Skocz do zawartości

Deus M1 650w wymiana na Smart Se?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Mareczq,

Recommended Posts

Powiedz mi dlaczego chcesz wymieniać sprawny zasilacz? Bo co z tego,że ma złe opinie (a ma), skoro Tobie trafiła się dobra sztuka.

Jak narazie nie wykorzystuje jego potencjału ;p Narazie ciągne może z 400w. Mam go od miesiąca, narazie żadnego problemu. Aż mnoży się krytyka na jego temat :|Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Nic. Zostaw go. Jak będą problemy to gwarancja i tyle. 

To tak jakbyś miał jakieś auto, ale byś je chciał sprzedać, bo mimo, że Tobie sprawuje się wyśmienicie to inni mają dużo złych opinii na jego temat.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

To już, kolejny post na tym forum w którym przewija się temat zasilaczy Deus M1. Niestety z tego co zaobserwowałem. To procent nie zadowolonych osób ciągle rośnie. Więc coś jest na rzeczy z tymi zasilaczami. Pewnie producent szukał oszczędności. I pojechał z jakością podzespołów. Co dość często się zdarza. Na tym ryku jest dość duża konkurencja. Przekłada się na gwarantowane parametry zasilaczy i ich awaryjność. Deusy to nowe konstrukcje są na rynku bardzo krótko. Śmiem twierdzić, że ich konstrukcja nie jest nawet autorstwa firmy SilentiumPC. To może być chiński produkt z dość dobrymi parametrami, który firma sprawdziła i uznała, że się nadaje do ich linii zasilaczy. Brak doświadczenia w produkcji tego rodzaju sprzętu można nadrobić dzisiaj, kupując chińskie wyroby i malując je we własne barwy(dużo firma tak robi przykład tanich zasilaczy). Na papierze parametry zasilaczy wyglądają imponująco. W praktyce jest różnie. Ale to tylko moja teoria i zrobisz kolego jak będziesz uważał. Sam mam Thermaltake 750W. Kolega Klikacz też.   

Link to post
Share on other sites

@Up.

Nie naciskam bardzo na wymianę zasilacza bo wiąże się to z kosztami i całą zabawą z montażem, demontażem. Zasugerowałem tylko, żeby kolega Plochy się jeszcze zastanowił. Zebrał więcej argumentów za i przeciw wymianie. I tak zrobi jak będzie uważał, ale nic na siłę. Trzeba koledze rozwiać wątpliwości a nie cisnąć na siłę swoich racji bo to też nie jest dobre. Ja swój zasilacz wybrałem nie tylko na podstawie samych suchych parametrów. Ale zebrałem opinie i dopiero potem zdecydowałem. Ty kolego Klikacz pewnie też tak zrobiłeś. O dobrych kilku lat montuje, modernizuje zestawy różnym osobą. Bo mnie o to proszą. Nie jest ich może jakaś duża ilość. Ale zawsze. I zawsze staram się na podstawie własnych doświadczeń, żeby zasilacz w zestawie był Thermaltake(chyba że ktoś już ma zasilacz). Na razie nie mam zastrzeżeń do tych zasilaczy i nie słyszałem, żeby któryś ze znajomych narzekał. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem sprawę...Po co wymieniać sprawny zasilacz z oficjalnym certyfikatem i bogatszym okablowaniem na zasilacz bez certyfikatu i tańszymi, chińskimi kondensatorami, które nie słyną z dobrych opinii?

Link to post
Share on other sites

@Up. Fractal, Seasonic, SuperFlower, XFX ok. Ale od CoolMastera(i może to być nawet najlepsza konstrukcja tej firmy) to ja bym się trzymał z daleka. Wszystkie zasilacze tej firmy z jakimi miałem do czynienia nie wytrzymały nawet 3 lat. Niektóre padły po roku inne po 2 latach i wcale nie były najtańsze. Kilka leży u mnie jako części zamienne. To lepiej nie wymieniaj tego zasilacza, bo jak zmienisz na CoolMastera to "jakby stryjek zamienił siekierkę na kijek" Nie ma dobrych doświadczeń z tą firma i tyle. 

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ogólnie też nie przepadałem za polityką Cooler Mastera w dziale Zasilaczy. Wybierali raczej drogę masówki, niż jakości. Jednak seriia V to zupełnie inna rozmowa. To jest w 100% zasilacz od Seasonic na bazie platformy KM3. W testach wypada tak samo dobrze jak KM3 po pod względem technicznym nic nie zmniejszyli / potanili , a kosztuje 500 zł za 700W (dla porównania oryginalny seasonic kosztuje 600 zł za 650W).  Jedyna słabsza opcja to to, że nie ma w tym trybu pół-pasywnej pracy  i przez to jest min. głośniejszy od oryginalnych seasoniców.

 

Dobry test aby udowodnić moje słowa:

http://www.kitguru.net/components/power-supplies/zardon/cooler-master-v-series-700w-v700-psu-review/4/

Link to post
Share on other sites

Jaka ładna firmowa koszulka, ale jaka tam recenzja sponsorowana :rotfl:

 

Szkoda tylko, że Ci "koledzy" realnie się na zasilaczach nie znają

Że co? Ekipa ESC też się pewno nie zna, jeśli prosi o niepolecanie zasilaczy SPC z ich sklepu przez natłok zwrotów (po szersze info do ). Z tego co wiem 2 inne sklepy mają zbliżone stanowisko.


Fajnie że ten zasilacz ma nie najgorsze wyniki elektrycznie (pomijając crossload z mocnym obciążeniem 5V - co się sprytnie w testach Deusa pomija). Ale jest awaryjny (+ skłonności do terkotania wentylatora) i nie poleca się go, bo taki zakup to loteria. Dodatkowo tylko 2 lata gwarancji przy tak wątpliwym produkcie, doskonale mówią o tym jak "producent" jest pewny tego, co sprzedaje. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie kumam o co chodzi z tym nie polecaniem zasilaczy SPC w sklepie ESC - tzn sklep ich nie poleca, czy o coś prosi ten sklep.

Nie łapię.

ESC prosi żeby na forach nie polecać zasilaczy SilentiumPC do kupna w ich sklepie, bo mają natłok RMA 

Link to post
Share on other sites

@ UP

Nawet najlepsze marki mają jakąś awaryjność (zwykle rzędu 1% czyli na 100 zasilaczy 1 sztuka jest wadliwa) ale oczywiście gtxxor o tym nie wspomni bo i po co? :D

 

 

ESC prosi żeby na forach nie polecać zasilaczy SilentiumPC do kupna w ich sklepie, bo mają natłok RMA 

A to ciekawe, poprosimy jakieś oficjalne wyliczenia tej rzekomej ogromnej awaryjności...Bo rozumiem masz też dane z całego kraju?

Link to post
Share on other sites

"problem" oficjalnych danych żeście rozwiązali iście mistrzowsko przez DTD. sklepy mówią "odeślij Pan sam będzie szybciej" i voila. Niemniej jednak kajitsu trąbił o takim fakcie, w sposób którego trudno było nie zauważyć.

 

Nie zastanowiło Cię czemu ludzie nagle zerwali się z wymienianiem sprawnych Deusów na "coś lepszego"? 

 

Nie widzisz ile osób w tematach pisze o "spotkaniu się z problemami" jak np. kml700 tutaj? 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...