Skocz do zawartości

Nasze telefony - zbiór opinii


Recommended Posts

Motorola Moto G

Zalety:
-  podczas małego użytkowania bateria starczy na +/- 5 dni
- dobry aparat

- mocna lampa błyskowa

- dioda powiadamiająca 

- Gorilla Glass III

- bardzo duże zagęszczenie pikseli

- łatwość wyczyszczenia umazanego ekranu.

- Android 4.3 z bliską aktualizacją do Android 4.4

- duża wydajność

- dobra jakość wykonania

- wymienna klapka

- jak na ten sprzęt niska cena

 

Wady:

- niewymienna bateria

- po przybliżeniu aparat traci dużo na jakości

- brak slotu dla rozszerzenia pamięci

- standardowe tapety nie są ładne :C

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

LG L9

 

http://komorkomania.pl/images/2012/08/LG-Optimus-L9-119893.jpg

 

Mocne strony:

- duży kontrastowy ekran
- niezbyt wygórowana cena
- funkcjonalna nakładka systemowa od LG
- dobra ergonomia obudowy
 
Słabe strony:
- wolna pamięć flash, muli po pewnym czasie
- słaba jakość zdjęć, szczególnie w gorszych warunkach oświetleniowych
- brak czujnika światła,
- przeciętna jakość spasowania, 
- mało pamięci na aplikacje, brak możliwości przenoszenia aplikacji na sd,
- karta mSD pod baterią,
- czasami długi czas wybudzania z uśpienia,
- trochę za cichy głośnik od rozmów,
- brak trybu pamięci masowej,
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

HTC ONE V

 

HTC One V to najmniejszy, smartfon z rodziny ONE. Jak każdy telefon ma swoje mocne i słabe strony.

Na uwagę zasługuje ekran. Jest to matryca "Super LCD2" o wielkości 3,7 cala i rozdzielczości 480x800. To może jeszcze nic, ale producent mocno zbliżył wyświetlacz do pokrywającej go tafli szkła. Zabieg ten daje wrażenie przyklejonego do szkła ekranu, dzięki temu uzyskujemy na prawdę dobre kąty widzenia.

Jakość materiałów jest bardzo dobra. Obudowa to aluminiowe unibody. Jej jedynym minusem jest klapka na kartę SIM oraz wstawka w okolicach aparatu.

Obudowa jest zgięta w dolnej części, (tak jak w HTC Hero oraz Legend) Dzięki temu zgięciu telefon w dłoni trzyma się pewniej.

Mimo iż wizualnie telefon może się podobać, od strony technicznej już tak nie jest. W środku otrzymujemy 1GHz procesor, Układ graficzny Adreno 205, 512 Mb RAM oraz... Androida 4.0.3 Ice Cream Sandwich. System uzbrojony jest w nakładkę HTC Sense 4, która jest odchudzona względem nakładki z modeli ONE S czy ONE X.  Na początku telefon działa płynnie, lecz po zainstalowaniu kilku aplikacji zmienia się to, takie już uroki Androida...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

LG L9

 

http://static.techspot.com/images/products/smartphones/org/190790755_2017343398_o.jpg

 

Zalety:

- Duży i wyraźny wyświetlacz

- Sprawnie działający i funkcjonalny system

- Nawigacja szybko łapie sygnał

- Dobre spasowanie elementów

- Spora liczba aplikacji oraz nakładek systemowych

- Szybki czas ładowania baterii

 

Wady:

- przeciętny aparat

- brak możliwości przenoszenia aplikacji na kartę pamięci

- dostęp do karty pamięci po wyciągnięciu baterii

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

ZTE Blade (aka Redbull Mobile)

 

Mocne strony:

- rewelacyjny wyświetlacz (jak na tą cenę)

- niska cena

- dobre nieoficjalne wsparcie

 

Słabe strony:

- bardzo słaba wydajność 

- beznadziejny aparat i tragiczne filmy

- po jakimś czasie pod szybką pojawia się kurz

- bardzo mała pamięć na aplikacje

- charczący przy wyższych poziomach głośności głośnik 

 

 

LG Swift Black 

 

Mocne strony:

- świetny i bardzo jasny ekran IPS

- dobra jakość wykonania

- całkiem dobry aparat

- dobre głośniki

 

Słabe strony:

- niezbyt długi czas pracy

- mało pamięci ram

- problemy ze złapaniem sygnału GPS

- dość słaba wydajność

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Blackberry 9900

 

http://blog.phonecontract-s.co.uk/wp-content/uploads/2011/11/blackberry_9900.jpg

 

Posiadam go dość długo (miałem już parę modeli RIM) 

 

Zalety:

 

- Klawiatura (same klawisze jak i ich układ)

- Dotykowy ekran ułatwia nawigacje 

- Wygląd

- Szeroko pojęte hasło "email" 

 

Wady

- Aparat bez AF

- Totalny brak aplikacji

- Bardzo wolny internet (WI-Fi czy 3G) 

 

