Skocz do zawartości

Poszukuje routera do 100 zł - użytek domowy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez florenek,

Recommended Posts

W skrócie, opisik i wymagania:

Potrzebuje routera, który obejmie zasięgiem WiFi całe mieszkanie. Maksymalny koszt to ok. 100 zł, jednak wolałbym by ta kwota była jak najniższa. Z siecią jedynie będą się łączyć telefony domowników i być może w przyszłości laptop. Router ten musi mieć kilka złącz na kable sieciowe i port USB, gdyż zamierzam w przyszłości korzystać z Aero2. <- tutaj też sugestia o wskazówki

Wygląd sieci domowej:

Internet 60mb/s mam z Vectry, oczywiście "kablowy". Do badziewnego modemu: Thomson digital|BROADBAND cable modem; internet "idzie" przez kabel koncentryczny, a na wyjściu "wędruje" do mojego pieca już kablem UTP cat 5e.

Tutaj wyobrażam to sobie tak, że ten kabelek przepnę do routera, z routera "pociągnę" kabelek znowu do kompa i będzie cacy. Chyba już o wszystkim wspomniałem.

Zależy mi na szybkich odpowiedziach, bo chce już jutro zamówić sprzęcior.

Edytowane przez florenek
Link to post
Share on other sites

Całe mieszkanie tzn ile metrażu, rozkład i jakie przeszkody ?

Za te pieniądze i dodatkowo z portem USB do obsługi 3G (trzeba jeszcze sprawdzić czy będzie wsparcie dla konkretnego modemu) oraz żeby miał bardzo dobre pokrycie to ja ciemno widzę. Owszem dostaniesz w tej kwocie TP-LINK TL-MR3220 ale antena ma tylko 3dBi zyskowności więc szału nie będzie (poprzednik miał 5dBi).

 

 


musi mieć kilka złącz na kable sieciowe

 

To się fachowo nazywa 4 portowy switch rj45 o prędkościach 10/100Mbps. W routerach do użytku domowego to jest standard.

Edytowane przez thermalfake
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...