Skocz do zawartości

GTA IV - problem z optymalizacją


Recommended Posts

Witam!

Chciałbym pograć w GTA IV, ale niestety coś mi to skutecznie uniemożliwia. Kiedyś na starym komputerze gra ta w ogóle nie chciała mi chodzić, na nowym już jakoś idzie. Problem polega na tym, że nawet przy ustawieniach grafiki na medium gra się ścina i po jakimś czasie wyłącza sama z siebie (pojawia się komunikat "GTAIV.exe przestał działać". 

Karta graficzna: Gigabyte Geforce GTX 660 OC

Procesor: Intel Core I5-3470

Każda inna gra (BF 3, SR 3) chodzi mi na maksymalnych ustawieniach bez żadnej ścinki. Próbowałem wgrać patch, wtedy gra w ogóle się nie włączała. 

Liczę, że jakoś mi pomożecie.

Link to post
Share on other sites

Gta 4 ma to do siebie ze musi w kompie byc wszystko zapiete na ostatni guzik. Co mam na mysli... chodzi tu o stery i najlepiej swiezy windows. Ja smigalem na wysokich detalach na athlonie x2@3ghz 4gb ram i grafice 9600gso. Wiec normalnie da sie pograc tylko kwestia zainstalowania windowsa na nowo i odpowiednich sterow.

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie 1.0.4.0, jednym lepiej sprawuje się ten innym 1.0.7.0 (np. mnie), temat był wałkowany na forum wielokrotnie, GTA IV jest kapryśne (czyt. ma fatalną optymalizację i bez łatki praktycznie nie da się płynnie grać nawet na mocnym sprzęcie). Reinstalacja windy nie jest konieczna. Być może łatka również rozwiąże problem wywalania się programu. Tak czy inaczej zacznij od instalacji łatki,

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

JA mam ze steama gta4 i mi też przestało działać gta4.exe. Używam w zastępstwie Launchgta4.exe i to działa bez problemu. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje ale w sumei mi to zwisa bo gra działa a zrobić nowy skrót to nei problem.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...