Skocz do zawartości

Wybór programu do projektowania wnętrz


Recommended Posts

Witam, stoję przed wyborem programu do projektowania wnętrz. Przede wszystkim zależy mi na tworzeniu fotorealistycznych wizualizacji mieszkań. Poszukałem sam w odmętach inetrnetu i przeczytałem masę opinii, z których dowiedziałem się że polecane programy to InteriCAD T5, 3ds Max Design, ArchiCAD lub CAD Decor lecz nie ma jednoznacznej odpowiedzi który jest faworytem. Nie pracowałem w  żadnym z nich. Ważny jest dla mie efekt końcowy, ale nie mniej ważna nauka tego programu i łatwość pracy w programie. Będzie mi służył tylko do projektowania wnętrz. 

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o wspracie pracy projektanta - osobiście celowałbym w ArchiCad/Revit, które są programami przystępnymi, a generują rzuty, przekroje, elewacje, jak i model 3D - co za tym idzie, oszczędzają sporo czasu.

 

Osobiście pracuję na 3Dstudio, jednak jest etap końcowy projektu, a całość dokumentacji wykonuję w AutoCad.

Link to post
Share on other sites

Każdy modeler jest dobry tylko trzeba się przyłożyć. Możesz zacząć od blendera kończąc na Archicadzie. Ja pracuję przy Cinema 4D, drugi przy max 3d czwarty przy cadzie. Ale jeżeli stać cię na Archicada to czemu nie :) Na koniec możesz renderować w Mayi,c4d,3dmax + Vray.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Przede wszystkim zależy mi na tworzeniu fotorealistycznych wizualizacji mieszkań.

W takim przypadku 3ds max + Vray + PS będzie według mnie najlepszym wyborem. Model w 3ds, render w Vray, post produkcja w PS i masz najlepsze co można obecnie wyciągnąć :

http://www.ronenbekerman.com/forums/attachments/finished-work/16590d1374678640-italian-bathroom-vray-photoshop-atmosfera-estudio-banheiro_05_01.jpg

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj, iż ArchiCAD służy do projektowania, potem należy jeszcze zastosować zewnętrzny program renderujący. Wielu projektantów używa ArchiCAD w połączeniu z Artlantisem. Moim zdaniem Artlantis nie jest wart swej ceny. Silnik renderujący jest przeciętny, a za wykorzystanie silnika Maxwell'a w Artlantisie dodatkowo trzeba płacić.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi tylko o wizualizacje to aktualnie siedzę na Blenderze i nie wychodzi to źle (link,link).
Dużo tu jeszcze do poprawy, ale zieleni nie mogę dodawać w blendzie, bo procesor się dławi ;)

Plusem Blendera jest to, że bez żadnej kasy możesz sprzedawać pracę (chociaż nie wiem jak z pozostałymi narzędziami)

Blend podobno dobrze działa z CryEnginem do wizualizacji, ale bawię się w to od wczoraj więc nic sensownego nie powiem. 

Na minus blendera przemawia jego interfejs... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...