Skocz do zawartości

Urządzenie wielofunkcyjne do mikro firmy i domu


Recommended Posts

Witajcie!

Mam własną działalność gospodarczą, akurat padła moja drukarka Canon PiXMA 4200 po 7 latach użytkowania. Muszę kupić nową, bo nie mam na czym faktur drukować. Nie jest ich dużo, ok. 5-6 miesięcznie, dodatkowo mam uszkodzony 12 letni skaner, który czasem by mi się przydał...

Dlatego przeglądam Internet i szukam najlepszej dla mnie drukarki. Mój budżet to między 350-550zł więc dosyć duży rozstrzał, ale więcej zapłacić nie mogę. Zastanawiam się nad Canon PiXMA MG5350 a Brother DCP-J725DW/MFC-J625DW. Do tej pory miałem tylko styczność z Canonami i ufam im, ale nowa wersja ma błyszczącą obudowę i jakaś taka plastikowa jest. Moim priorytetem w doborze są:

  • osobne pojemniki na kolory
  • tusze zamienniki w cenie max 10 za jeden kolor (powyższe drukarki spełniają te wymagania)
  • WiFi
  • niezasychanie głowic po miesiącu nieużywania

Rzeczy które mogłyby być w urządzeniu:

  • Czytnik kart pamięci
  • Podajnik ADF do skanera (coś a'la ksero)
  • Bardzo dobra jakość wydruków photo

Trochę obawiam się zakupu Brothera, ponieważ w obiegowej opinii znajomych to badziewka. Nie mam też styczności z innymi firmami jak Lexmark, Epson. Natomiast z HP mam wspomnienie tuszy za 100 i 150zł z głowicami w pojemnikach z tuszem... Co drodzy benchmarkowcy mi doradzacie? Brać Canona czy może coś całkiem innego?

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Osobiście skłaniał bym się ku Canonowi (też niemile wspominam atramentowe Brothery).

Ma całkiem przyjazne dodatkowe oprogramowanie.W firmie mam kilka sztuk, działają bez problemu.

Jedyna upierdliwa rzecz to wymiany "pampersów", ale przy takiej ilości kartek które deklarujesz że będzie drukowane, to raczej nie uświadczysz tego problemu (chyba przy około 5000 stronach pada / wymaga czyszczenia). Do firmy ewentualnie możesz pomyśleć o wyższym modelu, bo przecież i tak sobie VAT odliczysz ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...