Skocz do zawartości

Za wysokie temperatury -> Scythe Ninja 3 rev.B + Phenom II x4 965 BE OC + Zalman Z11 Plus


Recommended Posts

Witam,

mam problem z temperaturami procesora. Jak w temacie mój cooler to Scythe Ninja 3 rev.B, a procesor Phenom II x4 965 BE podkręcony do 3,8gHz na napięciu 1,46 V. Procesor w spoczynku ma 40oC, natomiast podczas gier lub w teście OCCTPT osiąga temperatury rzędu 63oC. Dodam jeszcze, że wszystkie wiatraki pracują z maksymalną prędkością. Moja obudowa to Zalman Z11 Plus. Chciałbym się dowiedzieć co mogę na to poradzić.

Krystian

 

Link to post
Share on other sites

Chłopie co ty chcesz od tej temperatury, jest w normie.

Jedyne co możesz poradzić to kupić mocniejszy cooler.

Ten co masz to nie jest mocaż i uważam, że przesadzasz. Możesz jeszcze spróbować zmienić pastę na np: MX-2

, STG2 lub AS 5. Jeśli masz teraz jakąś silikonową to zmiana pasty powinna dać Ci 3-4 st. spadek

Link to post
Share on other sites

Skoro na boxie było lepiej to możliwe że pasta źle nałożona lub jakaś słaba, tak jak kolega pisał wyżej zmień na MX-2

W occt jak szybko dochodzi Ci do 63"C ???

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

nie przesadzajmy, chłodzenie jest dość dobre, generalnie ja bym najpierw zmienił pastę na coś porządnego, ewentualnie, może cooler jest zasyfiony lub wentylator działa słabo

generalnie do 4ghz powinieneś dojść bez problemu (o ile płyta ci na to pozwoli) jak nie spróbujesz to się nie dowiesz, najwyżej komputer się zresetuje(lub nie włączy)

Link to post
Share on other sites

podbij napiecie do 1,5 v i daj mnoznik na x20, gdyby byl niestabilny podbij tez Cpu vdda na 2,8 v.

Jesli przy 65 st. sie nie wywali znaczy ze jest ok, ale ta temp przy zegarze  4 ghz jest niewskazana. ponizej tego zegara mozesz miec nawet 80 st. i prockowi nic nie grozi. co prawda taka tem to juz zdecydowanie za duzo ale Phenomy daja na niej rade.

Kiedys kumpel trzymal tak swojego 955 na boxe przez 3 lata i procek hulal az milo :)to sa jego slowa :P

Link to post
Share on other sites

A powiedz jeszcze, czy masz czymś chłodzona sekcje zasilania? Czy jest tam jakis radiator? Bo z tego co widzę na stronie producenta, to jest ona goła.

Wiec jesli jest tak w istocie. Pierwsą rzecza jaka powinieneś zrobić tyo kupić jakiś radiator nanią.

 

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3295#ov taka??

 

Co do samej wtyczkito jeśli masz dodatkowy kabel żeby tam wpiąć to napewno będzie dobry pomysł. Jesli nie to świat sie nie zawali.

 

Ja kreciłem swojego Phenoma do 4 GHz, na jednej 4 pin wtyczce dodatkowego zasilania i działał aż miło :)

Link to post
Share on other sites

Podejzewam ze sekcja zasilania jest goraca i dodatkowo podgrzewa procesor dlatego takie temperatury.

Musial bys kupic jakies radiatorki i tam przykleil,a najlepiej od jakiegos innego gigabyte gotowe chlodzenie czesto jest tak ze otwory mocowania pasuja z plyt tej samej firmy

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

U mnie tak to wygląda tylko przy napięciu 1.48V

http://i.imgur.com/M61O1n2.pngMax temperatura jaką mam to 50"C, dwa tygodnie temu też miałem problemy z chłodzeniem okazało się że stopka radiatora jest nie dokręcona i ciepłowody dobrze nie dolegały.

 

U ciebie powinno być podobnie bo chłodzenie mamy o podobnej wydajności a dodatkowo masz mniejsze napięcie.

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...