Skocz do zawartości

Ładne zdjęcia - brak tła sama treść


Recommended Posts

Zawsze ciekawiło mnie jak robi się takie zdjęcia jak np. tutaj:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /4560.html

 

chodzi mi że jest sama treść np. obudowa i białe tło, nie ma na zdjęcu podłogi redakcji :(

 

Jak takie coś zrobić/jakim programem.

 

Czy najpierw się robi zdjęcie i później to jakoś edytuje czy może inaczej?

Link to post
Share on other sites

Takie zdjęcia robi się na białym tle (karton), używając rozproszonego światla błyskowego. Obróbka minimalna, nikt nie miałby czasu bawić się w wycinanie itp przy takiej ilości zdjęć :(

Zawsze mi się wydawało, że te zdjęcia robi się w jakimś pokoju, a nie w kartonie :)

Link to post
Share on other sites

Takie zdjęcia robi się na białym tle (karton), używając rozproszonego światla błyskowego. Obróbka minimalna, nikt nie miałby czasu bawić się w wycinanie itp przy takiej ilości zdjęć :(

Zawsze mi się wydawało, że te zdjęcia robi się w jakimś pokoju, a nie w kartonie :)

Zainwestuj w wizytę u okulisty :) Napisałem "na kartonie" a nie "w kartonie".

A prześcieradło marnie się sprawdza do tego celu, gorzej odbija światło oraz ma skłonność do fałdowania, co bardzo potem widać. Karton pod przedmiotem i za nim, flash odbity od sufitu dodatkowo rozprasza się i prześwietla tło tak, aby zgubić szczegóły... Myślę, że można znalezć w necie dokładne instrukcje.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

możesz też zrobić zwykłe zdjęcie na w miarę jasnym tle i obrobić w gimpie, ja tak zrobiłem w ostatnich moich reckach (jeszcze nie dodane).

Tak, nawet z czarnego tła mogę Ci zrobić fotkę na białym tle + zabawa cieniami, że nie poznasz :() Kwestia ile nakładu pracy będzie wymagał taki proces. A chodzi tutaj chyba o to żeby zrobić to w miarę szybko i bezproblemowo. A kawałek białej kartki - 2 zł + 30 minut spaceru do papierniczego dla zdrowotności się przyda :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Zdjęcie było wzięte z tłumu, dlatego. Nie było jakoś szczególnie dopierane. Poza tym to jest zwykła kompaktówka Samsunga ;) Jak kiedyś będzie potrzeba, to postaram się bardziej.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...