Skocz do zawartości

Laptop do 1700 - studia, prosta grafika, internet


Recommended Posts

Dobry wieczór wszystkim, szukam laptopa do zadań niespecjalnych tzn typowych studenckich czynności jak praca z prezentacjami, dokumentami itd, oprócz tego oczywiście przeglądanie internetu i praca w nieskomplikowanych programach graficznych typu Gimp czy Photoshop CS 3 z użyciem tabletu graficznego.

1) Kwota przeznaczona na zakup: do 1700 zł

2) Rozmiar matrycy : 15,6 " 

3) Główne zastosowanie : internet, studia, programy graficzne

4) Miejsce użytkowania: głównie dom

5) Wymagania specjalne: min 500 gb pamięci, więcej niż 2 wejścia USB

6) Osobiste preferencje: co by się nie grzał jak piekło latem, dłuższy czas pracy na baterii

7) Własna propozycja (model wybrany samemu):

 

http://www.komputronik.pl/product/188632/Komputery/Laptopy_i_netbooki/Lenovo_G580_59_367543_.html albo któryś z jego wariantów podanych na tejże stronie (niestety, większość jest z Windows 8, chyba dane mi będzie się z tym pogodzić)

Link to post
Share on other sites

Z win7 wyjdzie drożej. Btw co Ci nie pasuje w Win8? Chyba nie to, że uruchamia się 2krotnie szybciej? Pulpit i eksplorator plikó ma niemalże identyczny co win7. Jedyna różnica to pasek startu zastąpiony menu kafelkowym. Powiedz szczerze po co Ci pasek startu? ...

To sięużywa tak sporadycznie, że bardzo łatwo się idzie od tego odzwyczaić. Zresztą można na win8 postawić proteze w postaci np programu Classic Shell i mieć ponownie zaimplementowany Pasek start....

 

Co do laptopa to Acer e1-571 z i3 IIIgen i wiin8 jest w całkiem atrakcyjnej cenie.

Raczej nie ma szans na to by laptop bez dedykowanej karty grafiki zaczałą sie grzać... no chyba, że mu zatkasz odpływ powietrza albo zgromadzi się kilogram kurzu w układzie chłodzenia.

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie to nic, ale niektórzy mówią, że jakieś programy na nim nie chcą działać (chociaż teoretycznie jak coś chodzi po 7 to i pod 8 nie powinno być problemu), ogólnie zbyt dobrą sławą 8 się nie cieszy.

 

Nie mam zbyt dobrych doświadczeń z Acerami, ale dzięki za odpowiedź :D

Link to post
Share on other sites

Czyli twoja opinia na temat win8 jest taka jak myślałem. Gdzieś cośktoś ale nie wiadomo ocb i ogólnie jest Be. Otóż nie. Dla szarego użytkownika jest to dobry system a co najważniejsze często dodawany do laptopów pół darmo. Co do acerów ja akurat mam odwrotne doświadczenia...

 

e: Tak w ogóle do jakich firm masz zaufanie?

Jaki model acera Cię zawiódł i w jakim kontekście?

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Jeden ze starszych modeli, Acer Aspire 3693 WLMi, niektóre jego wady można wytłumaczyć wiekiem (mam go chyba od 6 lat ), jednak już niemal na początku chodził jak kombajn, klawiatura nie jest zbyt wygodna i ogólne wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

Z opinii innych wnioskuję, że zaufanie można mieć do Asusa, Lenovo właśnie, co do HP zdania są podzielone. 

Dell w sumie też złą firmą jak dla mnie nie jest - mój stacjonarny był tej firmy i złego słowa na niego nie można było powiedzieć. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...