Telefonu głównie używam do (poza dzwonieniem) pisania emaili i do tego ten telefon nadaje się idealnie, przyciski klawiatury są ułożone pod idealnym kątem i ... na tym się kończy... Nie tak dawno kupowałem TV w Polsce, chciałem porównać ceny (używając telefonu) i po paru minutach się poddałem, internet to nie jest jego mocna strona. "Sklep" z aplikacjami również działa wolno i jest ubogi. Przyznam iż czasem brakuje mi możliwości multimedialnych w telefonie (zdarzają się sytuacje iż musimy coś szybko sprawdzić na internecie czy zrobić zdjęcie). Nie sadze aby następnym telefonem był ponownie "BeBe" (również ze względu na wątpliwą przyszłość firmy). 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nokia 1616 %-)

http://latestpriceindia.com/wp-content/uploads/2010/06/nokia-1616-images.png

Zalety:

-Niezniszczalna (dosłownie)

-Prosta w obsłudze

-Możliwość pracy w ciągu kilku sekund po włączeniu (jakby miała dysk SSD  :rudolph:  )

-Mówiący zegar

-Dobra latarka

-Wiele tematów (tapeta,wygaszacz,kolory menu) do wyboru

-3 wciągające gry :jupi:

 

Wady:

 

W tym budżecie niczego nie można jej zarzucić :D

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Galaxy Ace (S5830)

Pomimo wieku to wciąż często używane i chwalone urządzenie, który wciąż pozostaje ciekawym wyborem wśród tanich, używanych ''smartfonów'' bazujących na systemie Android. Procesor taktowany zegarem 800MHz pomimo tego, że nie wydaje się - jest on dość wydajny, będąc jego posiadaczem mialem okazje uruchomić na nim ciekawe gry, aplikacje a także trzymać go pod takim ''obciążeniem'' kilku aplikacji, smartfon dzielnie trwał przy mnie i dawał radę. Do drobnych minusów można podliczyć niezbyt rewelacyjny aparat fotograficzny - jednak jest to moja prywatna opinia w porównaniu do lepszego sprzętu, z którym miałem do czynienia później - jak na swoją cenę i wiek to on wciąż jest przyzwoity i zależy też to od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jeżeli chodzi o opinię głośnika rozmów - czysto, bez szumów, trzeszczenia itp - bynajmniej w moim egzemplarzu nigdy się to nie wydarzyło, głośnik znajdujący się z kolei z tyłu to najzwyklejszy standard - tyle mogę o nim powiedzieć. Nie za głośny, nie za cichy, taki w sam raz, z kolei jakość mogłaby być trochę lepsza...Telefon ten ma przyzwoicie duży ekran, co z pewnością będzie w stanie w pewnym stopniu zaspokoić potrzeby piszącym często sms'y, wirtualna klawiatura jest dość czytelna, wystarczy trochę praktyki ;) W moim przypadku bateria trzymała ok 3 dni, korzystając m.in z typowych dla mnie rzeczy typu WiFi, muzyka, od czasu do czasu jakaś gierka (Angry Birds, Bloons Tower Defense) itp) oraz sms'y. Z czystym sumieniem mogę polecić ten telefon tym, którzy poszukują być może taniego rozwiązania do typowego, codziennego użytku (jak opisałem wyżej), można go teraz wyrwać za naprawdę małe pieniądze - od 180zł do 300zł w takim dosłownie idealnym stanie :) Choć prawdę mówiąc - dokładając już na czasie te 50/80zł mamy 2 razy takiego Galaxy Ace 2 ;)

 

Samsung C3050

Cóż, telefon ma już naprawdę spooro czasu, na jego temat nie potrafię powiedzieć zbyt wiele...Również będąc jego posiadaczem naraziłem się na wielokrotne na pęknięcia tasiemki (wina nie moja), mając w życiu masę innych sliderów korzystałem z nich normalnie i łagodnie (nie to co niektórzy, bawiący się wysuwaniem a później dziwiącyy się rezultatom...), w każdym bądź razie powiem tyle, że zdenerwowało mnie to a dodatkowe koszty napraw nie były opłacalne, dlatego telefon wylądował w szufladzie i do dziś tam jest. Ogólnie rzecz biorąc jeśli chodzi o aparat to masakra - w końcu czego można się spodziewać po 0,3mpx, tak więc na to w zupełności liczyć nie można (ale z drugiej strony ten wiek...czego się też spodziewać), głośnik cichutki, przytłumiony - też większość sliderów w moich rękach nie miała rewelacji z głośnikiem (dla przykładu KE970 Shine), jeśli chodzi o głośnik C3050 to prawie identyk. Bateria baterią, przeciętny, standardowy, stary telefon - z tego co pamiętam było to coś około 3/4 dni na oryginalne i to w zasadzie tyle, co mógłbym o tym telefonie powiedzieć :)

 

HTC EVO 3D

Telefon powodujący na mnie nie byle jakie wrażenie - miałem okazje korzystać z niego kilka razy (z rąk kolegi) i na pierwszy rzut oka moją ogromną uwagę zwróciły uwagę dwie tylnie kamery, co na początek mogę podkreślić jako WIELKI PLUS tego smartfona ! Postanowiłem je ''przetestować'' no i jakość zdjęć jest ''kusząca'', że tak się wyrażę, pod względem jakości między innymi. Kolejnym plusem jest ekran EVO, który pomimo tego, że nie jest cudem typu ''Amoled'' jest również bardzo dobrej jakości, dodatkowo jego wielkość ''porywa'' do używania tego smartfona. Bardzo dobrze leży w dłoni, przyzwoicie reaguje na dotyk - czego chcieć więcej ? Bez problemu uruchomić szło na nim Gta 3 zarówno jak i Vice City co świadczy o jego dobrej wydajności. Głośnik - również dobra jakość dźwięku, sama głośność dość przyzwoita - słyszalna. Telefon godny polecenia jako używany - teraz ceny spadły i to nie to samo co kiedyś :)

