogramowanie aparatu choć jest nieco ubogie w opcje. Jakość filmów nie jest specjalnie dobra, cyfrowa stabilizacja zamiast pomóc, robi totalną sieczkę z obrazu. Zauważyłem też że aparat średnio działa w innych aplikacjach typu messager czy snapchat

+- oba głośniki mają zadowalającą głośność ale brakuje mi nieco basu (w sumie po przesiadce z htc e8 każdemu telefonowi będzie tego brakowało:) ), niestety bardzo łatwo zasłonić go ręką,

+- hybrydowy dualSIM - karta pamięci zabiera jeden slot na SIM

 

Minusy ujemne:

- obudowa jest bardzo śliska i jak dla mnie nieco za duża. Niepewnie leży w dłoni, często mam wrażenie że telefon zaraz wypadnie mi z ręki, ciężko też jedną ręką sięgnąć do wszystkich przycisków pod ekranem.

- bardzo dziwnie działająca automatyczna regulacja jasności, bardzo często źle dobiera poziom intensywności podświetlenia, lepiej ustawiać ją ręcznie

- dziwna poświata wokół podświetlenia przycisków pod ekranem - nie wiem czy tak miało być ale w nocy wygląda kiepsko

- czarna obramówka wokół ekranu w białej wersji kolorystycznej może niektórym przeszkadzać

- mała dostępność akcesoriów, są może ze 3 sensowne pokrowce do tego modelu

 

 

Podsumowując:

Pomijając wymagające przyzwyczajenia MIUI, telefon ogólnie warty polecenia bo oferuje wiele, a poza kilkoma drobnostkami nie posiada większych wad. Od razu odradzam jednak kupowanie wersji z 2gb ramu bo nakładka MIUI jest "pamięciożerna" i to zdecydowanie za mało do komfortowej pracy. Zważywszy że dopłata to raptem kilka dolarów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ZTE Axon Mini B2016

Minusy:

- Zamulony gruzem system na Androidzie 5.1 bez perspektyw na oficjalną aktualizacje (nowsze wersje tylko customy z rynku chińskiego wyłącznie z angielskim choć dołożone forcetouch, Dolby i europejski baseband)

- wygląd i złoty kolor

- średni głośnik

- wydajność (w dużej mierze przez system) trochę jak na Snapdragona 616 za mała i  czasem złapie laga.

- skaner tęczówki to raczej niedziałający bajer.

- przeciętna bateria/zarządzanie energią.

- modem jakoś lepiej działa na mediatekach, które miewałem

Plusy:

- niezły amoled fhd

- 3GB RAM i 32 GB ROM

- niezły o dziwo aparat nawet w gorszych warunkach (jak na ten przedział cenowy) choć mógł by lepiej łapać ostrość albo mniej odszumiać - czasem fotki wychodzą mniej ostre, a czasem bardzo ok.

- żyroskop przez co elektroniczna stabilizacja jakoś tam działa

- zewnętrzny DSP z wbudowanym dobrymi DAC i AMP oraz system Dolby (dobry dźwięk na słuchawkach)

- cena na niemieckim amazonie była znacznie niższa niż w Polsce (teraz nie wiem).

- forcetouch czasem się przydaje.

- GPS i kompas działa w miarę sprawnie.

- aktywny skaner. Nawet niezły

Edytowane przez anemus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

LG Nexus 5x Po dwóch tygodniach i przesiadce z Galaxy S6 takie wysnułem spostrzeżenia:

Na plus: - bateria, choć bez rewelacji to potrafi wytrzymać pełne 24 godz na non stop LTE/wifi i 3 godz ekranu, na S6 taki wynik był nieosiągalny. - płynność działania, telefon chodzi jak na swoją cenę bardzo dobrze, praktycznie nie odczuwam żadnej różnicy pomiędzy nim a droższym S6. - szybka ładowarka - już ma andka 7.1.1 który wprowadził masę świetnych funkcji które są przydatne, jak na przykład w końcu dobrze działające dzielenie ekranu i odpalanie dwóch aplikacji, dosłownie każdych, nie tak jak u Samsunga czy LG tylko galeria i wiadomości. - świetny czytnik palca

Na minus: - goły andek choć chodzi świetnie to brak mu masy funkcji, lub też aplikacji, bo googlowska apka muzyki czy galeria to tragedia. - obudowa trzeszczy, już nie mówiąc że jest z plastiku - brak slotu na kartę sd i brak kabla usb-c/USB by podpiąć telefon do komputera.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Xiaomi redmi pro 4gb 128gb Helio X25 Deca

Plusy,

+ nakładka MIUI jest świetna .

+ szczotkowane aluminium, wykonanie premium.

+ ekran.

+ bateria.

+ dobre rozłożenie bocznych przycisków.

+ aparat posiada dwie kamery i w dziennym świetle bardzo dobre zdjęcia (subiektywna ocena, porównanie z S7 edge i Microsoft 950XL).

