Skocz do zawartości

GeForce 9800 GTX niebieskie/ zółte paski na monitorze


Recommended Posts

Witam,

 

Od pewnego czasu mam problem z komputerem, a dokładnie z kartą graficzną (tak podejrzewam)

GeForce 9800 GTX. Na monitorze pojawiły mi się żółto-niebieskie pasy.

Wydajność grafiki spadła z 5.9 do 1. Nie wiem czy karta graficzna po prostu padła ? Czy da się coś jeszcze z tym zrobić ?

Drugi problem to wyłączający się komputer, ale to raczej wina chłodzenia...

 

Zestaw

płyta główna: ASUS P5K SE

pamięć 4 GB DDR2 Kingston HYPER

procesor INTEL core 2 Quad Q 6600

Karta graficzna GeForce 9800 GTX  512 MB

 

Komputer mimo że ma sporo lat był w miarę wydajny, jednak coś w nim pękło :)

 

Jakieś rady/ sugestie (oprócz kupna nowego ?)

 

Pozdrawiam

Robert

 

Link to post
Share on other sites

Podczas odpalania windowsa już mam kropki na ekranie, albo znaki typu: ???? @@@@@ zamiast zwykłego tekstu.

Wydaje mi się że kabel jest w 100 % sprawny, dotychczas nieruszany. Formata robiłem jakieś 4 miechy temu, wtedy ściągałem ze stronki najnowsze sterowniki do karty graficznej.

 

Paski pojawiają się przy starcie Windowsa "ZAPRASZAMY"

Edytowane przez totylkoja123
Link to post
Share on other sites

Jeśli są to zimne luty pod rdzeniem, to naprawa tego w tak starej karcie w serwisie raczej się nie opłaca, a metoda piekarnika, jeśli w ogóle zadziała, to pomoże na maks. miesiąc może dwa. Zresztą gtxxor już trochę o tym napisał, więc po prostu podaje linka.

Link to post
Share on other sites

A w ekranie startowym są te znaki czy już w samym windowsie ?? jeśli przy ekranie startowym kompa no to może też być port na płycie najlepiej by było wziąśc inną grafę wpiąc i sprawdzić. Jak w  windows dopiero to spróbuj zainstalować starsze sterowniki które wiesz że dawniej działały.

Link to post
Share on other sites

no nic, spróbuje z tym piecem :) Jak sie nie uda to karta graficzna albo nowy komp i tak trzeba kiedyś złoma wymienic ...

 

a tak swoją drogą jaką byście polecali tanią karte graficzną do kompa opisanego powyżej ?

Dodam, że ciskam na Viscie 64 bitowej, jak macie pytania to walić smiało

Edytowane przez totylkoja123
Link to post
Share on other sites

Czyli może coś pokroju hd5770 lub GTX 260 core(ostatnio takiego koledze zamówiłem to przeskoczył mojego GTS 450 OC i kosztował 180zł) W spoilerze masz moją konfigurację na którym testowałem GTX

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...