Edytowane przez Darius.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

XPeria S - po aktualizacji do Android'a 4.1 telefon w końcu przestał się wieszać, co wcześniej było sporym problemem. 32 GB wbudowanej pamięci to ilość wystarczająca, ale brak slotu na karty micro SD można uznać za wadę. Aparat sprawdza się nieźle, nawet w gorszych warunkach oświetleniowych. Wielkość ekranu jest optymalna do tego, by telefon dało się w miarę komfortowo obsługiwać jedną ręką. PDF'y i pliki pakietu Office "chodzą" bezproblemowo, podobnie jak gry na poziomie Angry Birds. W bardziej wymagające produkcje na telefonie nie gram. Bateria jest przeciętna - po całym dniu użytkowania telefon dość często potrafi "paść", zanim zdążę wrócić do domu. Fabryczne słuchawki są całkiem niezłe i po roku nadal działają, co jest bardzo dobrym rezultatem - zazwyczaj takowe nie wytrzymywały u mnie nawet 4 miesięcy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nokia 5530XM-telefon nie do zniszczenia(często spadał i jest cały).Bardzo dobrze radzi sobię z muzyką (pierwsze oryginalne słuchawki w których usłyszałem bass).Posiada WIFI!!! Mi się akurat popsuło(przypuszczam że wina softu),ale przez ostatnie 3 lata działało bez problemów.Niestety minusem jest wydajność telefonu,telefon poprostu tnie się podczas użytkowania.

Edytowane przez Djmnich
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Sony Ericsson Xperia Arc S

Chociaż że ma tylko 1 rdzeń działa nadzwyczaj płynnie. Po 1,5 roku używania, bez przywracania ustawień fabrycznych i na andku 2.3. nie zwiesza się i działa płynnie, ale nie błyskawicznie. Telefon potrafi się bardzo nagrzać, do tego stopnia, że się wyłączy. Jest bardzo smukły i wytrzymały.Spadł na beton ze 10 razy i ekran jest cały. Gorzej jest z plastikową obudową, ale działa. Szybko też sie rysuje w miejscach w których tel opiera sie gdy jest położony ekranem do góry. Szybko wyciera się lakier na na przyciskach i działają one niepewnie i nie precyzyjnie. Spust migawki aparaty jest zbyt przesunięty na dół telefonu.  Na pochwałę zasługuje aparat. Zadziwia szczególnie w nocy.  Ekran jak na tamte czasy, jest przyzwoity. Jest bardzo czuły. Kolory i jasność przeciętne, ale dobre kąty patrzenia. Ciągle idzie sobie na nim zagrać w bardziej wymagające gry. Okropnym minusem jest bateria. Idzie ją rozładować w 1,5h. Dźwięk jest powyżej przeciętnej, ale bez szału. Dobrze i głośno słychać w głośniku do rozmów. Idzie go dostać za 300zł używanego i w tej cenie jest to bardzo dobry smartphone.

 

Sony Ericsson c 901

Telefon starszej daty, ale ma asa w rękawie którym jest aparat. Jest bardzo dobry. Zdjęcia w całkowitej ciemności nie są problemem. Świetny flash pozwala robić cuda.Bardzo dobre zdjęcia z bliskiej odległości. Wideo tylko w 320x240 i w bardzo słabej jakości. Telefon działa bardzo płynnie, jednak internet dla tego telefonu to już za dużo. Dźwięk jest głośny. Dziwny sposób na zabezpieczenie klapki. Działa, ale jest niewygodny. Też dziwne miejsce na kartę sd. Po 3 latach bateria trzyma 3-4 dni. Minusem jest słabo przyklejona listwa poniżej klawiszy bo odpadła i widziałem, że nie tylko mi. Szybko rysuje się klapka od aparatu za to ekrany nie w sposób porysować. 

 

Sony Ericsson Elm

Bardzo szybki interfejs. Najszybciej działający tel jaki miałem w ręce. Bardzo słaby aparat. Niby tyle samo mpx co w c901, ale nia ma do niego startu. Szybko rysuje się tylna klapka. Bardzo smukły i lekki. Bardzo wygodna klawiatura. Przeciętny ekran o dobrych kątach widzenia. 

 

Sony Ericsson c 905

Cegła, a nie telefon. Ma prawie 2 cm grubości. Dość delikatna obudowa, ale wytrzymały mechanizm rozsuwania. Wifi ma bardzo mały zasięg. Aparat bardzo dobry, ale wg mnie gorszy niż w c 901. Głównie w ustawieniach auto jest słabiej. Podczas ręcznych ustawień jest ok. Wideo w 320x240 i w słabej jakości. Gps działa nawet nawet. Dość niska rozdzielczość ekranu jak na ten rozmiar. Widać pixele. Internet działa płynniej niż w c901, ale interfejs wolniej niż w elm. Bateria trzyma 2-3 dni. Dobry dźwięk i dobra jakość. Ciekawostką jest bardzo ciekawy mechanizm chowania się zaślepki aparatu. Polecam kolor czarny bo obudowa jest dodatkowo nagumowana. 

