Skocz do zawartości

Budżetowy (najtańszy) HTPC


Recommended Posts

Cześć,

od dłuższego czasu "podglądacz" forum, teraz użytkownik - w celu szukania pomocy u ekspertów! ;)

 

Chciałbym złożyć swój pierwszy "komputer" w życiu. Komputer w cudzysłowiu, ponieważ bardziej chciałbym go traktować jako media center.

 

A zatem:

  • Zastosowanie komputera :
    - media center (wyświetlanie filmów fullHD z napisami, odsłuch muzyki mp3/flac, przeglądanie/katalogowanie zdjęć),
    - dysk sieciowy (obsługa dysku ok. 1TB widzialnego na wszystkich maszynach w sieci),
    - dostęp do internetu
    (dostęp do stron internetowych z poziomu TV)
  • Maksymalna kwota : 1000 zł (im mniej - tym lepiej)
  • Których części potrzebuję : wszystkich (łącznie z obudową, zasilaczem etc.)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : NIE
  • Rozdzielczość mojego monitora : Televizor 42', 1080p
  • Specjalne wymagania : instalacja XBMC Live, obsługa pilota Media Center, mile widziane DLNA
  • Części z poprzedniego komputera : BRAK
  • Własna propozycja zestawu : BRAK
  • Inne : BRAK

Jest to mój pierwszy temat tego typu, także w razie wątpliwości, braków, błędów - z góry przepraszam i deklaruję jak najszybszą poprawę ;)

Link to post
Share on other sites

zastanów się nad laptopem do tego celu.

Ja używam lapka pod TV jako mediacenter. 4GBramu, dysk 750GB, zewnętrzna dzwiekowka 5.1, WiFi wbudowane. Procek chybaC2D T5500. Ekran 13'' więc malutki.

 

Cichy, mały i je mało prądu. Za używkę zapłacisz ok 500zł

Edytowane przez xprzemcio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...