Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli nie ten dział to przepraszam. 

A więc mam problem z nowym kompem. Gdy go odpalam uruchamia się - na monitorze wyskakuje brak sygnału - i po kilku sekundach się wyłącza i znowu włącza i tak od kilku do kilkunastu razy, aż nagle wyskoczy połączenie z DVI i pokazuje się informacja : "The previous overclocking has failed. f1 run setup f2 default settings and run setup".Problem w tym, że ta informacja się nawet pokazuję, jak komputer nie jest podkręcony ;/. Żeby wejść na kompa muszę czekać na ten błąd, i z biosu wejść na bootowanie z ssd-ka. Proszę o pomoc.

 

Sprzęt :

2x msi gtx 760 gaming

msi z77a g45 gaming

i5 3570k

macho black white

crucial ballistix 2x4 gb 1600 cl8

xfx xxx edition 650w

seagate barracuda 1tb

samsung ssd evo 120gb

win 7 64bit

Link to post
Share on other sites

A czy do 2 x 760 nie jest wymagane podpięcie do płyty dodatkowego zasilania, aby w pełni była stabilna ? Nie wiem czy mam racje, ale gdzieś coś czytałem na ten temat.

Na forum mówiono, że 650w starczy. Zasilacz posiada przecież 4x 2+6pin . Zresztą jak już wejdę do pulpitu już nic się nie dzieje nawet w grach, tylko to odpalenie jest problemem.

Link to post
Share on other sites

żadnym programem... miernik za 20zł i jedziesz.

 Co do dodatkowego zasilania do płyty - takie cuda w postaci molexa, saty czy nawet 6pinu, są potrzebne tylko wtedy, kiedy uruchamiamy 3 lub więcej kart na raz.

Cały zestaw jest ok, ale dziwny problem. Pobaw się ramami. Zmień ustawienia opóźnień na CL9, ew. 1333mhz. spróbuj na jednej potem na drugiej kości.

Link to post
Share on other sites

Mierzone przez HWmonitor :

 

+3,3V min 3.312 V max 3.328 V

+5V    min 5.76 V   max 5.802 V

+12V  min 8.184 V    max 8.184 V

Tak jak kolega radzi-miernikiem bo linia 12 V wygląda niepokojąco.

Miałem podobny problem,

komp restartował się kiedy chciał i okazało się że zasilacz nie trzymał napięcia (nowy) .

Link to post
Share on other sites

to że Twoja sztuka jest sprawna i Twojego kolegi też ,nie znaczy że akurat ta którą posiada Autor tematu jest sprawna


to są jednak rzeczy, które wychodzą z fabryki i mimo kontroli jakości i uznania danej marki, może wyjśc wadliwa sztuka, i tak jest ze wszystkim, w końcu nie testują ręcznie i fizycznie każdego zasilacza który wyjdzie z taśmy


a zwiastunem że nie śmiga bądź śmiga nie musi być zaniżony odczyt


diagnoza na tym poziomie, kiedy może być to cokolwiek, wymaga brania pod uwagę także PSU, więc nie pisałbym ża na 100% to nie zasilacz

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Ja nie wykluczam zasilacza. Ale sprawę trzeba zbadać gruntownie. Tzn. albo z miernikiem cały czas obserwować napięcie 12V. Najlepiej w trakcie rozgrywki w wymagającą grę. Bo bez obciążenia to napięcie zasilacza może być ok. Do tego program monitorujący a najlepiej 2 różne. Np. AIDA64 i HWMoinitor lub program producenta płyty. Bo może się okazać, że jakiś program jest niekompatybilny z nowym chipsetem płyty głównej i pokazuje głupoty. Czyli 3 niezależne pomiary. To pozwoli rozwiać wątpliwości. Jeśli zaobserwujesz spadki w HWMonitor i nigdzie indziej ich nie ma to stawiam na lipny program. Spadki się pojawią na mierniku i w programie to oznacza zasilacz. Potem możesz podmienić zasilacz i sprawdzić stabilność napięci powtarzając testy na innej konstrukcji lub od razu zacząć z nowym zasilaczem.   

Link to post
Share on other sites

@Up. 

Nie rozumiem sensu twojej wypowiedzi? Jakie prawa fizyki? Autor postu pisze, że odczyt z programu HWMonitor około 8V dla lini 12V, a fizycznie zmierzył napięcie miernikiem i jest 12V. To co, gdzie tu jest błąd? Bo ja bardziej wierze w miernik, niż w odczyt programu. Po za tym kolega nie ma problemów z działaniem gier a tu najczęściej wychodzą problemy z zasilaczem pod obciążeniem. Odczyty miał chwilowe takie a nie inne i sprawę Sam musi zbadać do końca. Metoda zależy od Niego byle była wiarygodna.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...