Edytowane przez untited898
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nokia X2-00

 

+ dobra jakość dźwięku na wbudowanych głośniczkach, przyzwoita głośność

+ intuicyjność

+ całkiem niezłe zdjęcia (5Mp, flash), wg mnie lepsze dzięki flashowi niż te wykonane Lumia 520 (5Mp, non flash), przynajmniej w pomieszczeniach ;)

+ karta pamięci micro sd 2GB w zestawie z telefonem

+ telefon poręczny

+ radio nie wymaga podpiętych słuchawek

+ bateria przy intensywnym słuchaniu muzyki (5+ godzin dziennie) wystarczy na 2 dni, w innym wypadku ok 4-5 dni, albo więcej jak telefon po prostu leży i jest nieużywany ;)

 

- niezbyt duża wydajność w grach ;)

 

+/- przyciski boczne z jednej strony są wygodne a z drugiej nieraz muzyka włączyła się "sama"

 

=========================================================================================

 

Nokia Lumia 520

 

+ jak na smartfona poręczny

+ szybkość, szybkość i jeszcze raz szybkość

+ prostota obsługi

+ filmy się nie zacinają

+ niezłe wifi

+ darmowe mapy- moją aktualną pozycję pokazywało całkiem dokładnie, także jak się przemieszczałem

+ office

+ fajny głośniczek- głos rozmówcy jest bardzo wyraźny

+ płynność przy przeglądaniu neta- IE w wersji mobilnej to nie IE6 na PC, więc skończcie ze stereotypami odnoszącymi się do zamierzchłych czasów

 

- zdjęcia mogłyby być lepsze gdyby telefon posiadał flasha

- trzeba uważać na transmisję danych, najlepiej ją wyłączyć bo można się zapomnieć i stracić środki z konta

- niezbyt duża liczba opcji konfiguracyjnych

- brak możliwości katalogowania danych poprzez tworzenie folderów z poziomu telefonu

- bateria mogłaby być mocniejsza- mi trzyma jakieś 2 dni max 3 no ale wtedy właściwie nie mogę nic robić, przy intensywnym użytkowaniu 1-2 max, no dobra- bliżej tego 1 :P

- testowane przeze mnie apki na WP8 nie zapamiętywały ostatnio czytanej strony w dokumentach pdf

​- trzeba mieć wpięte słuchawki by słuchać radia

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Samsung Galaxy S3

 

 

Jako iż jest to 2 smartphone z dotykowym wyświetlaczem pragnę podzielić się z Wami co w nim jest/nie jest fajne i jak się go użytkuje na co dzień. 

 

 

PLUSY:

 

- ekran b. dobry jak również i kolory rewelacyjne 

- system bardzo szybki nawet po instalacji wielu programów i gier

- 4-dzeniowy procesor da się odczuć na codzień - miód! :D :D

- dodatkowe złącze na MicroSD

- obudowa lekka niestety wrażliwa na ryśnięcia itd - zalecam założyć osłonę na tył telefonu i folie na przód :D bardzo pomaga

- nowa aktualizacja polepsza wydajność, dodaje aplikacje typu : muzyka play i gry play ale jest też ofc sklep play 

- szybka sieć zarówno na Wi-Fi jak i z sieci 

- dobra jakość zdjęć i filmów dla mniej wymagających oczywiście....to nie centrum fotografii lub wideo montażu :P

 

MINUSY:

 

- bateria mogłaby trzymać dłużej ale tragedii nie ma

- trochę duży ale może to kwestia przyzwyczajenia ;d

 

 

Ocena końcowa

 

Ogólnie telefon ma moje uznanie, zaskoczył mnie szybkością i niezawodnością działania, dobrymi funkcjami i prostotą użytkowania. Z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu kto zamierza kupić nowy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

LG G2 

 

http://smartfan.pl/wp-content/uploads/2013/08/LG-G2-rzut-czarny.jpg

 

Jest to mój drugi flagowy telefon od LG. Zaskakuje on swoim dużym wyświetlaczem , mimo że jest to tylko 5,2" cala to całość ekranu jest wykorzystana do maximum. Jedynie wadą dla niektórych mogą być klawisze systemowe, które nie zmieściły się niżej , ale za to możemy je dowolnie konfigurować. Ekran od LG oparty na True HD w IPS daje bardzo dobre odwzorowania naturalnych kolorów, które to nie są przesycone jak u innych producentów. W  dodatku dostajemy tutaj szkło Gorilla Glass 2 co chroni nasz wyświetlacz. 

Dzięki zastosowaniu cienkim ramkom po bokach ekranu mamy wrażenie że trzymamy sam wyświetlacz (najlepszy efekt jest w nocy). Najlepszym bajerem w całym wyświetlaczu jest funkcja knock-on do wybudzania telefonu poprzez podwójne stuknięcie w wygaszony wyświetlacz. Mimo że czasem czujnik nie rozpozna 2 uderzeń to i tak moim zdaniem jest jeden z najlepszych bajerów zasługujących na uwagę i pozytywne oceny.

