Skocz do zawartości

Gigabyte GTX 760 WFx3 Rev. 1.0 czy 2.0 ? Która wybrać ?


Recommended Posts

Witam,

 

2 dni temu mój GTX 570 wyzionął ducha.

 

Chcę zakupić GTX 760 myślałem najpierw o MSi Twin Frozr IV Gaming ale po przeczytaniu wielu recenzji i testów wybór padł na Gigabyte GTX 760 2GB WFx3.

 

Tutaj rodzi się moje pytanie, ponieważ są dwie rewizję tej karty w wersji 2GB. Szukałem informacji w necie, czym one się dokładnie różnią i która jest lepsza. Ale znajdowałem sprzeczne opinie jedni twierdzą, że rewizja 1 jest lepsza a inni odwrotnie. Jak to w końcu jest ?

 

Link to post
Share on other sites

Dużej różnicy nie będzie. Spotkałem się z opinią ze rev 2 ma lepsze chłodzenie ale nie znalazłem na to dowodów. Największa i chyba jedyna różnica to wygląd. Wybierz co uważasz za ładniejsze.

 

No właśnie nie do końca rev. 1.0 ma 3 heatpipe a rev. 2.0 ma tylko dwa.  Pytanie jaka jest róznica temperatur między 1.0 a 2.0 ?

 

Poza tym rev. 1.0 ma takie same PCB jak GTX 680  a w 2.0 jest już inne.

Edytowane przez dzapan
Link to post
Share on other sites
No właśnie nie do końca rev. 1.0 ma 3 heatpipe a rev. 2.0 ma tylko dwa.

Skąd masz takie informacje? Chyba chciałeś napisać ma dwa więcej.

Zobacz to:

https://securecdn.disqus.com/uploads/mediaembed/images/531/7700/original.jpg

Ja na pewno brałbym rev. 2.0. Myślę, że po to robi się drugą wersje, żeby poprawić to co nie wyszło w pierwszej.

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites

Skąd masz takie informacje?

Zobacz to:

https://securecdn.disqus.com/uploads/mediaembed/images/531/7700/original.jpg

Ja na pewno brałbym rev. 2.0. Myślę, że po to robią drugą wersje, żeby poprawić to co nie wyszło w pierwszej.

 

To są zdjęcia wersji 4GB która faktycznie ma 5 x heat pipe a mi chodzi o wersję 2GB

 

W proline jest dostępna jeszcze rewizja 1.

 

Zdjęcie rewizji 2.0, widać ewidentnie tylko 2 heat pipy

 

5157_10151715120619456_1089728421_n.jpg

 

A poniżej zdjęcie rewizji 1.0, widać jak na dłoni 3 heatpipy

 

http://img.hexus.net/v2/graphics_cards/nvidia/gigabyte/GTX760OC/760WF-2.jpg

 

Najlepsze jest to co piszą pracownicy GB: "The only difference between them is the fan cover. Rev1.0 is plastic and Rev2.0 is metal. They both have the same exact spec. The Rev1.0 will phase out soon."

Edytowane przez dzapan
Link to post
Share on other sites

Rożni się też długością karty (rev 1. - L=275mm , rev 2. - L=295mm) przez wydajniejsze chłodzenie (zwiększenie długości heatpipe) oraz czarnym kolorem ;)..
Sam posiadam rev 2.0 zakupioną w agito. I powiem szczerze że czasem przy dużych ilościach generowanych klatek lubi delikatnie popiszczeć.

Edytowane przez yamaro
Link to post
Share on other sites

"I had the Rev 1.0 then replaced with the 2.0. I though the 2.0 would be better since it had those to memory handling chips on the back plus the cooling solution and PCB of the 770. I was totally wrong. There are only 2 heat pipes on the 2.0 vs 3 on the 1.0.The 1.0 has direct touch with the GPU while 2.0 has a copper plate so as a result the 1.0 ran cooler with me with nothing more than ~70 degrees using furmark vs ~82 for the 2.0."

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-1721501/gigabyte-gtx-760-rev.html

Edytowane przez CryEE
Link to post
Share on other sites

A powiedz mi tak: co to za różnica? Rev 2.0 jest ładniejsza i (podobno) wydajniejsza (jeśli chodzi o chłodzenie), lecz różnica będzie tutaj rzędu 1-2 stopni.

 

Z tego co ten gościu napisał, to różnica w jego przypadku wynosi 12 stopni na korzyść rev 1.0 więc jest różnica i to ogromna.

 

"as a result the 1.0 ran cooler with me with nothing more than ~70 degrees using furmark vs ~82 for the 2.0."

Link to post
Share on other sites

No to masz pecha koleś, bo moja jeszcze ani raz nie pisknęła :D

Cóż mi to aż tak bardzo nie przeszkadza :), jednak podczas benchmarku w 3dmark to dźwięk niczym zarzynana świnia.

Już myślałem nad odesłaniem jej, ale takie bawienie się w odsyłanie i celowanie w tą co nie piszczy może okazać się niemożliwe. Ale jeszcze troche i raczej przesiądę się na coś o jeszcze stopień wyżej ;).

Link to post
Share on other sites

 

 

To są zdjęcia wersji 4GB która faktycznie ma 5 x heat pipe a mi chodzi o wersję 2GB

Ja mam to zdjęcie stąd: http://www.tomshw.it/forum/discussioni-ufficiali-schede-video/319753-nvidia-geforce-gtx-760-a-4.html

I to porównanie do wersji:

GV-N760OC-2GD Rev 1.0
GV-N760OC-2GD Rev 2.0

Podaj źródło tego zdjęcia które niby pokazuje rev. 2.0 i są tylko dwie rurki cieplne.

