Skocz do zawartości

[Problem] Ruter nie przepuszcza internetu do Lapka


Recommended Posts

Witam
 
Wczoraj stałem się posiadaczem dość leciwego Laptopa Toshiba Satellite A200-1YU.
 
Ruter: TP-Link TL-WR740N
Dostawca internetu: TOYA
 
Gdy go kupiłem był na nim aktywny Win Vista 32 Bit (orginał) ze starymi kontami użytkowników, ktoś go poprostu nie wyczyścił. Sprzęt się zawieszał, walił BSODami, ale po reinstalacji systemu te problemy zniknęły.
 
Natomiast pojawiły się nowe.
Przed reinstalacją działał na nim normalnie internet bezprzewodowy, LAN nie sprawdzałem.
Po reinstalacji LAN wogóle się nie uruchamia, a przy próbie nawiązania połączenia z internetem pojawia sie komunikat z prośbą o uruchomienie WiFi.
Gdy to zrobię lapek łączy się z ruterem, ale tylko z nim i nie ma połączenia z internetem.
 
Mój dostawca internetu umożliwia podłączenie nawet 32 urządzeń do modemu, oczywiście za pośrednictwem, rutera, lub innych urządzeń rozdzielających sygnał.
 
Czyli nie trzeba kopiować adresu MAC (co zresztą też próbowałem robić i nic) itp. 
Ruter działa w trybie AUTO, a więc może być do niego podłączonych jednocześnie nawet 15 urządzeń.
 
Prócz tej toshiby z ruterem łączą się dwa telefony, dwa inne lapki i komp stacjonarny, na których nie ma żadnego problemu z internetem.
 
Co może być przyczyną, że ta Toshiba łączy się tylko z Ruterem a dalej nie chce?
 
Proszę o jak najszybsza pomoc, wertuje google od samego rana i nic na to nie znalazlem

Link to post
Share on other sites

Ten router jest ustawiony automatycznie na tryb "11bgn mixed" - mam taki teraz pod ręką.

 

System preinstalowany czy stawiany na czysto z nośnika/obrazu ?

Popatrz się w managerze urządzeń czy czegoś nie brakuje. Zobacz także szczególnie sekcję karty sieciowe.

Intelowski sterownik WLAN

http://www.toshiba.eu/innovation/download_driver_details.jsp?service=EU&selCategory=8&selFamily=192&selSeries=236&selProduct=723&selShortMod=null&language=13&selOS=26&selType=97&yearupload=&monthupload=&dayupload=&useDate=null&mode=allMachines&search=&action=search&macId=&country=all&selectedLanguage=13&type=97&page=1&ID=54134&OSID=26&driverLanguage=42

Do tego trzeba jeszcze doinstalować Value Added Package

http://www.toshiba.eu/innovation/download_driver_details.jsp?service=EU&selCategory=8&selFamily=192&selSeries=236&selProduct=723&selShortMod=null&language=13&selOS=26&selType=299&yearupload=&monthupload=&dayupload=&useDate=null&mode=allMachines&search=&action=search&macId=&country=all&selectedLanguage=13&type=299&page=1&ID=60821&OSID=26&driverLanguage=42

Sprawdź także powinien być gdzies z boku prztyczek do sprzętowego włączania/wyłączania wifi. Są także klawisze skrótu Fn+F8.

Link to post
Share on other sites

@UP

Dokładnie :P

 

Na moim TP-link nie działa, ale somsiad ma D-Linka podpiąłem się pod jego sieć (za jego wiedzą oczywiście) i wszystko "gra i buczy". 

 

Pogrzebałem troche w necie i na aglojezycznych stronach znalazłem cos podobnego. Trzeba podmienić Firmware na nie standardowy - DDWRT

 

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/TP-LINK_TL-WR740N

 

Ogarne to później, narazie ściagam aktualizacje i sterowniki.

 

Pzdro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...