Jeśli chodzi o interfejs jest bardzo szybko i bardzo płynnie , najbardziej wymagające gry oraz benchmarki nie sprawiły G2 zadyszki. Wracając do interfejsu jest w nim masa konfiguracji i dostosowań do własnych potrzeb i wedle własnych upodobań(każdy znajdzie tu coś dla siebie i dostosuje tak jak chce).Z ciekawych funkcji mogę wymienić Aplikacje Qslide po rozwinięciu statusbara, oraz minimalizowanie aplikacji dzięki przesunięciem jej 3 palcami na lewą stronę ekranu, potem możemy apke przywrócić lub wybrać z apek zminimalizowanych.  Z ciekawych aplikacji mogę wymienić remote control tzn. pilot ,który dzięki podczerwieni i oprogramowaniu konfiguruje się do znanych marek telewizorów oraz różnego sprzętu rtv. 

Aprat o 13mpix matrycy oraz stabilizacji obrazu zachwyci każdego. Jest to dla mnie jeden z najlepszych aparatów zastosowanych w smartfonach. Nawet w nocy lub wieczorem czy też w domu przy sztucznym świetle aparat robi przyzwoite zdjęcia. 
Kolejnym atutem tego flagowca jest bateria o pojemności 3000 mah , która jest moim zdaniem jest świetna. Pod ostrym katowaniem bateria w LG G2  wytrzyma pełne 48 godzin, a używając go do pisania rozmów i sprawdzania poczty czy też neta z danych pakietowych wytrzyma do 5 dni co naprawdę cieszy. Do minusów zaliczam obudowe tylnią która moim zdaniem mogła by być z lepszego tworzywa tak jak np. w LG 4X HD-  P880

 

Reasumując telefon godny polecenia jeśli ktoś szuka flagowca od LG. Zachwyci on każdego swoim wyświetlaczem oraz aparatem czy też rozbudowanym interfejsem konfiguracyjnym.

Edytowane przez Mandriv19
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

HTC One

Piekielnie szybki - jak narazie wszystkie palikacje jakie w nim zainstalowałam śmigają bez zarzutu. Wynika to prawdopodobnie z dobrych podzespów - mocnego procka i dużej ilości ramu.

 

Do minusów mogę zaliczyć szybko wyczerpującą się baterię. Zauważyłam, że po dłuższej rozmowie jego temperatura wzrasta, co nie dla każdego może być przyjemne.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

LG L3 - na ten telefon nie mam dobrego słowa. Może poza tym, że pasuje do niego kilka roomów - no ale to nie zasługa telefonu, a ludzi którzy uważają podobnie jak ja (że ten telefon jest do du**) i jakoś starają się go ratować. Przy brandowanym sofcie telefon jest bezużyteczny jeśli chodzi o coś więcej niż telefonowanie i wysyłanie sms - wiesza się, strasznie wolno chodzi. Jak już pisałem wcześniej ratować można się jedynie roomami, niestety przez małą popularność tego modelu, owe roomy nie są wspaniałe i musimy wybierać między dwoma głównymi typami - wydajne (źle działające funkcje, brak dopracowania), albo przebajerowane (dużo funkcji, ale telefon tego nie ogarnia). Żeby jeszcze bateria długo trzymała, to bym dał tego plusa temu telefonowi, ale 2 dni przy okazjonalnym użytkowaniu to zdecydowanie za mało. Realnie to ten telefon jest wart może ze 100zł - NOWY! Ok jest jeden plus, kilka razy mi upadł i jeszcze działa. Daję telefonowi 2+ - "2" dlatego, że działa po upadkach, a "+" bo jest lepszy niż telefon mojej babci.

Edytowane przez LeCzarny
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Motorola Moto G vol2

 

Plusy

  • Dobra jakość wykonania. Sprawia wrażenie naprawdę sprzętu wysokiej klasy.
  • Świetny wyświetlacz. Wysokie PPI. Obraz ostry jak brzytwa a w dodatku kolory bardzo soczyste.
  • Android 4.4 już chyba powinien być.
  • Wysoka wydajność.
  • Dobra bateria.
  • Gorilla Glass jest.
  • Cenowo wypada nieźle choć tel ma tylko 1 rok gwarancji, także sprawa dyskusyjna..

 

Minusy.

  • Słaby aparat. Bardzo się na nim zawiodłem. Mówiąc bez ogródek byłem zniesmaczony jego jakością. Taki fajny telefon a tu taka wtopa
  • Brak slotu na karty pamięci.
  • Klapka tylna jest z plastiku na którym są bardzo widoczne tłuste paluchy i trudno to wytrzeć a nawet jeśli to zrobimy zaraz znowu się upaćka Plastik gumowany ale dziwny. Nie taki jak w HTC.
  • Brak ładowarki w zestawie a telefon lubi płatać figle z kiepskimi jakościowo ładowarkami.

Nautrale:

  • Wbudowana Bateria
  • Pomimo dobrej jakości wykonania klawisze od Vol i on/off latają luzem

 

Podsumowując świetny telefon, godny polecenia jeśli komuś jakość zdjęć jest obojętna. Dla mnie niestety tak nie było także telefon ostatecznie upłynniłem :)

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

LG L9- Mam go od pół roku, mogę co nie co o nim powiedzieć.