 

 

 

Cóż mi to aż tak bardzo nie przeszkadza :), jednak podczas benchmarku w 3dmark to dźwięk niczym zarzynana świnia.

Mi jak by raz się odezwała to wylatuje z obudowy :) Najlepiej to sprawdzić zaraz po zakupię i chcieć wymiany na inny egzemplarz. Jeśli sprzedawca się nie zgodzi to zawsze można mu ją oddać.

 

 

 

Z tego co ten gościu napisał, to różnica w jego przypadku wynosi 12 stopni na korzyść rev 1.0 więc jest różnica i to ogromna.

Są dwie opcje, obie karty mają standardowo ustawione inne obroty wentylatorków, jedną dostał ze źle rozprowadzoną pastą pod chłodzeniem i przez to taka różnica mu wyszła. Przy takich samych obrotach i bez wad jest to nie możliwe. Na logikę, gdzie producent oszczędzałby (o ile jakaś oszczędność jest) na chłodzeniu kosztem 12 stopni.

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz filmik z unboxingu rev 2

 

 

4:41 jak odwraca kartę widać tylko 2 headpipe

 

Dodatkowo znalazłem taką informację: "REV 1.0 is 75mm fans, REV 2.0 is 80mm fan and different shroud design."

 

Wychodzi na to, że Rev  2 ma taki same wentyle jak 770.]

 

A tutaj zdjęcie rewizji 1, tak jak widać 3 heatpipe. ŹRÓDŁO: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-760-marki-gigabyte-i-zotac-ktory-lepszy/strona/20474.html

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_recenzje/5511_gtx-760/Gigabyte_GTX_760_WindForce_OC-54D.jpg


UP.

 

Dobra zamówiłem kartę. Nie wiem, która rewizję dostanę, los zadecyduje.

Edytowane przez dzapan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rev 2.0 ma takie samo chłodzenie jak 770, już to wspomniałem gdzieś wyżej. Tyle tylko, że nie wiem, czy przy 770 też jest plastikowe PCB. Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie: Czy Gigabyte robiłoby drugą rewizję chłodzenia po to, żeby temperatury wzrosły (o Matko!) o 12 stopni?

Link to post
Share on other sites

@dzapan już wiem o co chodzi :) Wchodzimy na stronę gigabyte i widzimy:

http://www.gigabyte.pl/products/select3/vga/geforce_700_series/nvidia_geforce_gtx_760/

GV-N760OC-2GD (Rev. 2.0)
GV-N760OC-2GD (Rev. 1.0)
GV-N760OC-4GD (Rev. 2.0)
GV-N760OC-4GD (Rev. 1.0)

GV-N760WF3-2GD (Rev. 2.0)
GV-N760WF3-2GD (Rev. 1.0)
GV-N760WF3-4GD (Rev. 1.0)

 

Mamy dwie wersje tej karty OC i WF3. Każda różni się ilością pamięci oraz wersją 1.0 lub 2.0 (oprócz WF3 4GB).

Na filmiku rozpakowywana jest karta GV-N760OC-2GD (Rev. 2.0) i ma dwie rurki. GV-N760OC-2GD (Rev. 1.0) będzie miała trzy rurki cieplne. Wersja WF3 będzie w takim razie miała 5 rurek cieplnych (pytanie tylko czy w obu wersjach).

Osobiście brałbym tą kartę, która ma najwięcej rurek cieplnych, bo one jednak mają duże znaczenie. Dwie rurki to moim zdaniem trochę mało jak na tak wielkie chłodzenie. Powierzchnia tego radiatora nie będzie w pełni wykorzystana na pewno. Wygląda to bardzo mizernie:

http://i.imgur.com/wtzlfui.jpg

Dziwne, że gigabyte tak to rozwiązał.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Wy naprawdę myślicie, że kwestia tych rurek cieplnych da Wam ogromną różnicę między tymi dwoma chłodzeniami?

Tak :D Nie inaczej jest w coolerach CPU. Dwie, a sześć rurek to duża różnica. Niektórzy producenci jeszcze więcej ich stosują. Skoro ilość rurek nie miała by znaczenia, wielkość radiatora też nie miała by znaczenia (np. Macho HR-02 ma minimalnie gorszą wydajność od True Spirit 140, który jest o połowę węższy, a rurek mają tyle samo), to co ma znaczenie? :D Moim zdaniem każda rzecz po trochu. Kiedyś jak miałem duże chłodzenie aluminiowe (wtedy jeszcze bez rurek cieplnych) to praktycznie było całe zimne.

Znowu ktoś by musiał wziąć kartę z 2, 3 i 5 rurkami, ustawić tak samo wentylatorki i przetestować żeby wyszło jakie są różnice. Może ten koleś któremu wyszło 12 stopni miał dwie skrajne karty.

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites

Już zamówiłem grafę (wersja OC), tak jak napisałem nie wiem, która rewizję przyślą, nie napisałem która chce :)

 

Już mam tak namieszane w głowie, że sam nie wiem. Gdzieś przeczytałem, że jakąs chłodnicę rev 2.0 ma większą. Gdzie indziej o tych heatpipach, jeszcze gdzieś, że 2.0 ma większe wentyle a że 1.0 ma pcb z 670tki a to że lepsze chłodzenie gpu ma 1.0 a 2.0 lepsze odprowadzanie ciepła z pamięci...itd

Never ending story

 

Nie mam czasu tego roztrząsać i się decydować nie wiadomo ile, w tej chwili siedzę na integrze trzeci dzień i każdy kolejny dzień zwłoki to męka :P

Edytowane przez dzapan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...