Skocz do zawartości

pomoc w podkręceniu quada q8200 (s775)


Recommended Posts

Witam potrzebuję pomocy w podkręceniu tego procka (najlepiej krok po kroku jakie wartości zmieniać w jakich ilościach :D ) - bo w poradnikach jest zbyt ogólnikowo i boje się że coś zepsuje :D

 

specyfikacja:

PSU - http://www.modecom.pl/feel_500/feel/zasilacze/zasilanie/produkty/

 

Płyta główna - http://www.asus.com/pl/Motherboards/P5G41TM_LX3/

 

procesor- quad q8200 (2,33 GHz)

 

ramy nie wiem ( moge najwyżej wstawić screena z cpu-z :( ) (wiem jedynie że 4 GB i ddr 3

 

cooler - AC freezer 13

 


EDIT - chodzi mi o LEKKIE OC ( zamierzam go podkręcić gdzieś do 2,6 lub 2,8) - chce aby działał stabilnie :x


opis BIOS'u:

Brand - American Megatrends Inc.

Version 0503

date 08/09/2012


dodam jeszcze że próbowałem zwiększyć w BIOS  FSB procka z 333 do 400 - musiałem przywrócić ustawienia BIOSU (system sie nie odpalał) (zmieniłem TYLKO FSB procka z 333 do 400 - nic więcej - pamięci zostawiłem na auto)

Edytowane przez radeon24
Link to post
Share on other sites

Najpierw zmień zasilacz jak nie chcesz go uwalić.

 

kolejny gimbo-spec który nie wie nic a gada

ten zasilacz to nie to samo co tamte feele ( i NIE to NIE jest feel 2 ani 3) (i w swojej cenie nie jest zły)(potwierdzone na kilku forach + google)

 

 

 

Powinno pomoc masz tu szyne fsb i napiecie.
 
 
 
 
 
Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

problem tkwi w tym że co bym nie ustawił to nie dam rady systemu odpalić ( musze przywracać bios... - nawet po "overclocking profile 5-10-15-20 %" (w moim przypadku 20))

czego bym nie zmienił ( tylko 2 razy próbowałem) po wyłączeniu biosu komp się wiesza ( czarny ekran) a po ponownym uruchomieniu przywracam bios

http://www.tinypic.pl/9q4qllkn78iy

 

screen z CPU-z dotyczący pamięci ( jak będzie trzeba to moge zrobic screeny innych rzeczy) - tylko nie wiem jakich :D

Link to post
Share on other sites

no to jest proste.

 

Zmieniasz szyne FSB np na 350

Wtedy musisz ustawic PCI spowrotem na 100 - to jest bardzo ważne

I taktowanie Ram musisz tak zeskalować by było spowrotem zbliżone do twoich orginalnych np. 800 wiadomo idealnie nie trafisz moze byc troche wiecej =/- 50mhz ale jesli wiecej to lepiej zeby juz było 750 mhz

 

Noi napiecie u mnie chodiz na 1.32V      pamietaj ze jesli masz 1.2v  i w bioscie masz opcje ( + 0.01V)   to musisz dodac az  ( + 0.12V ) 

Link to post
Share on other sites

no to jest proste.

 

Zmieniasz szyne FSB np na 350

Wtedy musisz ustawic PCI spowrotem na 100 - to jest bardzo ważne

I taktowanie Ram musisz tak zeskalować by było spowrotem zbliżone do twoich orginalnych np. 800 wiadomo idealnie nie trafisz moze byc troche wiecej =/- 50mhz ale jesli wiecej to lepiej zeby juz było 750 mhz

 

Noi napiecie u mnie chodiz na 1.32V      pamietaj ze jesli masz 1.2v  i w bioscie masz opcje ( + 0.01V)   to musisz dodac az  ( + 0.12V ) 

ok dzięki później spróbuję i napisze jak poszło :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...