Plusy:

-Duży ekran IPS

-Wydajność (GTA SA bez problemów na high)

-ilość romów

-ładnie brzmi po wgraniu modów

-prosty wygląd (kwestia gustu)

-Quick Memo

 

Minusy:

-Słabej jakości tylna klapka (bardzo łatwo wypada, logo LG już praktycznie nie istnieje)

-Po paru miesiącach farba na ramkach odpryskuje

-Słabe szkło na ekranie (rzekomo niezniszczalna Gorilla Glass... 1 wielka rysa o długości 5 mm na środku ekranu )

-tragiczne słuchawki w zestawie

-mało wbudowanej pamięci

-słaby aparat

 

Ogólnie polecam dla osób z mniej zamożnym portfelem. Uczulonym na drobnostki nie polecam, głównie ze względu na tylną klapkę.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Samsung Galaxy S 3 mini

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-galaxy-s-iii-mini-i8190-3.jpg

fot: gsmarena.com

plusy

  • Szczerze mówiąc to mi nic nie przychodzi na myśl.
  • Telefon ładny i tyle.
  • Na siłę wkleję przeciętne zdjęcia bo na tle reszty telefonu trochę się wybijają.

minusy.

  • Lubi lagować nawet pomimo niemalże czystego systemu. Nie są to jakieś mocne i nagmine przycięcia ale się zdarzają.
  • Ekran amoled dla mnie osobiście jest totalnie niestrawny. Kolory nienaturalne.
  • W ciemnym pomieszczeniu jasność minimalna wysoka i wali po oczach.
  • Pentile także szału nie robi. Obraz mógł by być ostrzejszy.

neutrale:

  • Jakość wykonania dość słaba. Telefon wyciapany błyszczącym lakierem w ogóle nie odpornym na zarysowania.
  • Jednakże teraz praktycznie każdy nosi telefon w gumie, nieważne jakiej jest jakości obudowa. Akcesoria są tanie, np taki flip Cover  więc tu daje nautrala.

Podsumowanie:

Telefon dobry dla kogoś o niezbyt wygórowanych oczekiwaniach. Dobry dla...kobiety. Ładnie wygląda.


ZTE BLADE aka Red Bull Mobile aka RBM One

http://blog.bazatelefonow.pl/media/up/blog/2011/grudzien/14/1.jpg

Plusy:

  • Jak wychodził to był niezłym kompromisem między ceną a możliwościami a w chwili pamiętnej promocji na grouponie pozamiatał konkurencje totalnie. Teraz to już antyk
  • Świetny ekran. Niezłe kolory a obraz ostry ze względu na wysoką rozdzielczość.
  • Bardzo dobre wsparcie.
  • Telefon się nie grzał nawet po OC choć w zależności od sztuki były w nim spore wahania.
  • Jakość wykonania lepsza była w zwykłym ZTE BLADE. Miał gumowaną klapkę.

Minusy:

  • Wersja RBM miała lakierowaną tylną klapkę z dość krzykliwym by nie rzecz lodziarskim logiem byka.
  • Aparat bardzo wolno robił zdjęcia. Do tego bardzo łatwo je zruszyć. Jedyna znana mi technika na dobrą fotkę to " na snajpera" Podeprzeć się łokciami i wstrzymywać oddech na czas pstrykania fot.
  • Bez modowania nie nadawał się do używania ale po było całkiem ok ( jak na tamte czasy i cenę rzecz jasna)
  • GPS bardzo długo łapał cold fixa. dopiero instalacja Faster fix trochę pomaga.
  • Wifi też dość opornie działało. Dość długo się włącza.

 

Nautrale:

  • Bardzo mała ilosć pamięci. Często trzeba było iśc na kompromis. Daje do nautrali bo w tamtych czasach to była normalka w low endach.

Podsumowanie:

Ogólnie miło wspominam. Tel zakupiony, raczej z pełną świadomością jego wad. Trudno było oczekiwać ideału od low endu.

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

SONY XPERIA U

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/853/qq0m.jpg

 

Telefon używałem okrągły rok, gdy go kupiłem pracował na Androidzie GB 2.3.7, zaraz przy podłączeniu do komputera wyskoczyła aktualizacja do ICS 4.0.4 więc postanowiłem go zaktualizować co było wielkim błędem, o czym jeszcze napiszę.

 

Sam model jest dość mały, łatwo obsługuje się go jedną ręką, jednak może doskwierać kanciasta obudowa, która wrzyna się w dłoń. Tył telefonu ma bardzo miły w dotyku gumowany plastik, dzięki któremu słuchawkę świetnie się trzyma i ma się pewność, że nie wyślizgnie z dłoni. Tylna klapka jest zdejmowana dzięki czemu możemy wymienić baterię i włożyć kartę SIM (dużą) do micro SIM potrzebny jest adapter. Ogólnie telefon można postawić pionowo i poziomo na gumowej, wymiennej części obudowy, która dobrze się trzyma i nie jest tak luźna jak w Xperii P.

