Skocz do zawartości

Intel Core i5 3330 Czy Amd phenom II x4 965 BE


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez thenatespl,

Recommended Posts

Niestety mylisz się, jestem osobą która się przesiadła niedawno z 965BE OC 4,0 na intelowski wynalazek, i to nie jest różnica 10 fps, a nawet 40 momentami i nie żartuję, jak chcesz to ci porównanie na tej samej grafie zrobie w paru grach

mógłbyś zrobić jakiś test ?

Link to post
Share on other sites

jeżeli chodzi o test phenom vs i5 4670k to za późno, phenom sprzedany :/


możesz mi jednak wierzyć na słowo, że np w takim skyrim różnica to 30 klatek, np w białej grani z skyboostem phenom wyciągał 32 klatki, na i5 stock jest 58 klatek w tym samym miejscu i to bez skyboosta, który dodaje z 10-15 klatek na słabszych procach


crysis 3, detale high bez wygładzania krawędzi druga mapa na phenomie było 30 klatek z szarpnięciami do 25-28, na tym i5 jest 45-40 klatek, a byłoby więcej tylko karta nie daje rady, na mediumach niemal stabilne 50-60 klatek

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

dalej idąc mamy borderlands 2, phenom po OC do 4,0 bywały miejsca że spadały klatki do 35, na tym i5 mam stabilne aż 72 klatki w tych samych miejscach gdzie były dropy, a jak włącze ogranicznik klatek do 120 to przez większość gry mam 90 klatek ze spadkami najwyżej do 60 i tylko raz zarejestrowałem spadek do 45 przy jakiejś mega zadymie w coopie z 3 osobami


a już np w Far Cry 3 też potężna różnica, w wiosce pierwszej jak się schodziło z góry miałem na phenomie dropy do 28 klatek oraz w przestrzenniejszych lokacjach, jak np misja z paleniem pól marihuany, musiałem zjeżdżać z detalami na wysokie żeby zachować znośny framerate, teraz na ultra mam stabilne 45-50 klatek a to pewnie za sprawą niedomagającej grafy, proc pewnie by puścił do stabilnych 60, też różnica kolosalna

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

tylko weź jakieś rozsądne MOBO do niego, i podkręć, co prawda ma zablokowany mnożnik, lecz założę się, że szyną spokojnie go na 3,5 Ghz wykręcisz jak nie lepiej, i wtedy będzie miał na serio świetne osiągi :)

Płyta główna 

MSI Z77A-G43  co o niej sądzicie ?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...