Skocz do zawartości

Recommended Posts

Części ze starego kompa:

Dysk sata 2 500gb

Obudowa Tracer Tro 753

Nagrywarka sata 2

 

Te części mam zamiar zostawić ze starego kompa i chcę wydać 1600zł około na resztę PC, monitor mam 1920x1080 teraz lecz pozniej będę musiał go oddać bratu i wrócę do rozdziałki 1440x900. Zestaw ma służyć przede wszystkim do gier, lecz czasami mam zamiar renderować filmiki, bawić się w sony vegas, od czasu do czasu photoshop i inne. Możliwe streamowanie też w przyszłości.

Ogólnie zestaw bym chciał by dał radę z wysokimi bf4 i GTA 5 w przyszłości na spokojnie( GTA nie musi chodzić na wysokich), oraz by posłużył mi przez kilka latek około 4 myślę. Wiem że ciężko coś zrobić za 1600zł lecz wstępnie złożyłem takie coś:

 

Mobo: msi 970a-g43

PROC: fx 6300

GRAFA: asus hd 7790 1gb

ZASILACZ: Thermaltake 530W

RAM: 8gb kingston 1600mhz cl9

 

Czy wszystko jest ok w tym zestawie, najbardziej zastanawia mnie płyta główna, bo niestety nie posiada chłodzonej sekcji zasilania.

Link to post
Share on other sites

Drogi uzytkowniku , jezeli jestes w stanie dolozyc te nedzne 100 zl to mozemy stworzyc juz ladna maszynke do grania , a Oto ona : Intel Core i3-2100 /3.1GHz, 3MB, LGA 1155, BOX/

399zł

 

MSI B75MA-E33 /intel B75, LGA1155/

199zł

 

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza)

149zł

 

XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU

190zł

 

Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballistix

130zł

 

Sapphire Radeon HD7850 1GB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI/DP

Za caly zestaw 1706 zl na esc.pl ( ew. Moglbys zrezygnowac z obudowy , ale lepiej miec pewnosc , ze tego nie ugotujesz ). Wiec tak , zestaw oferuje swietny dwu rdzeniowy i czterowatkowy procesor , ktory bedzie swietnie sobie radzîl ( nawet lepiej jak ten Twoj od AMD , pamietaj liczy sie moc rdzenia nie jego ilosc ). Karta graficzna sapphire hd 7850 bedzie wyszarczajaca karta graficzna dla twojej rozdzialki i powinienes dac rade pograc na wysokich detalach bez problemu ( w niektore gry na ultra ) Zasilacz XFX core 450 80+ to jest bardzo dobry zasilacz wraz ze swietna linia +12V , a dodatkowo jakosc=cena ;) . Obudowa , ktora Tobie proponuje bedzie odpowiednia do tego zestawu , ale jezeli chcesz to nie musisz jej zamawiac i zaplacisz wtedy ok. 1600zl za zestaw ( ale zapewne bedziesz tego zalowal pozniej , jak wszystko ugotujesz i bezproblemowo grilla zrobisz ) . Plyta glowna jest odpowiednia i solidnie wykonana a 4GB ramu starczy Tobie w chwilî obecnej ( pozniej dokupisz kolejne 4GB ). Mam nadzieje , ze pomoglem ;). ÉDIT. Musialem dodac nazwe sklepu .

Edytowane przez LeRoiDuCiel
Link to post
Share on other sites

Obudowę mam cały czas otwartą i wiatrak w razie czego :D więc wątpie bym ugotował, ale jakoś słabym pomysłem wydaje mi się iść w i3 z 4 wątkami i tylko 2 rdzeniami, wolę raczej faktyczne 6 rdzeni nawet jeżeli są słabsze, RAMU dałeś tylko 4gb gdzie przy grach już będzie za mało według mnie i z tego co zauważyłem u kolegi w bfie 3 na średnich wyskakuje mu że RAMu za mało. Płyta mATX nie przemawia już do mnie. WIęc niestety raczej ta opcja odpada, chciałbym głównie się dowiedzieć czy płyta którą wybrałem nie będzie miała problemów z fx 6300, bo reszta jest już od dłuższego czasu przemyślana.

Link to post
Share on other sites

 

 

chciałbym głównie się dowiedzieć czy płyta którą wybrałem nie będzie miała problemów z fx 6300, bo reszta jest już od dłuższego czasu przemyślana.

 

jeśli chodzi o płytę i myślisz o OC proca to przemyśl zakup tego MOBO : http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-gigabyte-ga-970a-ud3-dualddr3-1866-sata3-raid-gblan-atx-ga-970a-ud3-am3-am3-405588/
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...