Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie komputera- włącza się i wyłącza


Recommended Posts

Witam! :)

Mój komputer po przerwie około 1,5 tygodniowej kiedy stał odłączony, zaczął dziwnie się zachowywać. Kiedy próbuję go włączyć, uruchamia się na około 4-5 sekund, a następnie wyłącza i tak w kółko. Wyciągnąłem kartę graficzną, zamieniałem slotami RAM, ale nic to nie dało. Następnie próbowałem wyciągnąć baterię BIOS'u na trochę i włączyć komputer bez karty i udało się, pisało jedynie, że ustawienia BIOS'u się straciły i komputer działał. Wyłączyłem go i próbowałem włączyć z kartą graficzną, niestety znowu zaczął się resetować. Po tym chciałem znowu włączyć go bez, ale też się resetował. Odpuściłem sobie w ten dzień już próby naprawienia. Następnego dnia(dzisiaj) dalej się resetował przy próbie włączenia. Wyciągnąłem baterię i uruchomiłem go bez karty graficznej. Dwa razy był ciągle czarny ekran, przy trzeciej próbie wszystko było ok. Postanowiłem spróbować uruchomić go z kartą graficzną i okazało się, że działa wszystko jak najbardziej ok, tylko nie ma internetu. Okazało się, że system zachowywał się tak, jakby sterowniki od karty Wi-Fi nie był zainstalowane- w menadżerze urządzeń było ono jako nieznane urządzenie oraz dioda na karcie nie mrugała. Wyciągnąłem kartę graficzną, gdyż chciałem sprawdzić, czy bez będzie działać. Działał, tylko na pulpicie wyskoczyło okienko, że trzeba zrestartować komputer, aby zapisać ustawienia, zrestartowałem i internet znowu był. Podłączyłem kartę graficzną i komputer znowu zaczął się restartować, bez karty też. Już nie wiem co mam robić. Czy ktoś wie co może mu być? Temperatura procesora jest prawidłowa. Specyfikacja to:

Procesor i3570k

Karta Gigabyte HD7950 

Płyta główna MSI ZH77A-G43

Zasilacz XFX CORE 550W

Ram 2x4GB Kingston HyperX

System to Windows 7 64 bity Home Premium 

Link to post
Share on other sites

Wtyczka była ciągle wyciągnięta.

Myślę, że raczej odpada karta graficzna, gdyż komputer ma problemy z uruchomieniem również bez niej. A gdy uruchomił się z nią to chodziła normalnie bez żadnych kłopotów.


Sprawdziłem właśnie działanie komputera z innym zasilaczem i dalej to samo. Czy jest sens sprawdzać kolejne rzeczy, czy to pewne, że to wina płyty?

Link to post
Share on other sites

Warto też sprawdzić czy włącznik power funkcjonuje poprawnie bo podobne przypadki są gdy po zwarciu sygnału następuje włączenie komputera i jeśli ono nie ustaje to komputer po chwili się wyłącza, włącz komputer bez przycisku, zwierając odpowiednie piny śrubokrętem.

Edytowane przez Adikson
Link to post
Share on other sites

Odłączyłem kartę Wi-Fi i komputer włączał się normalnie z kartą graficzną jak i bez. Później włożyłem kartę Wi-Fi i raz się uruchamia normalnie, raz zatrzymuje na logo płyty głównej. Po tym próbowałem jeszcze raz bez, ale ekran był czarny. Wydaje mi się, że to jest trochę losowe. W tym momencie razem z kartą Wi-Fi komputer się restartuje, a bez niej wydaje się być wszystko ok.

Próby ze śrubokrętem dają identyczny efekt, jak przy włączaniu przyciskiem, więc co nie to  :/

 

Edit. 

Teraz wszystko działa ok bez względu na to co jest podłączone, choć szczerze to mnie nie cieszy, bo nie mam pojęcia czemu wcześniej tak się działo. Jest jakiś sposób aby sprawdzić, czy wszystko jest ok?

Edytowane przez chrumcio
Link to post
Share on other sites

Tak, głośniczek pipczy wtedy 3 razy.

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale na początku ten głośniczek wydawał bip przy uruchamianiu, lecz po pewnym czasie przestał. Myślałem, że się po prostu zepsuł, ale teraz widzę, że on działa.

Co mam zrobić w takiej sytuacji? Można jakoś jeszcze się upewnić, że płyta główna tutaj wini?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...