 

Minus,

- aparat ma dwie kamery ale w słabym świetle robi przeciętne a nawet słabe zdjęcia.

- dość ciężki ale na + pewnie się w ręku trzyma.

- wrażenie dość grubego teflonu.

 

 

 

Jest to ocena po używaniu telefonu przez tydzień.

Następnie koledze wypadł z kieszeni na beton i ekran się wylał.

Teraz czeka na zwrot z ubezpieczenia i ma zamiar kupić ten sam telefon.

 

Pozdrawiam.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Huawei P9 Lite wersja 3GB - posiadam ten model przez miesiąc, więc podzielę się z Wami swoją opinią :)

 

Plusy:

 

- nakładka EMUI całkiem przyjemna

- rozdzielczość ekranu FHD i jakość wyświetlanego obrazu

- wykonanie na odpowiednim poziomie, aluminiowa ramka, plastik na pleckach też dobrej jakości i przyjemny w dotyku, tylko się dosyć mocno palcuje, wszystko ze sobą dobrze spasowane

- cienki (oczywiście mam na myśli grubość)

- 3GB ramu
- LTE

- na wydajność też nie narzekam, służy mi przede wszystkim do dzwonienia, sprawdzania poczty, przeglądania internetu i do sporadycznego grania. Czasami złapie zadyszkę w Heartstonie jak na planszy jest sporo kart, ale to sporadycznie.
- całkiem dobra bateria, z włączonym wifi i ze sporadycznym sprawdzaniem internetu, potrafi wytrzymać 3dni
- dobry czytnik linii papilarnych (co prawda nie wiem czy to akurat przez ostatnią aktualizację, ale zaczął trochę wolniej działać i czasami nie odczytuje palca wcale, jest zerowa reakcja)
- bardzo dobry aparat tylny, wcześniej miałem sony xperie L i widać duży skok w jakości zdjęć
- przedni aparat również robi przyzwoite zdjęcia
- po podłączeniu do komputera można zainstalować aplikację do zarządzania telefonem która jest bardzo przejrzysta
- możliwość rozszerzenia pamięci o dodatkowe 128GB o ile się nie mylę

Minusy:

- brak szybkiego ładowania, trzeba poczekać ok 3h aż się w pełni naładuje
- tylko 16GB ROM, szybko musiałem zaopatrzyć się w kartę sd bo tego miejsca jest niewiele
- muzyka wydobywająca się z dołączonych słuchawek raczej bardzo przeciętna (ale to szczegół, pewnie to zależy głównie od słuchawek)
- nie jest pewny w chwycie, może wypaść z ręki (ale to tylko takie czepianie się)
- w sumie sam nie wiem czy uznać to za wadę ale opiszę, w pomieszczeniach z reguły pokazuje mi bardzo słaby zasięg na poziomie jednej kreski, niemniej jednak jakość rozmów oraz szybkość łapania internetu oraz samo jego działanie stoją na odpowiednim poziomie
Generalnie ciężko jest mi się do czegoś jeszcze doczepić, w tej cenie telefon uważam za udany. Powiem tak, spełnił moje oczekiwania.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dziś kumpel pokazał mi swój zakup CAT S60.

Fotki sorki za dropboxa.

 

 

 

Powód zakupu telefonu to termowizja+smartphon.

 

Minusy to bardzo gruby jak na smartphona .

Nie wymienialna bateria .

Nie rozumiem po co robić dodatkowe przełączniki z 2m na 5m głębokości zamiast od razu powinien być na te głębokość przystosowany.

3000 bateria to przy wymiarach chyba żart.

Mocowanie klapek są bardzo słabe i robią wrażenie że zaraz się rozpadną.

 

Plusy , Gorilla glas 4.

Ponoć pancerny ale to ocena subiektywna kolegi, ja trzymając go przez 10min miałem wrażenie że jest aluminiowy i wcale nie pancerny.

Android 6.0 działa bardzo płynnie.

Termowizja.

5m głębokości przez 60min.

 

Tyle mogę napisać po tak krótkim obcowaniu z tym urządzeniem.

 

Pozdrawiam.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Przez niecały tydzien używałem iphone 5, może moja opinia pomoże ludziom którzy zastanawiają się dzisiaj nad zakupem tego telefonu.

 

Telefon zakupiłem w ładnym stanie wizualnym, dużym kompletem etui i dodatkowych akcesoriów - co wskazuje na to że o telefon dbano. Jednak Było to urządzenie 4 letnie i po dłuższym niż kilkuminutowe pierwsze spotkanie z telefonem ujawniło że się już "sypie", ekran ma pożółkłe ramki (wiele iphonów 5 i 5s to posiada, może to po prostu efekt starzenia się kleju, lub wymiany szybki, nie wiem), aparat posiadał małe plamki, głośnik rozmów był nieco przytłumiony, samo szkło wyswietlacza czuć był że zaczyna żyć własnym życiem, lekko pływało przy mocniejszym ucisnięciem, ale bez zadnych negatywnych efektów. Do tego miałem wrażenie że telefon bardzo rzadko łapał lte, prawie zawsze pracował tylko pod 3g. 