 

Niestety pamięć, którą dysponujemy to 4 GB z ogólnych 8 GB, połowa zarezerwowana na aplikacje itp. Ekran to 3,5 cala o wymiarach 480 x 854 px co daje bardzo dobrą ostrość obrazu, kolory są żywe nawet przy bardzo niskim ustawieniu jasności. Pod ekranem znajdują się 3 wirtualne przyciski (wstecz, home, opcje) zaznaczone kropkami, które dobrze reagują na dotyk. Jeszcze niżej jest przeźroczysty pasek, który zmienia swój kolor odpowiednio do dominującej kolorystyki wyświetlacza (zdjęcia, albumy) domyślnie świeci się cały czas gdy dotkniemy którąś z kropek, na kolor wybranego motywu.

 

Procesor jest dwurdzeniowy o taktowaniu 1 GHz zaś pamięć RAM to tylko 512, bardzo rzadko grałem w gry by określić wydajność tego telefonu, zazwyczaj były to gry 2D, które działały płynnie.

 

Bateria trzyma standardowo dzień przy używaniu internetu, robieniu zdjęć itp. 

 

Największy mankament tego telefonu to Android 4.0.4, który tuż po aktualizacji nie działa tak płynnie jak na 2.3.7. Po zainstalowaniu kilku aplikacji itp. telefonu używało się bardzo niewygodnie. Pojawiały się lagi między przejściami pulpitów, czy po wejściu do aplikacji, w przeglądarkach na kilku kartach telefon niesamowicie zamula, czasami do tego stopnia, że się zawiesza i jedynym ratunkiem jest wyjęcie baterii. W wersji 2.3.7 z tego co wyczytałem telefon śmiga aż miło, ale kosztem starej wersji. Odtwarzacz Walkman działa natomiast płynnie, telefon na maksymalnej głośności gra dość dobrze chodź mógłby lepiej.

 

Aparat to 5 MPX, niestety w 4:3 dopiero przy zejściu do 3 MPX mamy 16:9 (bolączka wszystkich XPERII) jednak mimo to aparat robi świetne zdjęcia, lampa LED mogłaby być trochę mocniejsza, filmy nagrywa w HD 720p, tutaj są problemy z ostrością, dopiero po zmianie trybu ostrości na nieskończoność filmy wychodzą bardzo ładnie i ostro bez efektu drgania i ciągłego łapania ostrości. Zdjęcia można robić wirtualnym przyciskiem na wyświetlaczu bądź fizycznym dwustopniowym spustem, który jest dość niewygodny, żeby zrobić zdjęcie trzeba dość mocno wcisnąć przycisk, w moim przypadku był to paznokieć. Soczewka aparatu jest schowana pod klapką, nie jest umieszczona równo na powierzchni z obudową dzięki czemu chroni obiektyw przez zarysowaniami.

 

Dość niepokojącą wadą jaką zauważyłem to mocne nagrzewanie się telefonu przy włączonym 3G. Potrafi nieźle parzyć.

 

Ciężko jest mi polecić ten telefon jeśli miałby być używany na ICS 4.0.4, natomiast przy zrootowaniu telefonu i wgraniu do nieoficjalnej wersji JB 4.1.2 telefon działa wyśmienicie. Alternatywą może być również wgranie ROM Zperience działającego na 4.0.4, który działa perfekcyjnie.

Edytowane przez deadlyblonde
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

LG L3 E400

 

Zalety:

- cena,

 

Wady:

-ch*jowy wyświetlacz

-charczący głośnik (jest tylko jeden, który wykorzystujemy do słuchania muzyki i rozmów)

-mało pamięci systemowej (dwie aplikacje zainstalowane na brandowym sofcie i telefon krzyczał mi o braku pamięci)

-bez custom rom'a się nie obejdzie

-mała ilość pamięci ram

-bateria trzyma 1 dzień (czasami nawet krócej, gdy korzystamy z wymagających aplikacji)

-szajs plastik (nie wiem, może ja trafiłem na taki tandetny okaz, ale po upadku z wysokości niecałego metra pękł mi wyświetlacz)

 

Reasumując pomimo dużej popularności jaką ma ten smartfon jest on gó*****y. Osobiście miałem go 1,5 roku (pół roku przeleżał w szafie) i nie życzyłbym takiego telefonu najgorszemu wrogowi. Ciągłe walki z pamięcią doprowadzały mnie do nerwicy. Instalacja custom roma też nie jest przyjemnością, ponieważ trudno znaleźć działający płynnie i bez żadnych błędów soft.

 

Dorzucam jeszcze dla ciekawskich obecny stan telefonu (źle zainstalowany custom rom spowodował spalenie płyty głównej):

 

 

Edytowane przez Myszoskoczek
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Sony Xperia P

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/827/gg8w.jpg

Telefon używałem tylko dwa miesiące ale spokojnie mogę się wypowiedzieć na jego temat.

 

Po przejściu z modelu Xperia U poczułem duży skok wydajności dzięki oficjalnej wersji Android JB 4.1.2. Dzięki temu telefon jest szybki, nie zacina się, nie laguje. Gry działają rewelacyjnie w 3D jak i 2D. 1 Gb Ram też robi swoje.

 

Telefon wykonany jest z aluminiowej obudowy, która średnio przypadła mi do gustu. W chłodne dni albo nawet gdy w domu zrobi się chłodno telefon robił się dość zimny właśnie przez to aluminium. Niezbyt przyjemne uczucie. Dodatkowo łatwo się wyślizguje z dłoni. Obudowa jest śliska.

