Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Planuje zakup monitora 24cali za ok ~1000-1500zl i potrzebuje waszej pomocy :)

 

Będzie używany w domu do wszelakich zastosowań: internet, filmy i praca w CADzie i czasami coś tam posklejać prostego będę potrzebował w photoshopie i bardzo sporadycznie gra.. Przed monitorem spędzam bardzo dużo czasu wiec zależy mi na tym aby widzieć jeszcze przez parę dobrych lat, wiec duże "żarówki" odpadają, oczywiście zawsze pomieszczenie mam doświetlone i raczej nic nie robię w ciemności.

Myślałem o NEC ea244wmi czy warto do niego dopłacić ? jakieś ewentualne alternatywy?

 

Chciałem od razu zapytać o możliwość podłączenia 2 lub 3 monitorów razem z nowym nabytkiem, co ułatwiło by mi prace, która czasami wymaga większej przestrzeni roboczej.

Mam aktualnie 2x 17cali i:

-czy żeby stworzyć rozszerzony pulpit konieczne będzie zmiana rozdzielczości na Nowym monitorze na ta maksymalna obsługiwana przez 17' ?

-Karte graficzna dopiero bede kupowal myslalem o hd7770/hd7790...

 

Zasilacz OCZ 500, ivy i5, i ram 8gb..

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Myślałem o NEC ea244wmi czy warto do niego dopłacić ?

 

dobra myśl, warto

 

 

 

-czy żeby stworzyć rozszerzony pulpit konieczne będzie zmiana rozdzielczości na Nowym monitorze na ta maksymalna obsługiwana przez 17' ?

 

nie, mogą pracować niezależnie, do konfiguracji sugeruję użyć displayfusion

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zamierzam zamówić go przez internet na agito lub morele, ewentualnie komputronik czy to dobry pomysł? chciałbym monitor sprawdzić na spokojnie w domu i czy te "narzędzia" są wystarczające do tego ?
-http://tft.vanity.dk/

-http://www.mva.pl/viewtopic.php?f=21&t=6

 

 

czy ktoś miał doświadczenia z ww sklepami odnośnie zakupu monitorów?

Link to post
Share on other sites

sklep jak sklep, metody są trzy:

- zamówić sobie selekcję, wówczas monitor wygrzewany przez 100 godzin i testowany pod kątem wad fabrycznych, badpikseli itp - nie każdy sklep to oferuje

- umówić się i samemu pojechać do salonu z softem na pendrive i przetestować konkretną sztukę, jak jest ok to brać, jak nie to dawać inną itd

- zamówić 'w ciemno' przez internet, a w razie czego skorzystać z możliwości zwrotu do 10 dni, tracimy tyle co na kosztach przesyłki

 

w przypadku dwóch ostatnich: niektóre wady mogą wyjść po czasie, choć szansa jest niska, dlatego przy selekcji najpierw się go tak długo "wygrzewa"

 

a co do softu:

http://www.eizo.it/supporto/test-monitor.html

http://www.prad.de/en/monitore/testsoftware/pixperan.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

2 i 3 metoda podobne z tym ze przed internet mam wiecej czasu na zastanowienie i testowanie...

szukam juz wszędzie tego nec ea244wmi i nigdzie nie jest dostępny... ;/

 

czy jakieś alternatywy są co do modelu czy czekac po prostu na dostepnosc ?

Edytowane przez sachel
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

 Witam. Nie chciałem zakładać nowego tematu bo to właściwie o to samo biega :) 
A widzę, że kolega moderator obeznany w temacie. Do rzeczy...
 Po pierwsze myślałem, że mniej więcej wszystkie monitory tak samo źle wpływają na nasze zdrowie, ale wnioskuję z powyższej konwersacji, że występują tu znaczne różnice....
Jako, że spędzam przed monitorem przynajmniej kilka godzin dziennie sądzę, że warto w końcu było by się zastanowić podczas wymiany monitora na większy i nowszy, także nad własnym zdrowiem. Myślałem o jakimś 24 cale ale taki NEC ( o którym mowa wyżej ) to już koszt prawie 1500 zł. Więc nie wiem czy nie wystarczyło by mnie 22 cale. 
Monitor w zastosowaniu do codziennego użytkowania - internet, trochę gry ( ale już brak na to czasu ), jako, że ostatnio zacząłem się bawić w fotografie to Photoshop, Lightroom   i temu podobne programy, czasami filmy..

  Czy mógłbym prosić o podanie kilku monitorów z naciskiem własnie na oddziaływanie na nasze zdrowie.. ?
Nie zdecydowałem jeszcze jaką konkretnie kwotę jestem gotów zapłacić więc podałbym dość duży zakres 800-1500 zł.
Monitor tak j.w wspominałem 22-24 cale.

Z góry dzięki za info
Pozdrawiam, Jacawmb

Edytowane przez jacawmb
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy mógłbym prosić o podanie kilku monitorów z naciskiem własnie na oddziaływanie na nasze zdrowie.. ?

 

dwie ważne cechy to nie za wysoka jasność (optymalna to 100-120cd/m2) oraz brak PWM (tzw flicker free display)

opcji mamy kilka, zależy w którą stronę chciałbyś pójść, z jednej strony mamy Benq GW2760HS monitor multimedialny, bez PWM, z fajną czernią i kontrastem, ale słaby pod kątem pracy z grafiką/kolorem itp

z kolei Eizo EV2436W, który jako tako się do pracy nadaje (i nie ma PWM) to koszt wyższy niż zakładane 1,5k

pytanie na ile ten PS/Lightroom itd to zabawa, a na ile coś na przyszłość, bo jak się tylko bawisz to IMO nie ma sensu wykładać kasy, jak zaczniesz tym zarabiać to wówczas pojawi się zapewne sensowny budżet

 

PS afaik nie ma mniejszej wersji bez PWM

PPS 27" to w cale nie tak dużo jak się wydaje, po ~tygodniu przestaje robić wrażenie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

    .... Eizo fajnie się prezentuje ale cena trochę przewyższa max budżet > http://www.pricerunner.co.uk/pli/25-2844342/Monitors/Eizo-FlexScan-EV2436W-Compare-Prices#q=eizo+ev2436w&search=eizo+ev2436w&sort=4

Benq już od mnie bardziej przemawia, (koszt - 200 F ) choć faktycznie duży - nie wiem czy mnie się na biurku między drukarką a peesem zmieści   :) , ale skoro twierdzisz, że po kilku dniach już nie robi różnicy to warto temat przemysleć

A było by jeszcze coś godne polecenia oprócz ów Benq- a w zakresie 1-1,5 tys ?
Jeszcze raz serdeczne dzięki
Pozdro

 

ps linki z uk bo tutaj obecnie przebywam...

Edytowane przez jacawmb
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Witam. 
Nie będę zaczynał nowego tematu i może mógłbym zapytać tutaj.  Kupiłem Neca EA244wmi i pytanie apropos ustawień monitora. Z tego co tu wcześniej kiedyś wyczytałem jest to dość ważne nie należy tego ignorować. Po drugie może nawet ważniejsze dla mnie -  jak w domu zrobić test tego monitora na bad pixele czy co tam się robi :) ? Proszę o instrukcję i jakieś linki do softu. ?
Z góry dzięki pozdro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...