 

Ogólnie moim zdaniem ciężko będzie 4 czy 3 letnie urządzenie kupić w lepszym stanie, a cena około 500 zł na aukcjach sprawia że androidowa konkurencja jest bardzo duża dla tego telefonu. Mimo to Telefon zaskakująco dobrze chodzi, a i sama bateria sprawowała się co najmniej dobrze, pełna doba czuwania i 4-5 godz "w użytku" i choć nie do końca wiem czym jest ten użytek to spodziewałem się dużo gorszego wyniku, tutaj porównałbym trzymanie bateri do nexusa 5x. Więc polecam telefon jedynie osobą którzy chcą jedynie spróbować IOS i zobaczyć jak się je Iphone, jako telefon na dłużej nie widzę w nim przyszłości, bo kolejny rok czy dwa lata użytku przed tymi telefonami to jedynie kolejne usterki i problemy - radzę sobie tego darować.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Iphone 6

 

Użytkuję od 12 dni, więc opinia z krótkiego okresu, ale zdążyłem się już zaznajomić z wadami i zaletami.

 

Na plus:

-Trzymanie na bateri - sama bateria nie jest pokaźna, lecz telefon wydaję się być mało prądożerny, podczas gdy jest podłączony do LTE/Wifi i czuwa jedynie odbierając powiadomienia, pożera bardzo mało energii, efekt jest taki że dziś przykładowo przez 20g zjadł jedynie 3%, służył co prawda tylko do kilku krótkich rozmów, budzenia, odpisania na sms i zbierania powiadomień, ale przykładowo galaxy s6 po 12 godz zbierania powiadomień tak jak tu, pożerał 50-60 %, przez noc 20-30... Tu efekt jest taki że telefon spokojnie wytrzymuje mi pełną dobę, wieczorem zawsze mam energię by poklikać, a przy spokojnym użytku wytrzyma dwie doby. 

 

-wykonanie - jest ok. 

 

-stabilnośc systemu - szybkoscią tego nie nazwę, bo niektóre aplikacje potrafią się długo otwierać, nawet po kilkanaście sekund(szczególnie facebook, co jest irtujące w telefonie za te pieniądze), ale ogólnie telefon się nie ścina, jest wydajny w grach, aplikacjach tylko w niektórych przypadkach otwieranie jest stanowczo za długie. S6, Nexus 5X wydawały się szybsze... Xperia Z3 również pamiętam jako szybszą. 

 

Minusy:

-system, wszystko jest inaczej w stosunku do androida, są fajne bajery, ale większość działa jedynie z innymi urządzeniami od appla, tak samo z resztą jak samo urządzenie, czuć że najlepiej współgra z innymi urządzeniami od appla... 

 

-Aparat - do zwykłego cyknięcia "fotki" będzie wystarczający, ale jednak telefon jest hmmm... dość drogi i oczekiwałbym od niego Coś więcej, a tu zdjęciom brak szczegółowości moim zdaniem... 

 

 

Podsumuję tak: Na wycieczkę w piękne miejsce zdecydowanie wolałbym wziąć Galaxy S6, bez problemu od razu na telefon pobrałbym muzykę czy pdf książki. Gdzie na Iphone bez komputera z tym bym sobie nie poradził. Gdzie Aparat Galaxy s6 zrobiłby świetne zdjęcia, ale..... ale nie chciałbym też latać z ładowarką w kieszeni szukając gniazdek... ta bateria... iphone znacznie lepiej dysponuje baterią dlatego też zdaję się że finalnie obydwa remisują. 

Edytowane przez balans
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Huawei P8

 

W mojej opinii naprawdę dobry telefon, przede wszystkim bardzo wydajny, oferujący aparat o dobrym autofocusie, niezły dźwięk i naprawdę bogate kolory wyświetlacza. Nie można też zapomnieć, że wygląda naprawdę elegancko tak jak flagowiec powinien. Jeżeli chodzi o wady to jedyne co przeszkadza to brak dual sima w mojej wersji. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

OnePlus 3T

http://cdn.mobilesyrup.com/wp-content/uploads/2017/03/oneplus-3t-midnight-black-2.png

Zalety:

- wyświetlacz AMOLED (choć to nie superAMOLED)

- wydajność

- jakość wykonania

- odporność

- ładowarka (jak dla mnie rewelacja, telefon ładuje się od 0% do 80% w 45 min)

- bateria

- dużo RAM-u

- soft (OxygenOS po wyłączeniu nakładki to w zasadzie czysty Android)

- relacja cena/jakość

- Dual SIM

- community

 

Wady:

- aparat

- głośnik mono i jego umiejscowienie

- brak slotu microSD i microHDMI

- brak słuchawek w zestawie

Edytowane przez beem85
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...