Skocz do zawartości

GPU do 150€ dla mojego zestawu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3eslawek,

Recommended Posts

Witam.

Jestem na etapie kupowania komputera do gier i pracy. Zestawik jaki sobie złożyłem zamieszczę oczywiście poniżej, ale do tego wszystkiego potrzebuję jeszcze karty graficznej. Ze względu na brak środków przez jakiś czas będę zmuszony pracować na zintegrowanej karcie Intel HD2500 lub mojej starej grafice GF9400GT 512MB. Nie powiem, żeby było to dla mnie mocno uciążliwe, bo to mi w zasadzie starczy, ale do nowszych gier wymagających już np. DX11 raczej to się nie nada. No i wiadomo. Chciał bym też osiągać granicę płynności w grach bardziej wymagających.
Cena jaką wyznaczyłem, to 150€. W grę wchodzą karty używane jak i nowe. Z naciskiem na nowe. Ew. jeśli ktoś ma jakiś pomysł na kartę, której cena na rynku wtórym wacha się w okolicach 150€ prosił bym o podanie modelu. Gdyby się trafiła an eBayu w czasie gdy będę sobie grafikę dokupywał wezmę wszsytkie opcje pod uwagę.

Specyfikacja stacji roboczej:

Case: Cooler Master K380 z oknem

PSU: Corsair CX Series CX500M

MOBO: MSI Z77A-G43 s.1155

CPU: Intel Core i3 3240

RAM: Kingston HyperX Blu 2x4GB

 

Rozdzielczość mojego monitora:  1440x900, w przyszłości planowana zmiana na FullHD, ale to odległe plany.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez CyborgDE
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Przy tej rozdzielczości GTX 650 Ti Boost wystarczy w 101% przy czym odpalisz każdą grę w maksymalnych detalach przy owej rodzielczości. Obecnie cena tej karty na polskim rynku waha się w przedziale od 570zł do nawet 680zł. Wszystko zależy od producenta karty, pamięci (1GB czy 2GB) itp. Karta godna polecenia dla nie wymagających cudów graczy.

 

Osobiście uderzałbym w ten model: http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-650-ti-boost-superclocked-2048-mb-ddr5-dp-02g-p4-3658-kr-546584/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przy tej rozdzielczości GTX 650 Ti Boost wystarczy w 101% przy czym odpalisz każdą grę w maksymalnych detalach przy owej rodzielczości. Obecnie cena tej karty na polskim rynku waha się w przedziale od 570zł do nawet 680zł. Wszystko zależy od producenta karty, pamięci (1GB czy 2GB) itp. Karta godna polecenia dla nie wymagających cudów graczy.

 

Osobiście uderzałbym w ten model: http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-650-ti-boost-superclocked-2048-mb-ddr5-dp-02g-p4-3658-kr-546584/

Będę się rozglądał na eBayu za tym konkretnym modelem i może uda mi się upolować używkę, bo cena nowej karty wacha sie w okolicach 170€. Ew. zastanowię się jeszcze nad kartą od Gigabyte, bo cena tej to ok. 140€. Wielkie dzięki za pomoc kolego ;)

 

Zobaczyć mogę, ale nic poza tym ;) Jest pewna różnica między funtami a euro, ale doceniam za chęci. ;)

Temat rozwiązany.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...