Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Ostatnio pojawiły się oficjalne wymagania do Battlefield 4 i z tej okazji chciałbym się dowiedzieć, czy na laptopie Lenovo y580 o specyfikacji którą zaraz wymienię, można będzie bezproblemowo (40<X klatek) zagrać na multiplayerze na średnich (a może i wyższych) ustawieniach w ww. grę.

 

Uproszczona specyfikacja Lenovo y580:

 

Grafika: GTX 660m 2GB

Procesor: Core i5-3230M 2 rdzenie, od 2.60 GHz do 3.20 GHz

RAM: 8GB DDR3

Matryca: 15.6" HD 1366 x 768

Dysk: 1TB SATA 5400 obr.

System: Win7/8 - 64

 

Warto dodać że ww. laptop bezproblemowo radzi sobie z BF3 na wysokich i bardzo wysokich ustawieniach.

 

Chciałbym jeszcze poruszyć kwestie wymagań BF3 względem BF4 - chodzi mi tu głównie o to, czy wymagania w BF4 są dużo wyższe, czy może nieco wyższe względem BF3

 

Ewentualnie, jak sugeruje temat, chciałbym też poznać wasze opinie na temat takiego sprzętu.

Celowo wybrałem procesor i5 ze względu na oszczędności, ale chętnie wysłucham waszych opinii i sugestii. Dzięki!

 

Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że premiera bf3 już była

Jak najbardziej, a żeby nie być niekulturalnym, tak rozumiem że można się niechcący pomylić z cyframi leżącymi blisko siebie.

Wracając do tematu. Skoro wymagania do pewnej gry są już oficjalnie ujawnione, w tym część osób ma dostęp do zamkniętej bety, a otwarta beta wystartuje w najbliższym czasie, to jednak postanowiłem zadać te pytania i cierpliwe czekać na sensowne odpowiedzi.

Edytowane przez KmP900
Link to post
Share on other sites

Co nie zmienia faktu że podczas bety można nakreślić i napisać czy gra dział tak czy inaczej, oczywiście podkreślając że to beta. A odnośnie samej bety, to właśnie ona skłoniła mnie do zakupu BF:BC2 i to dzięki niej zobaczyłem jak działa na moim obecnym sprzęcie. A działa z taką samą ilością klatek jak miesiąc później finalna wersja.

Poza tym nie chce się tu sprzeczać co do racji i prosił bym nie tworzyć tu offtopu. Dlatego czekam na jakiekolwiek posty wnoszące coś do tematu. Tak zdaje sobie sprawę że pokażą się one wraz z premierą gry. Nie mniej jednak, opinie mile widziane.  

Link to post
Share on other sites

Ostatnio nasunął mi się taki o to laptop:

 

Samsung Ativ Book 6:

Grafika: HD 8850m 2GB

Procesor: Core i5-3230M 2 rdzenie, od 2.60 GHz do 3.20 GHz

RAM: 8GB DDR3

Matryca: 15.6" HD 1366 x 768

Dysk: 1TB SATA II 5400 obr.

System: Win8 - 64

 

Zasadnicza i w sumie jedyna konkretna różnica względem Y580 to karta graficzna.

 

Osobiście nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, a chodzi mi o porównanie kart graficzny pod względem wydajności w grach.

GTX 660m a HD 8850m

Może ktoś miał styczność z tym laptopem bądź tą kartą, lub potrafi mi odpowiedzieć, która z ww. kart lepiej poradzi sobie z Battlefield 3

 

Na serwisach aukcyjnych za ativ book 6 musiał bym dopłacić 400zł.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wypada 8850 z pamięciami ddr3 z samsunga ale

 

Gwóźdź programu stanowi tu 8870, który jest tym samym co 8850 tylko lekko podkręconym i z pamięciami gddr5 zamiast ddre jak w 8850. Ten w benchmarkach wypada lepiej niż gtx660 a w battlefieldzie3 wypada do niego bardzo podobnie. Wniosek może być tylko 1. 8850 z ddr3 zamontowany w samsungu dostanie po du**e od gtx660tki.

dowó: http://www.notebookcheck.pl/AMD-Radeon-HD-8870M.86275.0.html

Możesz się przyjrzeć jeszcze MSI ge60 z i5 haswell i gt750 gt750 to z kolei podkręcony fabrycznie gtx660 i lapek ten będzie miał te 10-15% więcej mocy niżgtx660.

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, GT 750 w MSI wypada dużo lepiej jak HD 8850 w Samsungu. Co do HD8870 niestety jest za drogi.

Szczerze powiem jestem trochę zrażony do MSI, ale może czas to zmienić. Nie mniej jednak wstrzymam się z zakupem do premiery  lub/też wysypu filmików z otwartej bety BF4, który to ma być specjalnie optymalizowany pod karty AMD.

 

Dzięki za pomoc. Przyjże się temu MSI bliżej.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Śmiało mogę zatwierdzić że na laptopie o specyfikacji GTX 660m, 4GB RAM, i5 (Lenovo Y580), BF4 (BETA) na najnowszych sterownikach (w wersji BETA) działa w pełni zadowalająco na ustawieniach Medium+. FPS jest w granicy 30-45. Pocieszające jest że sama gra jak i sterowniki są w wersji BETA. Także w finalnych wydaniach gry jak i sterowników można się pozytywnie zaskoczyć.

Link to post
Share on other sites

Co sądzicie o takich dwóch egzemplarzach, które ostatnio wpadły mi w oko?

Wymienię może jedynie istotne różnicie

 

1)

Grafika: NVIDIA GeForce GT 740M 2GB DDR3 + Intel HD Graphics 4000 

Procesor:   i7-3612QM (4 rdzenie, od 2.10 GHz do 3.10 GHz, 6 MB cache

8GB Ram

 

2)

Grafika: NVIDIA GeForce GTX 660M 2GB DDR5 + Intel HD Graphics 4000

Procesor: Intel Core i5-3210M (2 rdzenie, od 2.50 GHz do 3.10 GHz, 3 MB cache)

6GB Ram

 

Jedyneczka to mocniejszy procesor, z kolei dwójeczka to o wiele lepsza karta. Ram nie warto uwzględniać bo 6GB jak to dla mnie idealna wartość.

 

Jest jeszcze trzeci laptop o specyfikacji

Grafika: Nvidia Geforce GTX 760M 2GB DDR5 + Intel® HD Graphics 4600

Procesor: Intel Core i5-4200M (2 rdzenie, od 2.50 GHz do 3.10 GHz, 3 MB cache)

8GB Ram

 

Trzeci laptop to bez wątpienia najlepszy wybór, ale mnie interesuje głównie porównanie dwóch pierwszych.

Dla zainteresowanych 

1- Lenovo Z500 - 2789 zł

2- Lenovo Y580 - 2899 zł (3069 zł WIN8)

3- MSI GE60 - 3299 zł

Edytowane przez KmP900
Link to post
Share on other sites

Interesuje Cię porównanie 2 pierwszych? gtx660 zjada wydajnościowo wykastrowanego gt740 zamontowanego w z500.

No tak, spodziewałem się tego, ale w 1 jest zamontowany o wiele lepszy procesor, który to jak rozumiem, nijak ma się do porównania kart tych dwóch laptopów. Czyli reasumując GTX660m + i5-3210M > GT740 + i7-3612QM?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...