 

Wadą jak i zaletą może się okazać 4 calowy ekran z czwartym białym pixelem, po ustawieniu jasności na maksimum ekran strasznie razi po oczach, z drugiej strony jest to najjaśniejszy ekran na rynku. Przez to zastosowanie niestety kolor żółty jest bardzo "zielony". Ogólnie kolory są dziwne, natomiast rozdzielczość jest bardzo dobra.

 

Bateria to największa bolączka tego modelu. Bardzo szybko schodzi nawet przy niskim ustawieniu jasności ekranu. Główny powód dla którego byłem zmuszony zmienić telefon.

 

Aparat to 8 Mpx, który podobnie jak model U robi świetne zdjęcia, to samo się tyczy wideo w Full HD.

 

Bardzo dużym plusem tego telefonu jest głośnik. Znajduje się on po prawej stronie telefonu dzięki czemu możemy słuchać muzyki kładąc telefon ekranem do góry nie tracąc przy tym głośności i jakości dźwięku. Głośniczek nawet na maksymalnej głośności gra bardzo wyraźnie. Ogółem "dźwięk" to największy atut Xperii P.

 

Wracając do obudowy, jej dolna część to czarny pasek, który jest mało stabilny. Po prostu się rusza gdy za niego złapiemy i sprawia wrażenie jakby miał zaraz odpaść. Dopiero gdy go zdjąłem i wypełniłem lukę taśmą klejącą pasek zrobił się sztywny. Wyżej znajduje się przezroczysty pasek (znany z modeli U i S) a na nim dotykowe przyciski wstecz, home i opcje, świeci się on tylko na biało i to w dodatku bardzo słabo, nie robi takiego wrażenia jak w U.

 

Telefon ma w sobie potencjał ale psuje go jakość wykonania i technologia czwartego subpiksela.

Edytowane przez deadlyblonde
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Samsung Xcover 2

 

Zalety :

 

+ Wodoodporność i pancerna obudowa

+ Dobry wyświetlacz ( PLS 480x800 )

+ Przyzwoita wydajność

+ Spust migawki

+ Cena

+ Slot na kartę MicroSD

 

Wady

 

- Katastrofalna bateria

- Zaślepki po jakimś czasie nie trzymają już tak szczelnie

- Aparat mógłby być lepszy

- Tylko 4 GB pamięci wbudowanej

 

 

Opinia :

 

Telefon kupiłem typowo do pracy i póki co sprawdza się w miarę przyzwoicie. Oczywiście musiałem wgrać CyanogenMod'a 10.2 i telefon dostał ogromnego kopa. Pomijają inne wady bateria jest beznadziejna. Telefon trzyma ledwo pól dnia intensywnego użytkowania co w przypadku tego typu telefonów jest wręcz skandaliczne.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Lumia 520


 


Zalety:


-cena,


-jakość wykonania,


-duży ekran


-stosunkowo dobre bebechy, (oczywiście w tej granicy cenowej)


-darmowa mapa Polski,


-pakiet office


-8GB pamięci wbudowanej i obsługa kart microSD do 64 GB,


 


 


Wady:


-słaba bateria,


-kabel usb jest zdecydowanie za krótki


-brak lampy Led przy aparacie, (mi to osobiście nie przeszkadza, ale wiele osób się tego czepia)


-ekran nie jest odporny na tłuste palce,


 


Telefon posiadam niespełna tydzień, ale już jestem z niego bardzo zadowolony. 4 calowy ekran przy rozdzielczości 480x800 (233ppi) pozwala na przyjemne surfowanie po internecie, czy też korzystanie z aplikacji. Dzięki 512 MB RAM, oraz procesorowi Qualcomm MSM8227 możemy pograć w nawet bardziej wymagające gry jak np. Asphalt 8. Mankamentem dla wielu osób może być mała pojemność baterii, mi osobiście telefon starczy na jeden dzień użytkowania. Można się też przyczepić do ekranu, który w ogóle nie jest odporny na tłuste palce. Ja miałem jeszcze problem z przyzwyczajeniem się do przycisku blokady z boku, ale to już sprawa błaha.


  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Galaxy Ace

Plusy

Ekran czuły i odporny na zarysowania.

Minusy

Powolny, nawet najprostsze apki lagują

Boki obudowy podatne na uszkodzenia

Kiepski aparat, zdjęcia przy słabym oświetleniu wychodzą koszmarnie

Touch Wiz brzydki i spowalnia cały system jakiś czas temu miałem GO launcher, ale usunąłem bo bateria schodziła w bardzo krótkim czasie, ale przynajmniej ńie miał wtedy takich ścinek jak teraz

Kompletnie zapomniany telefon

Posiadam telefon 2 lata, z początku wystarczał, ale z tego co pamiętam to przy oglądaniu filmów na yt bardzo sie grzał. Grzeje się rownież przy ładowaniu. Nie polecam tego telefonu nikomu, ponieważ w tej cenie (400 zł) znajdzie się pełno dużo lepszych telefonów takich jak goclever quantum 4 który jest tańszy, ponieważ kosztuje 300 zł, a ma duzo nowszego Antka, jest szybszy, ma lepszy ekran oraz dual sim

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...