Skocz do zawartości

Która karta graficzna


Recommended Posts

Witam wszystkich. Stoję przed problemem wymiany karty graficznej. obecnie mam 7300gt Palita ale na obecne czsy to dość słaba karta. zastanawiam sie nad zmianą i tu prosze o pomoc. Zastanawiam sie nad następującymi kartami Galaxy 9600Dual, Pawer color 3870 lub Geinworda, Pawercolor lub Geinword 3850 lub tez 4670 Gigabyta. Maksymalnie do 400zł i te karty mieszczą sie w tych granicach. Prosze o pomoc która lepsza. Nie jestem maniakiem gier ale czasem lubię sobie przyciąć. A i jeszcze jedno ile one prądu pobierają?.

Z góry wielkie Dzieki

Link to post
Share on other sites

400 zł to mały limit jeśli chodzi o karty graficzne ale zawsze da się wypracować jakiś dobry pomysł :)

 

Całkiem niezłym wyborem mogłaby być Radeon4670 Gigabyte 512MB, kosztuje 365zł, jest całkiem dobrze wydajna jeśli chodzi o ten przedział cenowy. A z pytania o pobór mocy wnioskuję, że twój zasilacz do najlepszych może nie należeć a w takim razie ma ona jeszcze jeden plus -tylko 59W maksymalnego poboru mocy :(

Oto ona: http://www.komputronik.pl/Karty_graficz ... ,id,62923/

 

jeśli jednak możesz trochę więcej wydać, jak proponował gregotsw, pomyśl nad Radeonem 4830 HIS 512MB, pobór około 95W, cena 499 zł

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz ... ,id,62782/

 

albo GeForce9800GT Palit 512MB, cena 495zł, pobór ok. 105W

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz ... ,id,59069/

 

Starczą żeby czasem "przyciąć" :):)

Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedzi

reszta kompa to:

płyta główna Gigabyte k8Nf9 na n-force4, procesor AMD Athlon 3800 venice soket 939, dysk 320 samsunga oraz raptor 36G caviara-systemowy zasilacz 350 Madcoma FELL-ewentualnie do wymiany

 

a co sadzicie o tym galaxy 6900dual

Link to post
Share on other sites

szczerze, to jeżeli nie planujesz zmiany procesora w najbliższym czasie, to żadna z tych kart graficznych się nie nada, bo po prostu będą mocno blokowane przez CPU, nie mowiąc już o 4850 :shock: Jeżeli jednak planujesz wymianę procesora na mocniejszy, to wybór jest tylko jeden... 4850 :( Nie jest droga, a bardzo wydajna.

Link to post
Share on other sites

narazie nie planuje zmieniac procka bo bym musiał zmienić też płytę główną

chciałbym wsadzic do tego sprzętu w miarę dobrą kartę za rozsądne pieniądze no i oczywiście taką co jest sens przy tym procku. zastanawiałem sie tak jak wyżej pisałem nad 9600 lub 4670 lub 3850 lub tez coś lepszego ale przy tym procku co podpowiadacie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...